Aktuality


Prázdninový provoz

20220902-131717.jpg 30. 06. 2024
Provoz mateřské školy ( tel.: Berušky – 736 475 918, Motýlci – 736 475 923, Včeličky – 737 338 019 ) Provoz mateřské školy... více »

Třídní exkurze 8.B - Mikulov

mikulov.fif 28. 06. 2024
S panem učitelem Procházkou a paní učitelkou Červinkovou jsme se dne 25.6.2024 vydali na výlet do Mikulova.   Ráno jsme se sešli na nádraží ve Znojmě, kde jsme v 8 hodin nastoupili na vlak. Po necelé hodině cesty jsme pak vystoupili na nádraží v Mikulově, kde se nám hned naskytl výhled na Svatý kopeček, který však dnes nebyl cílem naší cesty. Jakmile jsme našli správný směr, začali jsme stoupat k jeskyni Na Turoldu. U jeskyně nás uvítala milá paní, u které jsme si zakoupili suvenýry a občerstvení. Posvačili jsme a nedočkavě se vydali ke vstupu do jeskyně. Už v první místnosti jsme se od průvodkyně dozvěděli historii jeskyně a její objevitele. Nenechali jsme se zastraši... více »

Lodí po Vranovské přehradě

bitovuvod24.jpg 28. 06. 2024
V září jsme spolu začali a v červnu jsme spolu skončili. O čem je řeč? O prvním výletu letošních šesťáků na druhém stupni a o posledním výletu letošních deváťáků na základce. V září jsme společně navštívili Muzeum řemesel v Moravských Budějovicích a 24. června jsme si dopřáli společnou odpočinkovou plavbu lodí po Vranovské přehradě. Celou akci organizovala znojemská dopravní společnost Psota. Autobus pro nás přijel ke škole, odvezl nás k hradu Bítovu, pěšky jsme sešli dolů k přístavišti a padesát minut jsme se kochali krásami Vranovské přehrady. U zpátečního výstupu se někteří trošku zapotili, a tak jsme se museli u Rumburaka odměnit limonádou... více »

Grilovačka s Dvořkou 2024

grilovani24-89.jpg 28. 06. 2024
Den před vysvědčením je obvykle pro deváťáky posledním společným dnem stráveným v kolektivu, ve kterém prožili posledních devět let. A to je v životě patnáctiletého člověka doba opravdu dlouhá. Letošní deváťáci měli skvělou možnost si tento poslední společný den užít netradičně – dopolední grilovačkou. Ta se mohla uskutečnit díky letité báječné spolupráci se SOŠ Dvořákova. Přijeli, precizně připraveni a profesionálně oblečeni, vše nachystali ve venkovních prostorách naší školy tak, aby žáci deváté třídy už jen mohli přijít a na tři hodiny se převtělit tu do mistrů grilu, tu do barmanů připravujících osvěžující míchané nápoje. Na vše doh... více »

Atletické závody 2024

zavody2-st24-446.JPG 27. 06. 2024
V pátek 21.6. se konaly atletické závody pro 2. stupeň naší školy, jelikož se páťáci nemohli účastnit meziškolních závodů „Zlatá čtyřka“, tak byli přibráni, aby si taky zazávodili. Mladí sportovci měřili své síly v těchto disciplínách: běh 400 m a 600 m, štafeta 4 x 50 m, sprint 60 m, skok vysoký a skok daleký. Závodníci byli rozděleni do kategorií na chlapce a dívky, přičemž každá ještě na mladší (5. – 7. třída) a starší (8. – 9. třída). Za krásného počasí vše proběhlo jak po másle a bez zranění. Závody byly ukončeny slavnostním vyhlášením vítězů.  Medailí a ocenění se dočkali a... více »

Exkurze 8.A na farmě

drozdovi24-9.jpg 27. 06. 2024
Ve středu 26.6.2024 navštívili žáci 8.A farmu Drozdových v Kravsku. Přivítal nás pan Drozd, který nám povyprávěl o zvířatech, která na farmě chovají. Osmáci se dozvěděli, které krávy chovají na mléko, které na maso, kolik mléka je kráva schopna dát za den. Nadšení byli z telátek, která směli nakrmit mlékem z připravené láhve. Během prohlídky viděli slepice, kozy, oslíka Tondu, kočky a tři malá roztomilá koťátka, která jen neradi vraceli zpět do bedýnky. Na závěr nás pan Drozd pozval na ochutnávku produktů jejich sýrárny. Ochutnali jsme několik druhů čerstvého sýra i mléko od kraviček.  Všem se nám na farmě líbilo, bylo to příjemně strávené dopol... více »

Na výletě do Třebíče 2024

trebic24-32.jpg 27. 06. 2024
V úterý 25. června 2024 navštívili žáci 7. třídy a 8. A v rámci školního výletu Třebíč.   Po příjezdu do Třebíče jsme zamířili do Alternátoru – ekotechnického centra, které návštěvníkům pomáhá pochopit energii. Žáci zhlédli komentovanou prohlídku sluneční soustavy pomocí zařízení „Věda na kouli“ a skrze interaktivní výstavy a zábavné prezentace objevovali, jak různé formy energie ovlivňují naše životy. K nezapomenutelným zážitkům patřila výroba energie na rotopedu nebo odpočinek uvnitř lopatky větrné elektrárny. Z Alternátoru jsme se přesunuli do centra Třebíče, osvěžili ... více »

Podzemí a koupačka 4. třídy 2024

podzemi4-tr24-19.jpg 26. 06. 2024
V úterý 18. 6. si 4. třída za vydařeného počasí užila cestu vlakem, návštěvu znojemského podzemí a koupání v oblíbených Žerůtkách i s chlazeným občerstvením. Fotky můžete vidět  zde     Lucie Valová ... více »

Cyklisté ze ZŠ a MŠ Kravsko první v republice

cyklo24-3.jpg 24. 06. 2024
Jako každoročně se žáci naší školy zúčastnili Okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které proběhlo  14.5.2023 ve Znojmě.   V 1. kategorii naší školu reprezentovali: Jan Stehlík, Petr Dvořák, Lenka Bauerová a Eliška Votavová (náhradník Tobiáš Černota)                           2. kategorie: Jakub Votava, Tomáš Votava, Elen Závěrková a Natálie Škrabalová Cílem dané soutěže je naučit děti bezpečnému chování  v  silničním provozu a snížit dopravní nehodovost.  Družstva absolvovala tyto disciplíny: pra... více »

Keramický kroužek

keramika24-9.jpg 21. 06. 2024
   V letošním roce se na naší škole dětem opět otevřely dveře do keramické dílny, která byla nějaký čas nevyužita. Stejně jako v minulých letech byl i letos o kroužek velký zájem, avšak počet míst v tomto kroužku je bohužel omezen. Děti byly rozděleny do dvou skupin po deseti a každá skupina měla mít vždy dvouhodinovou schůzku 1x za 14 dní. Jelikož náš start hned na začátku překazil můj úraz a první setkání se místo v říjnu přesunulo na leden, snažila jsem se dětem maximálně věnovat a veškeré hodiny jim nahradila. Během setkávání se děti naučily základy práce s keramickou hlínou od jejího zpracování až po dokončování v podobě dekorová... více »

Inovativní vzdělávání ve školní družině

inov-v-sd24-2.jpg 21. 06. 2024
    Stejně jako škola je i školní družina od letošního školního roku zapojena do Operačního programu Jan Amos Komenský, jejichž poskytovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Pro děti byly vymýšleny různé aktivity, tematické projekty, ale i zážitkové programy, soutěže i bojovky během nichž se jim prohloubily znalosti v různých oblastech. Nejvíce děti zaujalo téma Voda kolem nás, při kterém se prováděly různé pokusy, pozadu nezůstaly ale ani ostatní témata, při kterých jsme se věnovali také zdravé výživě, zdraví a čistotě, České republice, divadlu, kosmonautice, tangramům, Velikonocům, třídění odpadu atd. Celkem nás provázelo během roku 32 hodi... více »

Miniatletika MŠ

zavodyms24-17.peg 21. 06. 2024
Jako každoročně i letos jsme se zúčastnili miniatletických závodů pro mateřské školy ve Znojmě. Naši školku reprezentovalo šest dětí: Martin Klempa, Martin Nevrkla, Tomáš  Vidoň, Karolína Mokrá, Eliška Krutišová a  Adéla Kuřítková. Děti s velkým nasazením a nadšením závodily ve třech disciplínách : hod míčkem, skok z místa do dálky a běh na 50 m. Jsme rádi , že si mohly vyzkoušet  disciplíny na "velkém stadionu" a užít si atmosféru závodu v tomto prostředí. Jejich nadšení bylo opravdu velké. Přišli nás podpořit i rodiče, za což jsme také moc rádi. Všechny děti si odnesly pěkné ceny, medaile, diplom a pro školku tři sady florbalových hokejek. Motivace p... více »

Keramické tvořeni v MŠ

messenger-creation-7206924174482869545.peg 20. 06. 2024
   Jelikož se výrobky dětí z keramického kroužku líbily i v naší mateřské škole, oslovily mě nejprve paní učitelky ze třídy Včeliček, zda by bylo možné uspořádat společné tvoření rodičů s dětmi. Byla to výzva, které se nedalo odolat, a tak jsme se společně všichni sešli 14. května 2024 ve třídě Včeliček. Zde jsem nejprve zhlédla s ostatními úžasné vystoupení těch nejmenších věnované maminkám a následně jsme odpoledne věnovali tvoření, z něhož vznikly krásné výrobky. Po vysušení jsem společně s paní učitelkou Míšou dětem vyrobené ptáčky natřela burelem a naglazovala, vypálila a následně odnesla zpět do školky. Tam byly ptáčci před... více »

Program Voda

pr-voda24-3.jpg 19. 06. 2024
Ve čtvrtek 13.6. se žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili programu Voda, který pořádá Vodárenská akciová společnost ve Znojmě. Do školy za námi přijela paní lektorka, která během dvou hodin seznámila žáky například s cestou vody přes úpravnu a čistírnu odpadních vod. Žáci postavili vodovodní síť ve městě a zjistili, jak funguje vodojem. Sestavili filtry a zkusili přes ně vyčistit špinavou vodu. Zaujalo je i vyprávění o Dubaji, kde nákladnou metodou vyrábějí z mořské vody vodu pitnou. Povídání o vodě bylo pro všechny poučné. Ještě jednou děkujeme paní lektorce a těšíme se na další spolupráci. ... více »

Modelace těles a jejich sítí

telesa24-6.jpg 19. 06. 2024
V úterý a ve středu 23. 4. a 24. 4. 2024 se žáci deváté třídy a ve čtvrtek 6. 6. 2024 žáci šesté třídy proměnili v mladé umělce. V rámci matematiky a výuky geometrie si pomocí barevných písků, párátek, zažehlovacích korálků a oboustranné lepící pásky modelovali geometrická tělesa. Šesťáci pracovali s krychlí a kvádrem a jejich sítěmi. Deváťáci si pak mohli vybrat jakékoliv těleso, o kterém se během 9 let na naší škole učili. Na výběr tak měli krychli, kvádr, trojboký a pětiboký hranol, jehlany, válec, kužel a kouli. Všem umělcům se jejich díla – plakáty o tělesech – povedla a tvůrčí práce je bavila. Vzniklá díla si pak žáci vystavili na n... více »

Finanční gramotnost ve škole

334641139-613857750783660-9129002443206653189-n.jpg 18. 06. 2024
Žáci 8. tříd absolvovali netradiční 2 hodiny. Zúčastnili se besedy s odborníkem v oblasti financí a bankovnictví. Dozvěděli se informace o účtech, bankovních kartách a o jejich bezpečném používání, jak nenaletět podvodníkům na sociálních sítích, něco málo o hypotékách, o investicích a pojištění osob, majetku. Finanční gramotnost školáky vede k tomu, aby uměli hospodařit s penězi a získali základní finanční znalosti. Pomocí příkladů ze života si srozumitelně a názorně vysvětlili, jak se správně pohybovat ve světě nákladů a výdajů v běžném životě.   Děkujeme za besedu Mgr. Vocílková Blanka ... více »

Čeština venku

447681474-434822246038585-4571752472890654573-n.jpg 17. 06. 2024
Učení venku je v posledních letech velmi populární a řadí se také mezi tzv. inovativní metody. Každý si jistě dokáže představit, jak se dá venku učit zeměpis, přírodopis či matematika. S češtinou to ale vypadá, že to moc nejde. Pravdou ale zůstává, že  když se chce, jde všechno. Můžeme si pro děti připravit třeba běhací pravopisné cvičení, češtinářskou únikovku, různé pátrací hry například s literárními pojmy a nebo slohové aktivity. Jednu takovou si vyzkoušeli deváťáci tento týden ve spojené dvouhodinovce češtiny. Přesunuli jsme se ze školy do zámeckého parku, kde žáci dostali za úkol vybrat si libovolný objekt a potom jej dvacet minut soustředě... více »

Den primární prevence

64489461.peg 17. 06. 2024
Tak by se dal nazvat pátek 7. června na naší škole. Z důvodu vytíženosti nás samotných i externích lektorů a následných změn termínů se stalo, že se právě v tento den sešlo víc aktivit zaměřených na prevenci škodlivých jevů. Žáci prvního a druhého ročníku absolvovali program „Na světě nejsi sám“ od společnosti MP Education, s jejíž lektorkou spolupracujeme již několik let. Tento program má pomoci dětem pochopit, že jejich život a život ostatních je jedinečný a že ho musíme chránit. Život znamená také neubližovat druhým a vzájemně si pomáhat. Děti byly spokojené a měly radost z dárečků od paní lektorky. Se stejnou společností js... více »

Sláva nazdar výletu!!!

vylet3tr24-22.jpg 17. 06. 2024
Sláva nazdar výletu, moc jsme nezmokli, užili si to  a jsme tu! Tuto krásnou větu si mohli říci třeťáčci, když se ve středu 12.6.2024 vrátili z třídního výletu. Plán cesty byl jasný – hodinová plavba lodí po řece Dyji kolem bítovských a vranovských břehů. Dále návštěva hradního nádvoří hradu Bítov, zakoupení drobných předmětů a hurá na oběd ve škole. Místo pouhého procházení po nádvoří a kochání se hradní architekturou, povedlo se nám stihnout prohlídku hradu i zevnitř. Viděli jsme krásné zděné malby, květinové lustry, dochovaná vycpaná zvířata, kuchyň, kde se natáčela česká pohádka… I když už nezbyl čas na nákup drob... více »

IPS a Den bez úrazu

ips24-3.jpg 13. 06. 2024
Jednoho slunečného dne žáci osmých tříd navštívili IPS – Informační a poradenské středisko pro volbu povolání ve Znojmě. Paní Mgr. Křepelová je seznámila s možnostmi dalšího studia na středních školách. Žáci si pak podle svých zájmů o budoucí povolání, mohli vyhledat nejen studijní předpoklady, ale i uplatnění na trhu práce pro vybraný obor. Někteří osmáci již nyní vědí, kam budou směřovat jejich kroky po základní škole. Jelikož se tentýž den ve Znojmě konal i Den bez úrazu, zavítali jsme i na tuto akci. Zde jsme viděli ukázku práce integrovaného záchranného systému. Mgr. Eva Jordánková Fotky můžete vidět ... více »

Mladí zdravotníci

zdravotnici-3.jpg 12. 06. 2024
Dne 6.6. 2024 se naše škola zúčastnila krajského kola soutěže Mladých zdravotníků organizované Červeným křížem. Družstvo ve složení Kristýna Fabiánová, Žaneta Vránová, Jiří Paul, Anna Paulová a Lucie Haindlová prokázali svoji odbornou znalost poskytnutí 1. pomoci například při autonehodě, transportu nebo pádu ze střechy. Museli rozpoznat opilost od bezvědomí, poradit si s otevřenou zlomeninou, popáleninou, ušním krvácením nebo třeba s resuscitací. Fotky můžete vidět  zde ... více »

Beseda „Právní vědomí“

obr1.jpg 12. 06. 2024
V minulém týdnu naši školu navštívila pracovnice OSPOD, paní Holcmannová, která si připravila, v rámci preventivního programu, přednášku pro sedmáky. Žáci se dozvěděli, jaká práva a povinnosti ve svém věku mají, ale také jaké povinnosti mají od patnácti i osmnácti let. Představila jim její práci, s jakými lidmi setkává, co na OSPOD řeší a besedu obohatila o nejeden reálný příběh z její praxe. Když zabrousila do detailů, některých případů, mrazilo celou třídu. Žaneta Hanzálková ... více »

Atletické závody ZLATÁ ČTYŘKA 2024

img-1832.JPG 12. 06. 2024
Dne 5. června 2024 se na naší škole uskutečnil 11. ročník regionálního atletického závodu ZLATÁ  ČTYŘKA. Při slavnostním zahájení žáci Richard Stehlík a Tereza Langová zapálili olympijský oheň a mohla se rozběhnout úvodní disciplína.  Soutě... více »

Den pro MŠ

den-proms24uv-1.jpg 05. 06. 2024
U nás ve škole se snažíme, aby starší čas od času udělali něco pro svoje mladší kamarády. Tak tomu bylo například ve středu 29. května, kdy deváťáci uspořádali pro děti z mateřské školy u příležitosti Dne dětí zábavné dopoledne v zámeckém parku. Protože jsme něco podobného připravovali již na Den Země, chtěli jsme, aby aktivity byly jiné, ale stejně zábavné. Sáhli jsme tentokrát pro inspiraci ke starším, leč osvědčeným hrám a soutěžím. Ty nejsou nijak příliš náročné na přípravu a materiální zabezpečení, jsou však léty prověřené. A protože už bylo teplo, dostala se ke slovu i stanoviště s vodou. Malé děti si tak mohly sestřelit pet láhev vodní pistolk... více »

Olympiáda pro radost 2024

olym-radost24-83.peg 04. 06. 2024
Dne 28. května 2024, se vybraní žáci, kteří navštěvují hodiny IVP, z 4. a 5.třídy, zúčastnili Olympiády pro radost, společně s dalšími jednadvaceti družstvy z okolních škol. Olympiáda se každoročně koná na Základní škole Pražská, ve Znojmě. Akce je pořádána pro žáky prvního stupně, s poruchami učení, aby i oni měli možnosti zažít, jak chutná úspěch, v našem případě VÍTĚZSTVÍ. Na olympiádu jsme letos vyslali jedno družstvo o pěti členech. Konkrétně, Nela Parůžková a Tomáš Dvořák, z 5.třídy, Anita Hakszerová, Amálie Vlková a Šimon Straka, ze třídy čtvrté, v doprovodu paní asistentky Žanety Hanzálkové. Děti soutěžily v&nbs... více »

Záchranáři v Kravsku 2024

sanitka24-15.jpg 04. 06. 2024
Ve čtvrtek 30. května 2024 se žáci 7. třídy zúčastnili kurzu první pomoci Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Paní doktorka Gabriela Veverková, vedoucí lékařka UO Znojmo, spolu s panem řidičem nám vysvětlili, jak správně pomoci nejen dospělému, ale i dítěti nebo dokonce malému miminku. Žáci si vyzkoušeli resuscitaci a seznámili se s různými přístroji, které záchranáři při své práci používají. Velmi atraktivní byla možnost prohlédnout si vnitřní vybavení sanitky, potěžkat si některé přístroje nebo si vyzkoušet dlahu na fixaci zlomenin. Kurz první pomoci skvělým způsobem navázal na stejné téma z letošní výuky ke zdraví. Žáci b... více »

Den otevřených dveří, školní akademie, zahradní slavnost

akademie24uv-1.JPG 04. 06. 2024
Doprovodný program AKADEMIE 2024 Dveře školy se pro veřejnost otevřely ve 14.00 h. Návštěvníci si mohli prohlédnout  vyzdobené třídy, chodby, interaktivní učebny atd. Vchod byl a stále je, vyzdoben dětskými výtvarnými pracemi zařazenými do soutěže Malování nás baví. Největší zájem byl o školní hřiště, kde se konala AKADEMIE s prodejním jarmarkem. Žáci vyrobili upomínkové předměty např. z papíru, látky a keramické hlíny. Největší odbyt měly pochutiny a pití, taktéž z žákovské dílny. Bezová limonáda, skvělé pomazánky a úžasné poháry nemohly zůstat jen tak bez povšimnutí. Aby se návštěvníci měli stále na co ... více »

4. a 5. třída na branných závodech 2024

branakjevis24-3.jpg 03. 06. 2024
V pátek 24. a v pondělí 27. 5. se bojovalo v přírodě. V branném závodě v Hlubokých Mašůvkách a v pondělí v Jevišovicích se naše děti určitě neztratily. V různorodých činnostech jako byla střelba ze vzduchovky, zdravověda nebo poznávání rostlin a živočichů zazářili především čtvrťáci – brali krásné 2. a 3. místo. Páťáci jim zdatně sekundovali a společně se těšili z pěkných odměn. Děkujeme oběma školám za pěknou organizaci a prima dny. Mirka Masarovičová  ... více »

Český den proti rakovině 2024

kytka.png 02. 06. 2024
Ve středu 15. května se naše škola opět zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Žáci 9. třídy oblékli trička žluté barvy a nabízeli kytičky měsíčku lékařského. Rozdávali také letáčky s informacemi o preventivních vyšetřeních. Podařilo se jim prodat 572 kytiček a nasbírat krásných 17 102 korun. Všem děkujeme za příspěvek a žákům deváté třídy za vzornou pomoc při akci.   Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Školní akademie 2024 - video

obr-sobota-1-cervna-2024-16h30m45s-001.jpg 01. 06. 2024
https://youtu.be/TETPMHDc4lU   https://odysee.com/DOD24:5   ... více »

Nábor fotbalových nadějí Únanov 2024

fcc-sk-unanov.jpg 31. 05. 2024
... více »

Byli jsme v divadle

diva-jihlava24-5.png 27. 05. 2024
Ve středu 22. května se deváťáci a osmáci vypravili do Horáckého divadla v Jihlavě na představení Oblomov. Klasickou látku světové literatury se jihlavské scéně podařilo svým pojetím přiblížit současnému mladému divákovi, který tak mohl názorně zjistit, co vlastně znamená pojem oblomovština. Aniž bychom chtěli být pichlaví, mnozí se tak trošku v tom hrdinovi bez životního cíle mohli vidět. J Představení se odehrávalo na Malé scéně jihlavského divadla. To byla pro nás všechny nová zkušenost. Jako by herci hráli u nás doma v obýváku, ten kontakt byl opravdu intenzivní. Podle ohlasů žáků byla hra dobrá, divadlo se jim líbilo. Nám dospělým se zase líbil ten pohled na m... více »

Den matek v DpS Plaveč

denm-plavec24-2.jpg 20. 05. 2024
     Druhou neděli v květnu slaví maminky svůj svátek. Při této příležitosti náš školní pěvecký sbor Sluníčko zajel potěšit obyvatele i personál Domova pro seniory v Plavči, aby svým tradičním vystoupením přispěl k oslavám tohoto svátku. Společně s našimi žáky vystoupily i děti z místní mateřské školy.      Ve středu 15. května v dopoledních hodinách se děti se svým doprovodem vydaly do všem již známých prostor bývalého zámku v Plavči. Jako vždy měly připravené pestré pásmo složené z písní, hry na flétny, recitace a hry na klavír a na housle. Všechny přítomné tak potěšily známými písněmi ... více »

Oznámení o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání na šk.rok 2024-2025

img-20240223-091640.jpg 20. 05. 2024
Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 bylo vydané pro registrační čísla:   24/32   24/33   24/36   24/37   24/38   24/39   24/40   24/42   24/43   24/44   24/45   24/46  24/47   24/48    Pro registrační čísla 24/34, 24/35, 24/41 bylo správní řízení přerušeno         Mgr.Simona Žalmánková    ... více »

Výtvarná soutěž „ Mé toulky za zvěří“

vvles-ms24-1.peg 16. 05. 2024
V sobotu 27. 4. 2024 se konalo slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže na téma „ Mé toulky za zvěří“. Bylo pro nás velkým překvapením, že ze  126 výtvarných prací pět ocenění patřilo dětem z naší MŠ. 2. místo Kuřítková Adéla 3. místo Nikolai Dominik Čestné uznání: Hana Pospíšilová, Nela Kubáková, Adéla Kadeřábková Všem dětem blahopřejeme Kolektiv učitelek MŠ  ... více »

DEN ZEMĚ V MŠ

denzemems24-5.peg 16. 05. 2024
V pondělí 22. 4. 2024 se děti všech tříd MŠ zúčastnily akce připravené žáky 9. třídy pod vedením p. uč. D. Brzobohaté. Děti nadšeně plnily úkoly na stanovištích v parku. Třídily odpadky, házely šiškou na cíl, trénovaly postřeh při hře s obrázky. Připravená akce se nám všem moc líbila. Děkujeme tímto za  nabídku spolupráce a budeme se těšit na další plánované aktivity s našimi deváťáky. Kolektiv učitelek MŠ  ... více »

Páťáci a předškoláci

preskolaci24-1.jpg 14. 05. 2024
Na závěr společných setkávání „ Před školou do školy“ si v úterý 14. 5. 2024  žáci páté třídy připravili pro předškoláky na hřišti zábavné cvičení. Pod vedením p. učitelky M. Masarovičovési připravili různá stanoviště, kde si děti vyzkoušely své pohybové dovednosti. Skákaly přes překážky, hrály fotbal, vyzkoušely florbal, házely šipkami i kroužky. Chtěli bychom poděkovat za tuto připravenou akci pro naše budoucí prvňáčky. „ Páťáci“ byli prostě skvělí, jejich příprava a přístup k dětem nemělo chybu. Děkujeme za sportovní dopoledne … P.S.  a medaile samozřejmě na závěr… Kolek... více »

Fotbalový zápas - TJ Kravsko

tj-fotbal.png 14. 05. 2024
... více »

Odznak všestrannosti – Krajské finále

odznak-vsestrannosti24-1.jpg 14. 05. 2024
Jak už jsme informovali dříve, náš žák Daniel Holcmann ovládl okresní kolo ve sportovní soutěži Olympijský víceboj – Odznak všestrannosti. V pondělí 13. 5. jsme proto vyrazili do Brna utkat se s postupivšími okresů z celého Jihomoravského kraje. Za příznivého počasí se závodilo na stadionu AC Moravská Slavia Brno v pěti disciplínách, a to: hod míčkem, shyby, sprint 60m, skok daleký a běh na 1000m nebo dribling. Dosažené výsledky se přepočítaly na body. V konečném součtu se Daniel umístil na skvělém 3. místě, za čež mu patří velké uznání a gratulace. Mgr. Tomáš Procházka ... více »

Pozvánka na schůzku budoucích prvňáčků

obrazek-1.png 11. 05. 2024
Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na krátkou informativní schůzku do prostor budoucí 1. třídy ZŠ. Bude to skvělá příležitost seznámit se, sdílet informace a prozkoumat společné cesty, které nás čekají v průběhu prvního roku vašich prvňáčků. Setkání se uskuteční v úterý 21. 5. od 16:00 hodin.   Děkujeme a těšíme se na setkání s vámi! Mirka Masarovičová ... více »

Volby do školské rady 30.5.2024

img-20240222-072637.jpg 10. 05. 2024
Vážení rodiče, v červnu skončí tříleté funkční období stávajících členů naší školské rady. Dne 30. 5. 2024 proběhne volba nových členů na další 3-leté funkční období. Je třeba zvolit 3 zástupce z řad zákonných zástupců našich žáků. Prosíme Vás tímto o spolupráci při volbě, která proběhne prezenčně na dni otevřených dveří. Zároveň Vás tímto vyzýváme k podávání návrhů na kandidáty z řad zákonných zástupců žáků. Návrh kandidáta (můžete navrhnout i sami sebe) zasílejte prosím na adresu zskravsko@zskravsko.cz nebo na tel.: 736 475... více »

Scratch Cup 2024

scratch.png 07. 05. 2024
24. dubna proběhl 8. ročník celostátního kola v programování "SCRATCH CUP". Této soutěže se zúčastnil pouze jediný zástupce naší školy - žák deváté třídy Tadeáš Lerch.     Letošní ScratchCup v číslech: zúčastnilo se 214 žáků z 37 škol úlohu 1. řešilo 154 soutěžících  úlohu 2. řešilo 135 soutěžících  úlohu 3. řešilo 61 soutěžících Tadeáš vypracoval všechny tři úkoly. Čáry symetricky Navrhni projekt, který nakreslí symetricky podle y-ové osy stejně dlouhé čáry, ... více »

Zápis do mateřské školy na školní rok 2024-2025

img-20240318-082424.jpg 06. 05. 2024
Zápis do mateřské školy na školního roku 2024/2025 ... více »

MC Donald’s Cup 2024

cup.jpg 03. 05. 2024
Úvodem týdne 29.4. a  30.4. se hrála okresní kola celorepublikového fotbalového turnaje MC Donald’s cupu. Pondělí patřilo mladší kategorii 1. – 3. tříd a hrálo se na hřišti v Oblekovicích. Počasí se vydařilo a všichni účastníci se plně soustředili na výkon, bohužel jsme velmi dobrým soupeřům podlehli a obsadili celkové 5. místo. V úterý byl na programu turnaj pro starší kategorii 4. - 5. ročníků. Tentokrát se hrálo na hřišti v Únanově. Výběru žáků naší školy se vedlo výrazně lépe. Domů jsme si přivezli bronzové medaile za krásné 3. místo. Mgr. Tomáš Procházka ... více »

Školní akademie 2024 - změna termínu

akademie30-5.png 02. 05. 2024
Srdečně Vás zveme na školní akademii ... více »

Příměstský volejbalový tábor Kravsko 2024

plakat-volejbal.jpg 02. 05. 2024
... více »

První místo v okresním kole matematické olympiády 2024

mat-olymp.png 01. 05. 2024
Dne 3.dubna se na ZŠ Mládeže uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 8. třídy Eva Freyová. Zadané úkoly Eva zvládla vyřešit úspěšně a obsadila první místo. K úspěchu blahopřejeme.  Mgr. Eva Jordánková ... více »

Sůl nad zlato?

sul24-2.jpg 01. 05. 2024
V hodinách chemie jsme se s žáky 8. třídy zabývali množstvím soli v potravinách. Osmáci nejdříve zjišťovali informace o kuchyňské soli. Vyhledali doporučenou denní dávku, aby zjistili, jak snadno ji lze překročit. Zároveň pak vypočítali množství soli v potravinách, od kterých si přinesli obaly. Dané množství navážili do sáčků, aby si výsledky jejich práce mohli prohlédnout i spolužáci. Mgr. Eva Jordánková   ... více »

Sacharidy

sacharidy24-2.jpg 01. 05. 2024
V hodinách chemie v 9. třídě jsme se učili o sacharidech. Aby výuka probíhala co nejvíce prakticky, pracovali deváťáci na projektu. Jejich úkolem bylo vytvořit plakát o cukrech (co jsou cukry, doporučená denní dávka, glykemický index). Součástí jejich práce bylo i vypočítat množství cukru ve sladkostech, které si nosí ke svačině. Vypočítané množství navážit do sáčku. Další hodinu jsme se věnovali polysacharidům. Pomocí Lugolova roztoku jsme zjišťovali přítomnost škrobu v potravinách. Testovali jsme rajče, jablko, kečup, rohlík, trvanlivý salám, bílý jogurt, pomazánkové máslo i kancelářský papír. Jak to vše dopadlo, si můžete prohlédnout na fotkách. ... více »

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna 10.5.2024

img-20240318-082424.jpg 25. 04. 2024
V souladu s § 24, odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a po dohodě se zřizovatelem vyhlašuji na pátek 10.5.2024 ředitelské volno z provozních důvodů.       Přerušen bude i provoz mateřské školy, školní jídelny, školní družiny a školního klubu.   Mgr.Simona Žalmánková ... více »

Den Země 2024

den-zeme24-50.jpg 24. 04. 2024
Den Země je každoroční akce, která se koná 22. dubna. Jejím cílem je podpořit ochranu životního prostředí. A protože životní prostředí se týká každého z nás bez výjimky, připomínáme si tento den každoročně i u nás ve škole, a to nejen teoreticky, ale i zapojením dětí do venkovních aktivit. Téma je aktuální vlastně stále, ale už tak od 10. dubna postupně nabývá na intenzitě ve všech složkách i předmětech školy. Povídáme si o ochraně životního prostředí, o zdravém životním stylu, o přírodních jevech, menší děti malují naši krásnou zeměkouli, větší zkoumají obsah tělu škodlivých látek v průmyslově zpracovaných potravinách, mnozí se dozvěděli, ja... více »

1.místo v okresním kole biologické olympiády

img-20240422-123838.jpg 23. 04. 2024
V pondělí 22.4.2024 se na Den Země na znojemském gymnáziu konalo okresní kolo biologické olympiády. Za naši školu měly soutěžit dvě žákyně sedmého ročníku, ale bohužel Anička Paulová onemocněla. Tak nás zastupovala Charlota Schwarzová, která naprosto s přehledem vyhrála téměř všechny disciplíny. Nejlepší byla jak při mikroskopování larev pakomárů, tak při poznávání rostlin. V testu z teoretických znalostí také získala nejvíce bodů. Do krajského kola v Brně tedy postupuje z 1.místa a zcela určitě se neztratí v konkurenci žáků ze všech okresních měst. Charlotě blahopřejeme a budeme jí všichni držet pěsti. Simona Žalmánková ... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro školní rok 2024/2025

img-20240307-144712.jpg 19. 04. 2024
Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 26 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Čtyřem dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.   Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025             ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK 2024

slavik24-6.png 18. 04. 2024
   V neděli 7. dubna se v Městském divadle ve Znojmě konal finálový večer dalšího ročníku pěvecké soutěže v sólovém zpěvu lidových písní Znojemský slavíček. Soutěži předcházejí školní kola a regionální kolo, ve kterém nás letos zastupovali tito zpěváčci z prvního a druhého stupně naší ZŠ: Anežka Vyskotová, Justina Šerháková, Kateřina Dvořáková, Kristýna Ficková, Lenka Bauerová, Monika Cejpková, Nela Parůžková a Soňa Bukovčanová. Děti z MŠ se letos soutěže nezúčastnili.      I letos máme úspěšnou finalistku, stala se jí žákyně 2. třídy Anežka Vyskotová s písničkou Šohají... více »

JARNÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE 2024

jarnivv24-13.jpg 18. 04. 2024
   Jaro je obdobím, kdy se uzavírá větší počet výtvarných soutěží. Nám se daří mnoha z nich se zúčastnit, i když někdy je to doslova „závod s časem“. Byla by totiž velká škoda nevyužít talentu našich výtvarně nadaných žáků.      Ke konci měsíce března bylo zasláno velké množství obrázků do těchto soutěží: MÉ TOULKY ZA ZVĚŘÍ, LES NÁS BAVÍ s podtitulem Les krásně hraje, i když je v něm ticho a PLANETA ZEMĚ OČIMA SIRA DAVIDA ATTENBOROUGHA. K dnešnímu dni máme dva úspěšné obrázky, jejichž autory jsou Jakub Dvořák z 2. třídy a Eva Freyová z 8. třídy, oba v soutěži Les krásně hraje &hel... více »

Wellbeing aneb Kde se cítím dobře, tam se mohu rozvíjet

vv1.jpg 17. 04. 2024
Již potřetí se školnímu poradenskému pracovišti ZŠ Kravsko podařilo získat dotaci na preventivní programy pro žáky. Jihomoravský kraj vypsal dotační program „Preventivní programy škol v roce 2024“. Vypracovali jsme projekt pod názvem Wellbeing aneb Kde se cítím dobře, tam se mohu rozvíjet. Projekt byl schválen a škole byla přidělena částka 56 000 korun. Dotace umožní realizovat některé akce pro žáky zdarma. Cíl projektu na základě principů wellbeingu usnadňovat žákům všech věkových skupin využívat naplno jejich potenciál, najít svoji identitu a zároveň vytvářením příznivého prostředí usnadnit dětem navazovat zdrav... více »

Dramatizace českých dějin

hus24-6.png 17. 04. 2024
V měsíci březnu a začátkem dubna se žáci šestého ročníku zabývali v hodinách občanské výchovy projektem Dramatizace českých dějin. Z knih Pověsti z Čech a Moravy I až III si vybrali dva příběhy – O staroměstském orloji a O Husovi. Žáci si rozdělili role v obou příbězích a obě pověsti nacvičili jako divadelní představení, které odehráli v rámci občanské výchovy. Šesťáci si vyzkoušeli role herců, vypravěčů, rekvizitářů, kulisáků a diváků. Při zkoušení rolí zažili i hodně humorných situaci.  Mgr. Ivana Pospíšilová ... více »

Nová SMART tabule

smart3.jpg 17. 04. 2024
Ve čtvrtek 11. 4. jsme v páté třídě měli takové jarní Vánoce, byla nám nainstalován a zprovozněn nový interaktivní displej. Byl pořízen z darů obcí a my za něj velice děkujeme! Využití na sebe nenechalo dlouho čekat a ihned jsme jej vyzkoušeli v hodině angličtiny. Jsme zvědaví na nové věci, které nám moderní technologie nabízejí – tedy snadnost ovládání, online přístup k informacím, rychlé reakce, ovládání dotykem ruky, zřetelný a jasný obraz, možnost instalovat nejrůznější aplikace atd. Největší výhodou LCD displejů je, že jsou příjemné na užívání všem – žákům i kantorům. Děkujeme! Mirka Masarovičová ... více »

Matematická soutěž PANGEA 2024

pangea.png 14. 04. 2024
V letošním roce jsme se opět zúčastnili matematické soutěže Pangea. Do řešení se zapojilo 41 žáků. V průběhu 45 minut řešili 15 otázek různé obtížnosti. Žáci, kteří se soutěže zúčastnili, dostali přístupové kódy a hesla. Na výsledky se mohou podívat:   https://www.pangeasoutez.cz/     Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další setkání v matematických soutěžích.   Výsledky školního kola 2024 (nejlepší 3 místa v každé kategorii)   Kategorie 4. třída 1. Pukl... více »

Olympijský víceboj – Odznak všestrannosti

ovov24-1.jpg 04. 04. 2024
Hned první školní den po velikonočních prázdninách se několik žáků z naší školy zúčastnilo sportovní soutěže Odznak všestrannosti. Bojovalo se ve čtyřech disciplínách, a to sed-leh, hod medicinbalem (2 kg), trojskok z místa a skoky přes švihadlo se změnami přeskoků. Naši žáci si ve velmi silné a početné konkurenci dalších třinácti škol vedli znamenitě. Už průběžné výsledky naznačovaly slibná umístění. Po konečném součtu jsme dopadli v kategoriích jednotlivců takto: Natálie Škrabalová – 13. místo Jakub Rossiwal – 5. místo Daniel Holcmann – 1. místo Zástupci naší školy ukázali jejich sportovní ... více »

Matematický klokan 2024

klokan.png 03. 04. 2024
I v letošním roce se žáci 2.-9. třídy zúčastnili soutěže Matematický klokan. Na žáky 2. a 3. třídy čekalo během 60 minut celkem 18 příkladů. Maximální možný počet bodů byl 90. V kateg... více »

Hory aneb turistický výjezd místo LVK

uvodka-lv24.jpg 03. 04. 2024
V pondělí 11. 3. 2024 jsme se vydali na hory do Hynčic pod Sušinou. Cesta autobusem byla dlouhá. Po nekonečných čtyřech hodinách jsme dojeli do cíle. Celkem jsme se lekli, jak ta chata z venku vypadala, nebudeme lhát – první pocity byly smíšené. A to se nezměnilo ani po vstupu do chaty. Hned po obědě se naše nálada ale zlepšila. Po výborném obědě jsme se vydali na blízkou rozhlednu Štvanici. Ze začátku nám to dalo zabrat – vyšplhali jsme nahoru celkem po 152 schodech a viděli konečně první sníh – hodně v dálce. Po večeři – skvělém řízku s bramborem - jsme se sešli ve společenské místnosti, dostali báječný úkol, že do čtvrtka máme... více »

Třídní schůzky 16.4.2024

img-20240318-082650.jpg 02. 04. 2024
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 16.4.2024 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. Výbor sdružení rodičů se sejde na schůzku ve sborovně v 17:00 hodin. Děkujeme za Vaši účast ... více »

Bojovka Fantastická cesta lidským tělem

bojovka24-1.jpg 25. 03. 2024
Ve středu 13. 3. 2024 se čtvrťáci vydali na Fantastickou cestu lidským tělem. Na výpravu je pozval kluk Jáchym, který trávil prázdniny u babičky. Babička je vynálezkyně a sestrojila důležitý vynález Bacilobác. Chce tento stroj představit na konferenci vědců, ale ve stroji bohužel chybí jedna důležitá součástka. Tu nestačila namontovat a položila ji na talířek v kuchyni. Naneštěstí si tento talířek Jáchym vybral, když si chystal snídani. Stalo se neštěstí, Jáchym spolu s dobrou babiččinou buchtou snědl i důležitou součástku. Bez součástky, ale Bacilobác nefunguje. Proto Jáchym s babičkou hledají dobrovolníky, kteří pomohou ztracenou součástku najít. Dobrovolníků se u ... více »

Futsalová liga 1. stupeň

futsal-1-stupen-24-8-uvod.jpg 21. 03. 2024
V úterý 19. března 2024 proběhlo další kolo futsalové ligy 1. stupně. Tento turnaj se odehrál v hale TJ Znojmo v Husových sadech. Naši školu reprezentovali tito žáci:Vojtěch Šimánek, Petr Dvořák, Adam Rossiwal, Stehlík Jan, Matěj Štrombach, Viktor Volinger, Štěpán Doležal, Ondřej Haviar, Petr Tlustoš a Sebastián Štrombach. Chlapci odehráli dvě utkání, ve kterých se střetli se ZŠ Miroslav a ZŠ nám. Republiky. V obou utkáních podali bojový výkon, ale na vítězství to nestačilo. V našem družstvu hrál 1 žák z páté třídy a zbytek mužstva tvořili žáci čtvrtého a taky třetího ročníku. Oproti chlapcům z pátých ročníků to bylo dosti nevyrovnán... více »

Zápis do 1.třídy školního roku 2024/2025

img-20240223-120409.jpg 08. 03. 2024
Zápis do 1.třídy školního roku 2024/2025 ... více »

Pošli to dál – sbírka oblečení

sbirkaobleceni24-2.jpg 08. 03. 2024
Když se řekne charita, každého napadne dobrý skutek, a to napadlo i Petra Bodanského a Honzu Bořila z 7 třídy, kteří uspořádali na naší škole sbírku oblečení. Jako propagaci si vytvořili plakáty a rozhlásili to školním rozhlasem. Po 14 dnes se sbírka oblečení ukončila, a nám se tu díky vám všem sešlo celkem sedm velkých krabic nepoužívaného oblečení, které jsme potom společně naložili a odvezli do Znojma. Kluci to rozhodně nebrali jako zábavu, ale jako dobrý skutek pomoci ostatním. Mgr. Jiřina Novotná ... více »

Chemická olympiáda 2024

logo-chemicke-olympiady.png 08. 03. 2024
V týdnu po jarních prázdninách se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády kategorie D. Součástí tohoto kola byla teoretická část, kterou bylo možné vypracovat doma, dále pak test a praktická část. Všechny části úspěšně zvládl Tadeáš Lerch a mohl postoupit do okresního kola, které se letos konalo na Gymnáziu Dr. Karla Polesného ve Znojmě. I zde na mladé chemiky čekal test a praktická část v laboratoři. Tadeáš zvládl i okresní kolo a se umístil na 10. místě. Blahopřejeme k úspěchu. Do dalších experimentů přejeme hodně elánu.... více »

Prevence digitální propasti 2024

digitalizujemeskolu24.png 07. 03. 2024
V rámci implementace Národního plánu obnovy, komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace získala škola další finanční prostředky pro rok 2024. Jedná se o krásnou částku 256 0000,- Kč.  Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU, které Česká republika rozděluje školám z evropského Nástroje pro oživení a odolnost. Prostředky jsou poskytnuty na pořízení mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti. Cílem je zřízení školního mobiliáře, z něhož si právě znevýhodnění žáci, kteří nedisponují vlastním mobilním digitálním zařízen... více »

Úspěšní florbalisté na turnaji SVČ Znojmo 2024

uvod-florbal-svc24.jpg 06. 03. 2024
Středisko volného času Znojmo pořádalo florbalový turnaj, který proběhl 6. března 2024. Naše škola se přihlásila do kategorie 6.-9. třída a reprezentovali ji žáci: Jakub Votava, Tomáš Votava, Jiří Paul, Tomáš Polák, Dominik Čermák, Matěj Čimera, Patrik Pokorný, Lukáš Peřinka a Tomáš Richter. Do turnaje se přihlásily školy nebo kroužky florbalu: Mediflorbal, ZŠ Vrbovec, ZŠ Kravsko, ZŠ Dyjákovice, ZŠ Prokopa Diviše a ZŠ Šumná. Na turnaji chlapci sehráli čtyři utkání. Dvě utkání v základní skupině, jeden semifinálový a finálový zápas. První dva zápasy v základní skupině vyhráli a postoupili do semifinále z prvního místa. Tam se utkal... více »

Posíláme brusle k ledu! 2024

brusle24.jpg 05. 03. 2024
Srdečně zveme rodiče a blízké účastníků kurzu bruslení na poslední lekci!  Přijďte se rozloučit s kurzem. Podívejte se, podpořte, ba co víc, vyzkoušejte si zabruslit se svými ratolestmi, a to 13. 3. 2024 od 8... více »

Dětská scéna 2024

rec-soutez24-8.jpg 04. 03. 2024
29. února 2024 se konala recitační soutěž pro žáky 1. stupně.  Vybraní žáci 2. – 5. třídy si změřili  síly v recitaci básní a přednesu prózy. Téměř v každé třídě proběhl úzký výběr. Ti nejlepší recitátoři postoupili do kola školního. Celkem se utkalo 22 žáků a porota složená z pedagogů 1. stupně, to vůbec neměla jednoduché.   Výsledky:  1. kat. (2., 3. třída) 1. místo:  Zuzana Havlíková 2. místo:  Roman Sobotka 3. místo:  Sofie Hejlková Zuzka s Roman postupují do okresního kola ve Z... více »

OBRÁZKY Z „VÝTVARKY“

obrazkyzvv24-2.jpg 28. 02. 2024
 O tom, že děti naší školy rády malují, není pochyb. Však taky pod jejich rukama vznikají zajímavá a pestrá malá umělecká dílka. Během školního roku se zúčastňují různých výtvarných soutěží, jejich výtvory zdobí školní prostory a nejen je. Je známo, že několikrát do roka se vybrané obrázky vozí do DpS v Plavči, aby dělaly radost místním obyvatelům a personálu. Právě v těchto dnech došlo k výměně obrázků se zimní tématikou za ty ryze jarní. A aby toho nebylo málo, byly další obrázky zaslány do soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Český zahrádkářský svaz. Tentokrát bylo zadáno téma „Kvetoucí zahrada“. Děti se mohou zúčastnit i dalších vý... více »

Pravěcí hrnčíři

hrnciri-uv24.jpg 28. 02. 2024
Jak se pracovalo pravěkým výrobcům keramiky, když ještě neměli hrnčířský kruh? To jsme si s páťáky zkusili v rámci opakování vlastivědy ze čtvrtého ročníku. Naše výrobky jsou poněkud barevnější, protože simulace probíhala za použití plastelíny, nicméně efektu dosaženo bylo – mnozí totiž zjistili, že není úplně jednoduché vyrobit nádobu tak, aby držela tvar, který jí chtěli dát. Plastelína totiž moc nespolupracuje a chce to trpělivost ji zkrotit. Nakonec ale svoji misku či pohárek zvládli všichni a zbyl i čas vyrobit nějakou tu venuši. Fotky můžete vidět  ... více »

Když nejde elektrika

nejde-elektrina7.jpg 22. 02. 2024
Ve středu 31.1. bylo u nás ve škole rušno… bylo vysvědčení, blížily se prázdniny a nešel proud, takže co s tím vším?? Naplánovali jsme pár akcí, které by žáky mohly vzdělat jinou formou než frontálně, ale prožitkem – jdeme na to – představíme vám, co se během jednoho dne stihlo odehrát! Pingpongový turnaj: Dle rozpisu a přihlášených dvojic se po celé dopoledne odehrával turnaj ve čtyřhře. Bylo přihlášeno celkem     A vítězi se stala dvojice  Stehlík Štěpán a Filipský Patrik ze 7.třídy. Vítězům gratulujeme! A děkujeme 9.třídě za organizaci a dohled nad fair play. Den deskových her: Kdo zrovna nehrál ... více »

ČEZ - virtuální prohlídka elektrárny Dlouhé Stráně

web-uvod.jpg 20. 02. 2024
Ve středu 20. února v osm hodin proběhla již třetí část virtuální prohlídky pořádané skupinou ČEZ. Tentokráte jsme se s deváťáky přesunuli do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Byli jsme seznámeni s historií výstavby této elektrárny a především její funkcí v současné době. Během pořadu deváťáci odpovídali na otázky dvou sličných moderátorek a mohli se kdykoli dotázat na probíranou problematiku. V konci pořadu moderátorky položily otázky do soutěže. Byly úspěšně zodpovězeny a v úplném závěru obě moderátorky pochválily naše deváťáky za jejich znalosti. ... více »

Výtvarná soutěž „Příroda kolem nás“

vvsoutezpriroda24-1.jpg 11. 02. 2024
     Malování a kreslení je oblíbená činnost všech dětí naší školy. Důkazem toho je hojná účast v různých výtvarných soutěžích. Jednou z oblíbených je soutěž „Příroda kolem nás“, kterou každoročně vyhlašuje Správa NP Podyjí. Cílem soutěže je oslovit a zaujmout děti a probudit v nich zájem o naši přírodu.           Zadáním je zachytit prchavé a neopakovatelné pozitivní prožitky dětí, které získaly na svých toulkách přírodou a umocnit v nich vliv přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání.      Letošního ročníku se za naši školu ... více »

Deskovky v 5.třídě

deskovky5tr24-uv1.peg 11. 02. 2024
I když nám nejde elektrický proud, nevadí. U příležitosti Dne deskových her jsme se v 5. třídě rozhodli, že nebudeme pouze konzumovat přinesené a naservírované hry, ale že si nějaké sami vytvoříme. Ve dvojicích, trojicích i samostatně žáci vymýšleli strategie a pravidla, léčky a cíle svých her. Vyráběli hrací figurky nebo žetony a karty s úkoly. Poté si každý zahrál hru všech ostatních a bylo veselo! Nechcete si přijít některou vyzkoušet? Vznikla Shrekova škola, Patrik a Spongebob nebo hra Člověče, zlob se! Děkuji dětem za pěknou a smysluplnou práci! Fotky můžete vidět  ... více »

Místní pověsti

povesti-uv24.jpg 01. 02. 2024
Místně zakotvené učení je projektová výuka vázaná na místo. Využívá všech aspektů místního prostředí v přírodních, kulturních a historických souvislostech jako jednotícího kontextu pro výuku a klade důraz na (budoucí) občanské zapojení. Jednoduše řečeno – svoje okolí mám rád, pokud v něm aktivně žiju, dost věcí o něm vím a snažím se, aby nám tam všem bylo dobře. A současně spoustu teoretických věcí můžeme lépe pochopit, když si uvedeme reálné příklady a zkušenosti z nám známé praxe či prostředí. Se šesťáky jsme v lednu uskutečnili projekt s názvem Místní pověsti. Bylo to v souvislosti s probíráním pov... více »

První pomoc v praxi

pr-pomoc24-3.jpg 26. 01. 2024
Výchova ke zdraví je předmět, který se zabývá zdravotní gramotností vašich dětí , posiluje jejich vztah ke zdraví , aktivní přístup ke zdravému životnímu stylu, zaměřuje se na prevenci rizikového chování v různých oblastech, jak se chovat za mimořádných událostí. Jedním takovým blokem našeho předmětu je i první pomoc, kterou by měl každý občan znát a vědět, jak se správně zachovat, pokud ho v životě něco takového potká.  Dost možná to bude právě on, kdo bude článkem mezi životem a smrtí. A proto jsme to vzali zodpovědně! Po shlédnutí kurzu první pomoci, aktivních přednáškách i s ukázkami od žáků samotných, jsme přešli k praktick... více »

Školní kolo biologické olympiády 2024

img-20240111-092207.jpg 22. 01. 2024
Ve školním kole biologické olympiády v kategorii D se na prvním místě umístila Charlota Schwarzová, na druhém Anna Paulová a na třetím Patrik Filipský. Žáci se nyní budou připravovat do okresního kola, které proběhne 22.4.2024 ve Znojmě. Musí vypracovat vstupní úkol, který hodnotí odborná komise. Připravit se musí na laboratorní úkoly, poznávání rostlin a živočichů a na teoretickou část. Všem třem přeji hodně elánu do přípravy a hlavně příjemný pocit z nově nabitých dovedností a znalostí a samozřejmě hodně úspěchů v okresním kole Simona Žalmánková ... více »

Devítka na virtuální prohlídce 24

cez-24-2.jpg 22. 01. 2024
V pondělcích 15.1.2024 a 22.1.2024 byli žáci devátého ročníku na hodině fyziky přítomni výukového pořadu pod patronátem firmy ČEZ. Pod vedením dvou zkušených moderátorů byli seznámeni s dvěma tématy. Obnovitelné zdroje a jaderné elektrárna Temelín Seznámili se s distribucí vyrobené energie od výrobce až ke spotřebiteli. Obě témata byla doplněna  o zajímavé vstupy přímo z elektráren. Mohli si virtuálně prohlédnou jednotlivé části výroby elektrické energie, Prezentace byla interaktivní - žáci mohli vstupovat do konverzace s moderátory, klást jim dotazy k jednotlivým částem prezentace. Závěr byl doplněn soutěží o zajímavé ceny. ... více »

Vítejte v džungli – výtvarka u páťáků

dzungle5tr24-6.jpg 21. 01. 2024
Venku nám sice kraluje Paní Zima a nabízí se nám promítnout roční období do naší tvorby, ale my jsme se tentokrát ocitli na opačné straně teploměru – v tropech. Ve výtvarné výchově jsme si při skupinové práci vyzkoušeli techniku společné koláže, muchláže a následné instalace do obrazu tak, aby se na jeho finální podobě shodla celá skupinka. Skupiny jsme si vylosovali a následovala debata, tu a tam drobná rozmíška a především usilovné tvoření. Taková práce je velmi náročná a posuďte, jak se s ní páťáci porvali! Mirka Masarovičová ... více »

Plakát - školní parlamet

obleceni2.png 19. 01. 2024
... více »

Plakát - školní parlamet 1

video2.png 19. 01. 2024
... více »

Pozvánka na ples 2024

ples24-1.jpg 14. 01. 2024
... více »

Přihlášky na střední školy 2024

obrazek.png 08. 01. 2024
Ve školním roce 2023/2024 se mění systém přijímacího řízení na střední školy a konzervatoře. Hlavní změny: lze podat až 3 přihlášky obory musí být vyplněny v pořadí dle priority (1., 2. a 3. místo) přihlášky lze podat prostřednictvím digitálního přihlašovacího systému (DIPSY) termín pro podání přihlášek 1. – 20. února 2024 ke každému oboru vložíte digitální přílohy dle kritérií přijímacího řízení (scan nebo fotografie). uchazeči budou přiřazeni na SŠ na základě výsledků přijímacího řízení a priorit zrušily se zápisové lí... více »

Divadlo ve škole

divadlo21-12-23.jpg 22. 12. 2023
Čekání na vánoční prázdniny si žáci zkrátili divadelním představením herců z Hradce Králové. Pro žáky 1. - 4. třídy byl připraven program Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná. Don Quijote a ti druzí aneb Zlatý věk španělské literatury byl název programu pro žáky 5. – 9. třídy.   Podívejte se: Úvod | divadelkoproskoly.cz   Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Když se řekne čeština…

cestina.jpg 21. 12. 2023
…spousta lidí si představí psaní diktátů nebo recitování dlouhých básniček. U nás ve škole se však snažíme, aby i v hodinách českého jazyka byla činnost rozmanitá a kreativní. Aby děti hodiny mateřského jazyka bavily. A aby také byly prakticky přínosné – to jsme si natrénovali v šesté a deváté třídě koncem listopadu, kdy jsme napsali dopis Ježíškovi. Sami musíte uznat, že se jedná o dovednost velmi důležitou, kterou člověk potřebuje každý rok v adventu. Tedy i praktickou. Aby to však děti neměly až tak lehké, nesměly psát Ježíškovi žádost o hmotné věci. A vznikla z toho řada úžasných myšlenek a postřehů dokazujících, že děti velmi bedlivě p... více »

Vánoční florbalový turnaj

florbal5tr23-1.jpg 21. 12. 2023
Ve středu 20.12.2023 jsme již tradičně se žáky prvního stupně hráli ve sportovní hale v Horním parku Vánoční florbalový turnaj. Vzhledem k vysokému počtu týmů se hrálo na dvě základní skupiny, tam jsme skončili třetí. Čekal nás zápas o umístění proti 3. celku z paralelní skupiny. Toto klání se nám podařilo s přehledem zvítězit, proto jsme brali vyšší příčku. Do školy jsme dovezli pěkné 5. místo z deseti zúčastněných mančaftů. Dílčím úspěchem je také individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje Davida Richtera. ... více »

Vánoce na Dvořce 2023

vanocedvorka23-9.png 20. 12. 2023
Žáci 6.ročníku navštívili v pátek 15.12. SOU a SOŠ Dvořákovu. Našim úkolem bylo – naučit se zdobit kanapky (ať rodičům na Silvestra vytřeme zrak) a vyrobit si vánoční dekoraci – konkrétně svícen z živého materiálu. Vše pro nás měli žáci a učitelé perfektně připravené a naše žáky to velice bavilo. Po práci jsme si zašli do školní vánoční kavárny, prohlédli si vánoční výstavu a nakonec jsme dostali odborný výklad k mini farmě, kde jsme se dozvěděli postup při upracování půdy, jaké jsou k tomu potřeba stroje a jak je to s krmením zvířat. Náš pohodový pátek jsme zakončili na vánočních trzích, kde jsme se poté rozloučili... více »

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU - ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2023

jarmark23-1.jpg 20. 12. 2023
     Už se to blíží! Co? Přece VÁNOCE! Děti se nemohou dočkat, dospělí shánějí dárky a zdobí své příbytky, všichni se moc těší, až nastane dlouho očekávaný Štědrý večer. Abychom toto čekání co nejvíce zpříjemnili, připravili jsme tradiční ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU spojené  s oblíbeným jarmarkem, na kterém si všichni mohli zakoupit drobné vánoční dekorace vyrobené dětmi, pochutnat si na cukroví a zahřát se připraveným horkým čajem.      Vpodvečer dne 13. 12. se před budovou OÚ v Kravsku po roce opět rozsvítil vánoční stromeček. Kulturní program pro letošní zpívání se přesunul do vnitřních prostor sálu místního kultu... více »

Exkurze do Hvězdárny a planetária Brno

planetarium23-2.jpg 19. 12. 2023
V pondělí 18.12. se žáci 1. až 5. třídy vypravili do Brna na exkurzi do zdejší hvězdárny a planetária. Ihned po příjezdu nás uvedli do velkého sálu a tam jsme se usadili do pohodlných křesel. Nad námi se objevila hvězdná obloha a my jsme se vydali na fantastickou cestu vesmírem. Seznámili jsme se s vesmírnými objekty, které právě nyní můžeme vidět na obloze nad námi, ukázali jsme si některá souhvězdí, podívali jsme se na naši galaxii z dálky, „zaletěli“ jsme se podívat i na černou díru. Potom jsme zhlédli úžasný film Astronaut, který nás zavedl na dobrodružnou cestu za poznáváním vesmíru. Seznámil nás se všemi nebezpečími, která na astronauty ve vesmíru číhají... více »

Konzultace s vyučujícími 9.1.2024

img-20231205-102355.jpg 18. 12. 2023
Vážení rodiče, zveme Vás na konzultace s třídními učiteli a vyučujícími jednotlivých předmětů, které se konají 9.ledna 2024 v 16:30 hodin v učebnách školy. Schůze výboru sdružení rodičů bude v 17:00hod ve sborovně školy. Těšíme se na Vás ... více »

ZPÍVÁNÍ PRO SENIORY PLAVEČ 2023

zpivani-plavec23-9.jpg 15. 12. 2023
Loni nám to pokazilo počasí, ale letos se žáci naší školy mohli opět vydat do Domova pro seniory v Plavči, aby svým vánočním vystoupením udělali radost místním obyvatelům i personálu. Ve čtvrtek 7. prosince dopoledne se členové školního pěveckého sboru Sluníčko rozjeli do Plavče se svým tradičním vánočním pásmem složeným z vánočních písní a melodií. Hrou na flétnu, na housle a na klavír, recitací a zpěvem připomněli všem přihlížejícím, že se blíží nejhezčí svátky v roce – Vánoce.    Ovšem toto vánoční vystoupení nebylo jediným dárkem obyvatelům Domova pro seniory. Děti s sebou vezly spoustu přáníček a drobných dekoračních ... více »

VÁNOČNÍ BESÍDKY PRO SENIORY 2023

zpivani-senioriuv23-1.jpg 15. 12. 2023
Každý rok touto dobou navštěvují naši žáci se svým vánočním kulturním programem seniory v okolních obcích, aby přispěli hudbou a zpěvem k předvánoční atmosféře období adventu. Nejinak tomu bylo i letos. Pěvecký sbor Sluníčko pod vedením M... více »

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

olympiada-aj23.JPG 15. 12. 2023
Žáci druhého stupně si letos opět mohli poměřit své jazykové dovednosti v konverzační soutěži v anglickém jazyce. Školní kolo se konalo v prosinci a v soutěži se utkalo celkem 20 žáků. Žáci si ověřili své znalosti angličtiny v poslechovém a didaktickém testu a poté přešli na ústní část soutěže. Všichni soutěžící byli velice šikovní a bylo opravdu náročné vybrat vítěze. V kategorii I.A (žáci 6. a 7. třídy) soutěžilo 11 žáků. 1. místo Sebastian Lerch 2. místo Charlota Schwarzová 3. místo Tereza Polášková V kategorii II.A (žáci 8. a 9. třídy) soutěžilo 9 žáků.... více »

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ“ 2023

vv-soutez23-38.jpg 12. 12. 2023
Zkraje školního roku byla na naší škole vyhlášena výtvarná soutěž pod názvem „Čtyři roční období“, určená dětem MŠ a žákům 1. až 9. tříd. V těchto dnech už známe její vítěze ve všech věkových kategoriích. Obrázky byly velice zdařilé a originální. Po skončení soutěže budou zdobit prostory školy, prostory budov DpS v Plavči, nebo budou zaslány do dalších výtvarných soutěží.      Zde jsou jména tvůrců nejzdařilejších obrázků: MŠ: Nelinka Kubáková, Daniel Vocílka, Adélka Kuřítková 1. – 3. třída: Magdalena Vybíralová, Jakub Dvořák, Anna Heroldová 4. – 6. třída: Amálie Čimer... více »

Mikuláš 2023

certi23uv-1.jpg 11. 12. 2023
Tak za námi zase po roce přišel! Byl velký, důstojný, zároveň hodný i přísný, zkrátka spravedlivý Mikuláš, jak se sluší a patří. A s ním se ve škole objevila skupina krásných a laskavých andělů, ale také poměrně velká smečka divokých čertisek a trošku mírnějších čertic. Jako každoročně nevynechali ani jednu třídu základní školy a stavili se i za menšími dětmi do školičky. Překvapení čekalo na děti i ve školní jídelně. Naše akční paní kuchařky jsou schopné se klidně spojit i s peklem, jen aby připravily tu pravou čertovskou svačinku. Nakonec to všechno dobře dopadlo. Děti nám i přes hudrování čertů a nějaký ten zápis v Čertovské knize hří... více »

Informační online – schůzka „Děti do bruslí“

ddb.jpg 11. 12. 2023
Ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 17:00 se koná informační online – schůzka s organizátory pro zájemce o kurz bruslení. Vedoucí projektu budou mluvit o vhodném vybavení a jsou připraveni zodpovídat Vaše případné dotazy. Jednoduché připojení pomocí uvedeného odkazu.   https://meet.google.com/…yin ... více »

Florbalový turnaj 8. a 9. tříd

florbal9tr.jpg 07. 12. 2023
Ve středu 29. listopadu jsme se s vybranými žáky zúčastnili florbalového turnaje ve znojemské sportovní hale v Horním parku. Turnaj byl kvůli množství zapojených škol rozdělen do čtyř skupin, ze kterých do finálových klání postoupila pouze jedna nejlepší. Nám los přisoudil nelehké soupeře, a to víceleté gymnázium GPOA a ZŠ Pražská. Po nervy drásajících bojích skončily všechny týmy s jednou výhrou a jednou prohrou. O postupu tedy rozhodoval rozdíl ve skóre, který nás těsně posunul na druhé místo. I když jsme nepostoupili, jako trenér bych nemohl být na své hráče pyšnější, protože jsme se vyrovnali daleko větším školám. Mgr. Tomáš... více »

PPO futsalová liga

futsal23-3.jpg 07. 12. 2023
Letos jsme byli přizváni do nově probíhajícího projektu PPO futsalové ligy. S žáky prvního stupně jsme poprvé vyběhli 28.11.2023 ke klání proti ZŠ Přímětice. Zápas to byl opravdu vyrovnaný. Byli jsme jen trochu překvapeni z velikosti haly (hřiště), na kterou nejsme zvyklí. Bohužel jsme ke konci dostali dva góly po vlastních chybách, což nás srazilo na kolena. Ve druhém zápase jsme po celou dobu tahali za kratší konec, ale i přesto jsme dokázali skórovat a tím zdramatizovat průběh utkání. Bohužel jsme naši snahu nedokázali přetavit ve výhru. Dokázali jsme, že v bojích budeme rovnocennými soupeři. Za nejlepšího hráče byl zvolen Petr Tlustoš, střelec našich dvou branek, kter... více »

Čerti v pětce

certi5tr-23-2.jpg 06. 12. 2023
Hudry, hudry, dupy, dupy, čert nám leze do chalupy!!! Hudry, hudry už tu je, na okno nám bubnuje!   Výtvarné výchovy v celé škole se teď jistě povedou v duchu Adventu, Čertů a Mikulášů, andílků, stromečků a dalších symbolů Vánoc. Aby byla naše třída připravená, páťáci začali už teď – výrobou papírových čertů z různých krabiček a barevného papíru. Povedly se nám?   ... více »

Exkurze do Rakouska 2023

retz23-11.jpg 06. 12. 2023
V pátek 24. 11. jsme se my, osmáci a deváťáci, sešli ráno na vlakovém nádraží ve Znojmě, kde nám paní učitelky daly pracovní listy v Němčině, které jsme si měli během exkurze vyplňovat. Poté už jsme se vydali do Retzu. Prošli jsme městem k větrnému mlýnu, udělali si několik fotek a vrátili se do města, kde jsme měli chvíli čas, abychom šli, kam chceme. Potom jsme se vypravili ke střední škole cestovního ruchu. Tam si pro nás studenti připravili prohlídku školy a oborů. Mohli jsme si vyzkoušet různé jazyky a dovednosti, například skládání korunky z ubrousku nebo vázání kravaty. Škola byla krásná a moc se nám líbila. Pak jsme se vypravili zpátky na nádraží v Retzu a jeli domů. ... více »

Svatba v občanské výchově

svatba6tr-23-1.jpg 02. 12. 2023
Ve čtvrtek 16. 11. 2023 se konaly v šesté třídě dvě slavnostní události – církevní a civilní svatby. Samozřejmě, že neproběhly dva platné obřady, ale v rámci projektového vyučování v občanské výchově o manželství, si žáci zahráli modelovou situaci a oběma obřady si prošli od začátku až dokonce. Dohodli se, kdo budou snoubenci, rodiče, svědci, družičky…, zařídili si kněze, kostel, oddávajícího, vytvořili dvě svatební oznámení, vyrobili kytici, prstýnky, výzdobu třídy, napekli cukroví a koláčky, zařídili hudbu, fotografa, svatební hostinu… Žáci se do projektu pustili s vervou a zažili p... více »

Zpívání u stromečku 2023

zpivani-u-stromecku23.jpg 30. 11. 2023
Srdečně Vás zveme na ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU ... více »

Projekt: Děti do bruslí

obrazek1.png 26. 11. 2023
Od ledna příštího roku se naše škola a školka již tradičně zúčastní projektu Děti do bruslí. Samotné kurzy budou probíhat každou středu (leden – březen 2024) na Zimním stadionu v Moravských Budějovicích, odjíždíme vždy o půl osmé autobusem ze zastávky před naší školou. Děti se mohou těšit na 10 lekcí s proškolenými trenéry a k tomu spoustu zábavy. Pro zájemce bude vytvořena nezávazná informační online schůze s pořadateli a trenéry, při které se můžete zeptat na cokoliv ohledně průběhu hodin bruslení a vybavení, o termínu schůzky Vás budeme informovat na školním webu. Na led jdeme už 3. ledna! Kurz je určen pro dět... více »

Florbalový turnaj AŠSK

florbal.jpg 26. 11. 2023
V pondělí 20. 11. 2023 jsme s vybranými žáky prvního stupně navštívili sportovní halu TJ Znojmo v Horním parku, abychom zde sehráli florbalový turnaj. Konkurence byla obrovská, a to tak, že se turnaj hrál ve dvou skupinách, kde do vyřazovacích bojů postoupila jen první dvě družstva. V bodově velmi vyrovnané skupině jsme do poslední chvíle bojovali o postupovou příčku, ale konečný výsledek hrál bohužel v náš neprospěch. I přesto oceňuji bojovnost, kterou kluci prokázali a společně se těšíme na další sportovní turnaje. Mgr. Tomáš Procházka ... více »

Víš, kolik cukru vypiješ?

1700734344685.jpg 24. 11. 2023
Ve výchově ke zdraví jsme se žáky probírali množství cukru v nápojích, které běžně a bohužel i denně konzumují.  V obou osmých třídách jsme potom zkoumali etikety, počítali, vážili a potom následně plnili sáčky s cukrem podle toho, jak nám váhy ukázaly. Už tohle bylo pro spoustu žáků překvapivé, natož pak když jsme množství gramů přepočítali na lžičky – věděli jste, že jedna lžička je 5g cukru?? Mgr. Jiřina Novotná ... více »

BuBnovačka

402296317-760870866074809-2518839132062597110-n.jpg 24. 11. 2023
Bubnovačka je akce Centra LOCIKA, kterou upozorňují na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Bubnováním jsme symbolicky dali hlas týraným dětem. Ty jsou často pro společnost neviditelné. Až 14  % dětí v ČR je zasaženo násilím v rodině. A my se s tím můžeme vypořádat pouze tak, že ho nebudeme bagatelizovat, ignorovat, považovat za něco, co se nás netýká. Účastí v Bubnovačce jsme dali najevo, že násilí do výchovy a do života dětí nepatří. Naše škola bubnovala 20. listopadu – v den Bubnovačky a natočili jsme z toho krátké video, které můžete shlédnout na FB stánkách Lociky – událost Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet. V... více »

Výstražná jednodenní stávka 27.11.2023

logo-stavka-2023.png 22. 11. 2023
Vážení rodiče, naše škola se připojuje ke stávce 27.11.2023 a z organizačních důvodů bude přerušen provoz školy mateřské i základní. Mimo provoz bude školní jídelna, školní družina i školní klub. Děkujeme za pochopení Mgr.Simona Žalmánková, ředitelka školy Mgr.Miroslava Pešková, předsedkyně stávkového výboru zaměstnanců ZŠ a MŠ Kravsko  ... více »

Tak kam?

takkam-23-5.png 21. 11. 2023
To je otázka, která každoročně zaměstnává mysl žáků devátých tříd, jejich rodičů a kariérních poradců. A také se jedná o letošní název veletrhu středních škol, na který jsme se jako třída ve čtvrtek 9. listopadu vypravili do hotelu Dukla ve Znojmě. Deváťáci si prošli stánky vystavujících středních škol a podle svého konkrétního zájmu vznášeli dotazy či jinak diskutovali s přítomnými pedagogy i studenty té jejich vysněné školy. Rozhodně měli o čem přemýšlet, proto se někteří ještě po návštěvě veletrhu vydali na tu kterou střední školu, protože u příležitosti akce Tak kam? měly mnohé školy zároveň den otevřených dveří. Deváťákům přejeme dobrý výběr, ... více »

Školní družinu navštívil kouzelník

kouzelniksd-23-2.jpg 20. 11. 2023
Nový týden ve školní družině nám začal kouzelně. Navštívilo nás kouzelnické DUO WALDINI, které u dětí i paní vychovatelek sklidilo velký úspěch. Děti se staly součástí jednotlivých kouzel a na chvilku si vyzkoušely být malými kouzelníky. Velkým překvapením pro všechny bylo vykouzlení živých zvířátek. Děti byly nadšené a už se nemůžou dočkat na další společnou akci. Fotky můžete vidět zde ... více »

13. listopad – Den laskavosti

1699955873350.jpg 20. 11. 2023
Jaké to je rozdávat ostatním radost? Chtěli jsme to zjistit a tak jsme šli do listopadové výzvy Laskavý podzim. Světový den laskavosti připadá na 13. listopad a kampaň Jsem laskavec je založena na dobrých skutcích. Řekli jsme si, proč být laskaví jen jeden den, pojďme do toho každý den v listopadu. Ve třídách máme laskavý kalendář, kde na každý den je napsána jedna laskavost, která by mohla někomu jinému udělat hezčí den. A právě 13. listopadu - na DEN LASKAVOSTI náš žák Petr Bodanský jel předat sbírku hraček, kterou ve škole zorganizoval. Obvolal si organizace, kde by mohly hračky chtít, zařídil čas jejich předání, zjistil, o co konkrétně by měli zá... více »

Piškvorky 2023

piskvorkyuvodka23.jpg 15. 11. 2023
Naše škola se zapojila do celostátní hry pIšQworky. Je to největší soutěž pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska v hraní piškvorek. V týmové části soutěže soupěří studenti ve dvou kategoriích: základní školy, které skládají tříčlenné týmy a střední školy, které skládají týmy pětičlenné. Týmy soutěží na prezenčních turnajích ve 3 úrovních: oblastní turnaje, krajské turnaje a ti nejlepší se pak utkají na Grandfinále v Brně na Masarykově univerzitě.   V pá... více »

O přestávce zábavně

hry23-1.jpg 10. 11. 2023
Na rok 2023 získala škola v Kravsku dotaci na preventivní programy. Žáci se během roku zúčasnili různých přednášek a aktivit. Vše bylo hrazeno z projektu Zdravé klima jako základ úspěšného začlenění žáka. Na zpestření přestávek  jsme nakoupili hry a hlavolamy.   Programy: Finanční gramotnost s ČSOB Jeden svět – filmový festival ve Znojmě Adam a Eva Jsi online Já a moje já Právní vědomí Poruchy příjmu potravy Třídění odpadů Pohyb a zdravý životní styl Jak vypadá soudní řízení Adaptační den pro 6. třídu Poznáváme ... více »

Svatý Martin u páťáků

sv-martin-23-4.jpg 10. 11. 2023
Páteční desátý listopad se v naší třídě stal svatomartinským. Ve všech předmětech jsme se dotkli legendy o tomto světci a celý proces byl zakončen dramatizací a zpěvem. Řekli jsme si, jak vznikla ona slavná legenda o plášti, proč se peče v tento den na pekáčích husa a také jsme si připomněli tradici žehnání mladých vín. Vyrobili jsme si různé drobnosti a zítra v 11:11 minut si na sebe jistě vzpomeneme a to zvláště, pokud Martin přijede na bílém koni! Fotky můžete vidět ... více »

Logická olympiáda 2023

logickaolymp.png 03. 11. 2023
Během října se 16 žáků ze základní školy a 8 žáků z mateřské školy zapojili do celostátní soutěže Logická olympiáda. Pořádá ji společnost Menza ČR „pro všechny, kteří mají hlavu na svém místě a chtějí porovnat své síly s ostatními z celé České republiky.“ Soutěže se zúčastnilo celkem  101 296  z 3 986 škol a soutěžili v 6 kategoriích     Nejlepšího výsledku dosáhli tito žáci naší školy:                Kategorie MŠ –  Šimon Kremláček a Emily Machovcová... více »

Přines - ukaž - vyprávěj v 5. třídě

prines-ukaz23-3.jpg 31. 10. 2023
Možná znáte Roberta Fulghuma a jeho krátké příběhy plné humoru, poezie a každodenního půvabu. Jeho nápad s přinesením osobní věci do školy jsme zrealizovali v dnešní dvouhodinovce češtiny. Byl to trochu risk, protože otázka zněla  - udržíme pozornost na všechny vystupující? Zajímá nás vůbec, co má ten kamarád rád, co ho vlastně baví a bude mě jeho vyprávění naplňovat? Po skončení některých fantastických příběhů a popisů jsme zůstali s pusou otevřenou a bylo nám opravdu krásně! Ve třídě se objevil králíček Simba, šnek Garry, plyšáci, kopačák a třeba spousta fotografií pejsků a jiných mazlíků. Asi nejpřekvapivější bylo povídání o domácím chovu mr... více »

Sběr pomerančové kůry 2023

sber-pom-kury23.jpg 31. 10. 2023
... více »

Přírodovědný klokan 2023

klokanprm.png 31. 10. 2023
V letošním roce se žáci 8. a 9. ročníku opět zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. V kategorii Kadet soutěžilo celkem 46 žáků. Jejich úkolem bylo během 40 minut najít správné odpovědi na co nejvíce z 24 otázek, které každoročně prověřují znalosti žáků z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, jejich všeobecné znalosti a také logické myšlení. A jak to dopadlo? kategorie Kadet: Dvořáková Kateřina      69 bodů Veselá Pavla                   64 bodů Lerch Tadeáš         ... více »

Halloween v kuchyni

hall-kuchyn23-1.jpg 31. 10. 2023
Paní kuchařky si pro nás na Halloween přichystaly speciální překvapení. Už na jídelníčku to znělo zajímavě.  Na svačinku žáci dostali mumii, polévka byla mozečková a hlavní jídlo upíří oko v čertovské omáčce na červících a jako dezert duchova postýlka. Na zapití jsme dostali zelený lektvar a bílou tekutinu. Vypadalo to opravdu přesvědčivě a bylo to výborné. Paním kuchařkám děkujeme! Lucie Kabilková   ... více »

Dýňová stezka ŠD 2023

dynovastezka23-24.jpg 31. 10. 2023
Ve středu 25.10. připravily vychovatelky pro děti a jejich blízké ,,Dýňovou stezku”. V podvečer jsme se všichni sešli na školním hřišti, kde děti plnily zábavné úkoly a nakonec se vydaly na strašidelnou stezku. Nechybělo ani opékání špekáčků a pro děti drobné odměny za splněné úkoly. Těšíme se na další setkání.   Fotky si můžete prohlédnout  zde                                                Vychovatelky ŠD ... více »

Třídní schůzky 14.11.2023

20211021-121446.jpg 30. 10. 2023
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 14.11. 2023 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin. ... více »

Sběr papíru - listopad 2023

sber-papiru11-23.png 29. 10. 2023
... více »

Beseda SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. 23

logo-primeticka.png 23. 10. 2023
Hodinu předmětu Volba povolání v deváté třídě nám přišli zpříjemnit studenti oboru Cestovní ruch SOU a SOŠ Přímětická.  Představili svoji školu a seznámili žáky s otevíranými obory ve školním roce 2023/2024. maturitní obory:  Cestovní ruch Grafický design a podnikání Hotelový management Kosmetička Sociální činnost   Obory s výučním listem: Automechanik Kuchař-číšník Truhlář Prodavač Kadeřník Více informací se můžete dozvědět www.sousoszn.cz ... více »

Jak válčili husité

husite23-12.jpg 23. 10. 2023
Ve středu 18. října 2023 zhlédli žáci 4. až 9. třídy představení Jak válčili husité skupiny historického šermu Pernštejni Pardubic. Vystoupili pouze dva účinkující, kteří s sebou ale měli obrovské množství rekvizit. Čekala nás ukázka plátového brnění křižáckého rytíře a typických husitských zbraní včetně cepu, kuše, hákovnice nebo sudlice. Vrcholem pak bylo předvedení husitského bojového vozu, jehož posádku mohlo tvořit až 21 válečníků. Žáci se dozvěděli řadu informací o způsobu boje 15. století, na vlastní kůži zažili útok křižáků a na závěr si vychutnali šermířský souboj. Vystoupení bylo pěkné a Pernštejnům za návštěvu děkujeme.... více »

Dýňáci a Dýněnky

dyne23-3.jpg 19. 10. 2023
Podzim je ve znamení barevného listí, pouštění draků, lampionových průvodů, dlabání, vykrajování a řezání dýní. Kluci a holky z třetí třídy si na podzimní výzdobu třídy zvolili také dýně. Kdo měl možnost, přinesl i pro ostatní a zdobení mohlo začít.  Nedlabali, nekrájeli, ale temperovými barvami malovali. A tak třeťáci mají své Dýňáky a Dýněnky.     ... více »

Šesťáci v knihovně

knihovna.jpg 18. 10. 2023
V úterý 10. 10. 2023 jsme si se šesťáky užili hodinu literární výchovy v místní knihovně. Po domluvě s paní Zvonarovou, knihovnicí, jsme hned ráno dorazili na obecní úřad, kde se knihovna nachází. Paní knihovnice už na nás čekala, přivítala nás a za chvíli už jsme seděli v knihovně a poslouchali výklad o tom, jak knihovna funguje, jak jsou knihy v regálech rozděleny a kdo všechno si knížky může vypůjčit. Poslechli jsme si úryvek z Lovců mamutů, porozhlédli se po knihovně, když vtom přišla paní starostka a ještě nás pozvala do obřadní síně na výstavu tematicky zaměřenou na budoucnost obce Kravsko. Pomohli jsme s hlasováním a do školy se vraceli plni z... více »

Novinky ze školní knihovny

ctenarstviuvod.jpg 18. 10. 2023
Stejně jako v lednu jsme se rozhodli podpořit čtení mezi našimi žáky a nakoupili čtyřicet osm nových knih. Najdete mezi nimi opravdové pecky: Spočítej hvězdy od Lois Lowryové, finsko-norskou sci-fi Kepler62, Kočičí válečníky Erin Hunterové, Knihu hřbitova od Neila Gaimana, Záhadu hlavolamu Jaroslava Foglara, další díly „bárovek“ a Hraničářova učně, Vlajku Viktora Vaňka od Nadi Revilákové a další. Znovu jsme také uspořádali dílny čtení v hodinách českého jazyka a představili nové knihy žákům. Následovala doslova smršť výpůjček a do poloviny října si naši žáci vypůjčili již třicet čtyři knih! Zájem o školní knihovnu nás velmi těší. ... více »

Preventivní programy 2023

393387481-705324528174631-6007888062550192381-n.jpg 18. 10. 2023
V pátek 13. října jsme pro letošní kalendářní rok uskutečnili poslední preventivní programy hrazené z peněz, které jsme získali z krajských dotací díky projektu „Zdravé klima jako základ úspěšného začlenění žáka II“. Lektorka společnosti MP Edu nejprve strávila dvě hodiny se žáky čtvrté a páté třídy s programem „Jsi online“.  Ve škole se na tohle téma bavíme s dětmi poměrně často, ale opakování je, jak je známo, matkou moudrosti a navíc je fajn slyšet stejné věci občas od někoho jiného, jinými slovy a zapojit jiné aktivity. Žáci s paní lektorkou probrali rizika internetu a  sociálních sítí s ohledem a vli... více »

72 HODIN 2023

obrazek1.png 17. 10. 2023
Projekt 72 hodin je již tradiční podzimní akce, do které se naše škola pravidelně každý rok aktivně zapojuje. Letošní ročník má podtitul Pomozte s námi přírodě a svému okolí a žáci naší školy i tentokrát ukázali, že se nebojí přiložit ruku k dílu. Vybavili se rukavicemi a odpadkovými pytli a vyrazili vysbírat odpadky v okolí školy.  A našli toho opravdu hodně!  Za odměnu dostali i letos drobné dárky, hlavní odměnou pro všechny je ale dobrý pocit z příjemného, čistého a upraveného prostředí v naší obci, ke kterému jsme tímto také přispěli. Všem účastníkům moc děkuji za dobře odvedenou práci! ... více »

Land Art s 5. třídou

obrazek8.jpg 10. 10. 2023
Land Art je zajímavý umělecký směr a v dnešní době volání po udržitelnosti materiálů a návratu k přírodě a jejímu významu jsme se rozhodli využít krásy kolem nás ve výtvarné výchově v 5. třídě. Po krátké prezentaci ve třídě jsme si vyšli do zámeckého parku, kde je ideální místo pro takovou činnost. Vysvětlili jsme si, že land art má blízko k fotografii a také to, jak je důležitá instalace - neboli co chci a kam to chci do obrazu umístit. Tato umělecká technika nemá omezení, lze vidět instalace miniaturní i obrovské, zaujímající skály nebo celé lesy. Děti dobře pochopily, jak na to a naše výtvory přikládám přílohou. Možná, že po nich v parku ještě ... více »

Dračí lodě - 1. stupeň 2023

dracilode.jpg 10. 10. 2023
  Stejně jako roky předešlé se letos žáci 2. – 5. třídy zúčastnili závodu DRAČÍCH LODÍ. 26.9.2023 se všichni nalodili na velké lodě a za pomocí kormidelníka jeli vytýčenou trasu.   Třídní učitelé byli v roli bubeníka. Seděli v čele lodi, hned za hlavou draka a údery do bubnu udávali tempo své posádce. Bez tréninku a dřívějšího nácviku pádlování to všichni zvládli skvěle.   Během cesty musela každá posádka zazvonit na zvonek, projet vytýčenou trasu a hlavně nespadnout do vody. Sluníčko krásně hřálo, a tak zasažené oblečení kapkami vody, rychle usychalo. Na břehu si děti krátily chvíle na skákacím hradu, obdivovaly živého hada, n... více »

Vítání občánků 2023

vitaniobcanku.jpg 04. 10. 2023
Elen Závěrková a Natálie Škrabalová, žákyně 8. třídy, v sobotu 16.9.2022 slavnostně přivítaly na OÚ Kravsko nové občánky obce Kravsko. Novým malým občánkům zazpívaly, zahrály na flétnu i zarecitovaly. Společně s paní starostkou předaly dárečky a popřály rodičům pro jejich děti hodně zdraví a štěstí. Mgr. Dana Hasprová   ... více »

TONDA OBAL NA CESTÁCH

microsoftteams-image-30.png 03. 10. 2023
V pátek 29. 9. naši školu navštívila lektorka společnosti EKO-KOM se školním vzdělávacím programem Tonda Obal na cestách. EKO-KOM je autorizovaná obalová společnost, zajišťující sdružené plnění povinností zpětného odběru tříděného sběru v obcích a využití odpadu z obalů.    Tento vzdělávací program se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu a vedení dětí k odpovědnému chování. Na akci se žáci dověděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj vyrábí. Měli také možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a sami si vyzkoušet vytřídit různé druhy odpadu do barevných kontejn... více »

Den převleků

prevlekovy-den23-13.JPG 03. 10. 2023
Pro zlepšení pátečního dne 29. 9. 2023 jsme jako parlament rozhodli, že uspořádáme den převleků s vyhlášením nejlepší masky, které proběhne v pondělí. Účast byla velká jak z prvního, tak z druhého stupně. Zažili jsme mnoho zábavy a zpříjemnili si tím školní den. Fotky z této akce můžete vidět zde                                                    ... více »

Dračí lodě - 2. stupeň 2023

draci-lode23.jpg 29. 09. 2023
Ve středu 27. 9. 2023 se osmáci a deváťáci vypravili do Znojma, aby reprezentovali školu v tradičním závodu dračích lodí. Akce získává rok od roku na oblibě, což znamená větší počet soutěžících posádek, letos přijeli soutěžící třeba i z Brna. Naše škola postavila dvě posádky, jednu tvořili osmáci, druhou deváťáci. Nakonec v naší kategorii startovalo 17 lodí. Ty naše dvě se ve startovním poli rozhodně neztratily. Osmáci obsadili desátou příčku, deváťáci dojeli sedmí!  To je skvělý výkon i vzhledem k faktu, že mnozí pádlovali poprvé v životě  a to se ještě museli synchronizovat s ostatními devatenácti členy týmu.  Počasí bylo nádh... více »

Korfbal ve škole v Kravsku

korfbal23-3.jpg 26. 09. 2023
V letošním školním roce bychom chtěli nabídnout žákům nový sportovní kroužek Korfbal. Ve spolupráci se Střediskem volného času ve Znojmě jsme uspořádali turnaj pro žáky 4. – 7. třídy. Počasí nám přálo, tak se soutěžilo venku. Družstvo vždy tvoří 2 chlapci a 2 dívky, hraje se s míčem na speciální koše. Názvy týmů Piškoti, Znojemské okurky, Bobíci, Draci, Mimoni a další  si žáci zvolili sami. Všichni hráli s radostí a zápalem, poznali nový sport. Velké poděkování patří paní Lence Toufarové a jejímu týmu, kteří se dětem věnovali. Fo... více »

O přestávkách bude na chodbách veselo!

chodba-hry23-6.jpg 26. 09. 2023
Ve výchově ke zdraví jsme s žáky osmých tříd připravili pro jejich spolužáky z I. a II. stupně překvapení v podobě zábavné hry, díky které mohou aktivně trávit volný čas mezi hodinami. A tím naše aktivity nekončí, již se nám v hlavách rodí další nápady, jak si čas ve škole užít zábavně. Nechte se překvapit!! Fotky můžete vidět zde ... více »

Exkurze do muzea v Moravských Budějovicích

museummbuv23-1.jpg 23. 09. 2023
Ve středu 20. 9. 2023 se šesťáci a deváťáci se svými třídními učitelkami a paní asistentkou vypravili do nedalekých Moravských Budějovic. Naším cílem bylo Muzeum řemesel Moravské Budějovice a také jsme chtěli trošku víc poznat svoje okolí. Autobusem většina z nás dojíždí do školy, ale vlakem někteří ještě nejeli. Nejvyšší čas to napravit. Ale nezanedbali jsme ani přípravu – žáci obou tříd si před cestou vyzkoušeli vyhledávání v jízdním řádu a také jsme si do mobilů stáhli aplikaci s geolokační hrou Trable s hrabětem Schaumburkem, díky které jsme chtěli poznat zajímavé body Moravských Budějovic. V sedm ráno už s námi motoráček u... více »

MŠ MOTÝLCI - MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

microsoftteams-image-26.png 15. 09. 2023
V květnu 2023 nakreslily děti z Motýlků obrázky na téma "Krásná jako kvítka...". Výtvory dvou chlapců - Romana Čížka a Jakuba Entlera jsme poslali do výtvarné soutěže v Havířově. Na začátku září nám přišel dopis s diplomem a pozvánkou na vernisáž, kde bude vystavený výkres Romana Čížka. Všichni jsme z tohoto výsledku měli obrovskou radost. Našim malým malířům přejeme i další úspěchy ve škole !!  Lucie Minaříková ... více »

Adaptační odpoledne 6.třídy

microsoftteams-image-16.png 15. 09. 2023
Přestup na 2. stupeň znamená pro většinu žáků i rodičů velké změny. Proto jsme se s paní asistentkou Darinou Povolnou a Mgr. Drahomírou Brzobohatou, která v 6.třídě učí český jazyk a zároveň je metodikem prevence naší školy, rozhodly, že si s dětmi a jejich rodiči uděláme seznamovací odpoledne. Po aktivitách ve škole, procházce do Plenkovic a společných hrách jsme šli společně do lesa pro dříví a nachystali oheň pro rodiče, kteří se k nám v 17h přidali. Po zahájení a sdělení si informací, které byly třeba, jsme se vrhli na volnou zábavu a opékání špekáčků. Myslím si, že se akce povedla, a doufám, že nebyla poslední, jelikož spolupráce rodiny a školy ... více »

Zahájení školního roku 2023/24

img-4124.JPG 06. 09. 2023
Dne 4. září jsme se po prázdinách opět všichni potkali na školním dvoře a mohli jsme slavnostně přivítat naše prvňáčky.  Fotky můžete vidět zde. ... více »

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

336931445-922421849006212-7780287344292904490-n.jpg 29. 08. 2023
Vážení rodiče, školní rok brzy začne a pro vaše dítě to znamená veliký krok do života. Začíná úplně nová životní fáze, která je důležitým mezníkem v jeho osobním životě i v životě celé vaší rodiny. Pevně věřím, že společnými silami toto jedinečné období úspěšně zvládneme. Během školního roku se budeme scházet na třídních schůzkách, při kterých budeme mít možnost navzájem si vyměňovat poznatky, názory a zkušenosti týkající se výuky, pokroků vašich dětí a také života naší třídy. První z těchto schůzek se uskuteční dne 12.9.2023 v 16.30 hodin v učebně 1. třídy. Zde je seznam pomůcek, které bude váš prv... více »

Inovativní vzdělávání ve škole v Kravsku

20221010-100806.jpg 28. 08. 2023
Od 1.9.2023 do 31.8.2025 škola čerpá dotace z Operačního programu Jan Amos Komenský, jejichž poskytovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. O dotaci jsme žádali v rámci výzvy č.02­_22_002 s názvem Šablony pro MŠ a ZŠ I v aktuálním znění, priority 2 – Vzdělávání. MŠMT nám poskytlo dotaci ve výši 1 756 885,- Kč na projekt s názvem Inovativní vzdělávání ve škole v Kravsku. Účelem dotace je: zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, včetně usnadňování vzdělávací mobi... více »

Mimořádné ocenění pro školu

img-20230815-082230.jpg 28. 08. 2023
V červenci udělila krajská hodnotitelská komise ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zemědělství, Spolkem pro obnovu venkova ČR a Svazem měst a obcí ČR Mimořádné ocenění za činnost místní základní školy v oblasti vzdělávání a udržitelného rozvoje regionu i zapojení dětí do plánování a života obce obci Kravsko v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023.   Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. So... více »

Zahájení školního roku 2023-2024

20220902-131707.jpg 23. 08. 2023
Slavnostní zahájení školního roku 2023 – 2024 proběhne za příznivého počasí na školním dvoře 4.9.2023 v 8:00 hod.. Žáci se sejdou ve svých třídách v 7:30 hod. a spolu s třídními učiteli se přesunou na školní dvůr. Žáky 1. třídy ( s doprovodem ) a žáky 6.ročníku si vyzvednou pedagogové v šatně.   Předpokládané ukončení prvního dne je do 9:30 hodin.   Školní družina i školní klub jsou v provozu od 4.září pouze pro přihlášené žáky, kteří odevzdali přihlášku pro školní rok 2023/2024.     Zprávy ze školní jídelny:... více »

Provoz školy během prázdnin 2023

img-20230629-112858.jpg 04. 07. 2023
Provoz mateřské školy ( tel.: Berušky – 736 475 918, Motýlci – 736 475 923, Včeličky – 737 338 019 ) Provoz mateřské školy je od 1.7. – 4.8.2023 přerušen.   Provoz školní jídelny: Stravné na září bude z účtu strženo od 20.8.2023 těm, kteří se stravovali ve školním roce 2022/2023. Zkontrolujte si nastavení inkasa – zda máte povolení ke stržení i od srpna 2023. Noví strávníci budou přihlášeni do systému v srpnu nebo začátkem září.   Provozní doba&... více »

8.třída vítězem turnaje

kapitanka23-1.jpg 03. 07. 2023
V úterý 27.6. se uskutečnil na obou venkovních hřištích souboj o putovní pohár v kapitánce. Třídy z druhého stupně sestavili tým o osmi hráčích – kdy podmínkou byly tři dívky v družstvu. Zúčastnila se i část pedagogického sboru, což žáci velice uvítali…no posuďte sami – vybít si svoji paní učitelku – to je výzva!! Tohle celé skvěle zorganizovali a naplánovali členové školního parlamentu – konkrétně na starosti to dostali za úkol Fabiánová Kristýna a Votava Jakub, kterým byla oporu většina jejich třídy a asistovali pokud bylo třeba( zapisování výsledků, ohlašování dalších zápasů, fotografování). Chtěla bych jim tímto po... více »

Cyklovýlet

cyklovylet23-7.jpg 03. 07. 2023
Helmy, kola, voda a sluníčko. To bylo náplní žáků šesté, sedmé a části osmé třídy, kteří v rámci zlepšování naší fyzické zdatnosti dovezli kola a vyrazili jsme do Žerůtek na koupaliště. Cyklisté pod vedením pana učitele Procházky a slečny asistentky Žanetky???? vyrazili  do Žerůtek lesem přes Olbramkostel a stejnou cestou zpět. Ti co kola nemají nebo měli nějaké jiné důvody vyšlápli na koupaliště pěšky – pěkně  svižným tempem – po vedením paní učitelky Jordánkové a v úterý s paní učitelkou Novotnou. Na koupališti se všichni osvěžili, zaplavali, kluci si dokonce zahráli fotbal a mohli jsme se vrátit do školy. Moc rádi bychom tuto tr... více »

Poslední výlet - Mikulov 2023

mikulov23-22.jpg 03. 07. 2023
Konec školního roku pro deváťáky znamená také konec základní povinné docházky a zároveň start do nové životní etapy. Někdo se těší, někdo má trošku obavy a dalším je třeba líto, že v této sestavě se už potkávat nebudou. Nebo alespoň ne na denní bázi. Tohle všechno si uvědomujeme, ale zrovna ve středu 28. června jsme nic z výše uvedeného neřešili a ani řešit nechtěli. Rozhodli jsme se, že si poslední společný školní výlet užijeme. Ráno jsme se sešli na znojemském vlakovém nádraží, nastoupili do osobního vlaku směr Břeclav a vyrazili vstříc báječnému dni. Naším cílem byl krásný Mikulov a k tomu romantika v podobě cesty vlakem rozhodně patří.&... více »

Exkurze do Muzea motorismu

museum-motor23-2.jpg 03. 07. 2023
Předposlední den školního roku navštívili sedmáci Muzeum motorismu ve Znojmě. Prohlédli si zde předválečné automobily, desítky motocyklů, bicyklů, stabilních motorů, dále traktory, parní stroje, motory pro pohon mlýnů… V druhé části muzea pak kočárky, šlapací autíčka a dětské hračky. Po prohlídce je čekala hra v aplikaci Skryté příběhy. Trasa Tajemství psí věže je provedla historickou částí města a díky tomu se sedmáci dozvěděli nové informace o výstavbě hradebního opevnění. Všichni účastníci úkol zdárně splnili a dostali se až do cíle. Přestože neseděli v lavicích, zábavnou formou zopakovali dějepis, němčinu a protáhli tělo. ... více »

Exkurze ŠD - Rodinná farma a sýrárna Drozdovi

sd-farma23-3.jpg 02. 07. 2023
   Ve čtvrtek 27. června 2023 se I. a II. oddělení školní družiny vydala hned po obědě na farmu ke Drozdům, která se nachází v Kravsku v areálu bývalé keramiky vedle známé Kocandy. Na farmě nás přivítal pan Jaroslav Drozd, který se hned s velkou ochotou pustil do výkladu.   Děti se dozvěděly, které kravičky zde mají na mléko, které na maso, jak, proč a kolik mléka je kráva schopna dát za jeden den, jak podle náušnic poznat „holky a kluky“, atd. Vidět zde děti mohly nejen krávy, které společně s panem Drozdem nakrmily, býky, telátka, slepice, kozy, prase, koťátka, ale i „kousavého“ oslíka Tondu. Během prohlídky nás prováze... více »

Geocaching

geocaching-1-sestaci.png 02. 07. 2023
Geocaching je zážitková geohra, ve které se hledají ukryté poklady tzv. kešky (keše, cache). Pro hru je třeba buď chytrý telefon s aplikací pro hledání keší či s přístupem na internet nebo turistickou GPS navigaci (například Garmin). Na stránkách www.geocaching.com/ si hráč zjistí souřadnice hledané kešky, zadá je do navigace, zaznamená si nápovědu a v terénu pak hledá ukrytou kešku. Keška obsahuje schránku s průvodním dopisem, zápisníkem, tužkou a drobnostmi na výměnu. Kdo kešku objeví, zapíše se do zápisníku, vezme si na památku drobnost a jako výměnu zanechá v kešce nějaký svůj předmět. V park... více »

Matematika jinak

1687870358700.jpg 30. 06. 2023
V předposledním červnovém týdnu vyrazili i žáci 7. tříd v hodině matematiky ven do zámeckého parku. Za úkol měli naučit se změřit výšku a obvod vybraných stromů. K dispozici dostali Christenovo měřidlo, průměrku, nivelizační tyč a dřevařské tabulky. Z naměřených veličin pak podle tabulek měli zjistit objem stromu, vypočítat jeho hmotnost, množství uhlíku a množství zadrženého CO2 během růstu stromu. V další aktivitě, kterou byla běhací hra, zjišťovali podmínky pro růst jednotlivých druhů stromů. Podle přidělené kartičky s podmínkou růstu (sucho, vlhko, mokro, zástin, světlo, nížina, vysočina a hory), hledali obrázky stromů s&n... více »

Výtvarný kroužek

microsoftteams-image-16.png 30. 06. 2023
   V letošním školním roce mohly děti prvního stupně navštěvovat Výtvarný kroužek pod záštitou SVČ Znojmo. V kroužku, který probíhal 1x za 14 dní a trval 2 hodiny, jsme se věnovali výtvarným technikám, které se běžně ve výuce nevyužívají např. kašírování, ale i klasickým technikám jako je malba a kresba, či základech jako je např. barevný kruh, míchání barev, stínování, aj. Děti si také vyráběly drobné výrobky (svícen, papírová hvězda…).   Jelikož byl o kroužek velký zájem, domluvila jsem se s vedením naší školy, s vedením SVČ Znojmo a od druhého pololetí již byly dvě skupinky dětí. Myslím si, že jsme si společné hodiny veli... více »

Burza ve škole 2023

20230627-074329-26634.jpg 28. 06. 2023
V pondělí 27.6.2023 se z žáků na 1. stupni stali prodavači a kupující. Konala se  BURZA školních potřeb, hraček a jiných dětských pokladů. Za drobné peníze si děti mohly koupit různé maličkosti, které je již nezajímají a zabírají místo. Účelem bylo zbavit se věcí ze „šuplíků a poliček“ a jiné si zase domů přinést… Na roli prodavačů se všichni nachystali velmi zodpovědně. Zboží bylo řádně oceněné a pečlivě rozložené. Byl to další pěkný den, který se povedl a děti bavil.    ... více »

Znojmesko - článek o GF4

atleticka4-23-321.JPG 27. 06. 2023
Článek o atletických závodech "Atletická čtyřka" nebo jinak řečeno "Golden Four" právě vyšel v regionálním deníku Znojemsko.     ... více »

Matematické hry venku

mt-hry-venku23-5.jpg 26. 06. 2023
Ve dnech 19. 6. – 23. 6. se vydali žáci 8. A, 9. A, 9. B a 7.B s paní učitelkou Pospíšilovou několikrát do parku a na hřiště a učili se matematiku venku.             Vyzkoušeli si hru lovci matematických příkladů, kdy se proměnili v kovboje, nasedli na poníky (spolužáky) a dojeli si na louku pro zadání příkladů na opakování učiva matematiky. Kovbojové spolupracovali v týmech a podle toho, v jakém pořadí ulovili a vyřešili daný příklad, tak získali jiný počet bodů do hry.             Žáci se 5 krát vydali na ... více »

Znojemsko - článek o atletických závodech 23

sportovniden23-312.JPG 22. 06. 2023
Článek o atletických závodech právě vyšel v regionálním deníku Znojemsko. ... více »

Na výletě do Brna

353118241-3443740879286518-4543016676859572871-n.jpg 22. 06. 2023
Ve čtvrtek 14. června 2023 navštívili žáci 6. třídy, 7. A a 7. B v rámci školního výletu Brno. Po příjezdu do Brna jsme zamířili do JumpParku – sportovního parku plného různých druhů trampolín. Žáci měli hodinu na to, aby si užili volné skákání, procvičili akrobacii a svedli souboje v pěnových bazénech. Všichni si dali do těla a zažili spoustu zábavy. Z JumpParku jsme se přesunuli k hradu Špilberk. Prošli jsme si venkovní areál pevnosti, pokochali se krásnými výhledy na Brno a osvěžili se zmrzlinou či limonádou. Cestou jsme také minuli sochu generála Raduita de Souches, slavného obránce Brna, který se stal majitelem panství Jevišovice a obnovil poutn... více »

Atletická čtyřka 23

atleticka4-23-322-uvod.jpg 20. 06. 2023
Dne 15. června 2023 se na naší škole uskutečnil 10. ročník regionálního atletického závodu ZLATÁ  ČTYŘKA. Při slavnostním zahájení žákyně Barbora Dokulilová zapálila olympijský oheň a mohla se rozběhnout úvodní disciplína.  Soutěžilo se v běhu na 200 a 400 metru, sprintu na 50 metrů, skoku do výšky a dálky a štafetovém běhu 4x50 metrů. Závodů se zúčastnilo 92 závodníků. Ve čtyřech kategoriích (1. a 2. třída chlapci, dívky a 3. a 4. třída chlapci, dívky) bylo rozděleno celkem 48 medailí. Závodů se zúčastnily školy domácí Kravsko a hosté z Jevišovic. I letošní rok se závody povedly a měly vysokou sportovní úroveň. Za ideálního počasí... více »

IPS a SOŠ Dvořákova Znojmo

20230615-112157.jpg 19. 06. 2023
Ve čtvrtek se žáci 8. třídy absolvovali exkurzi do Znojma. První akcí byla návštěva IPS - Informační a poradenské středisko pro volbu povolání. Zde se osmáci seznámili s možnostmi dalšího studia a s uplatněním jednotlivých profesí na trhu práce. Naší další zastávkou byla střední škola na Dvořákově ulici. V rámci projektu spolupráce střední školy se základními školami učitelé představili tři obory: Pekař Zahradník Agropodnikání   Pekaři napekli makovky a zkoušeli pletení vánočky. Zahradníci vázali kytice a prohlédli si skleníky. Poslední skupina v nově vybudované přírodovědné učebně pracovala s mikroskopy. ... více »

Matematika venku program Pod jedlí za jedlí

23-mereni-vypocty.jpg 16. 06. 2023
Ve dnech 12. – 14. 6. se osmáci a deváťáci vydali s paní učitelkou Pospíšilovou do parku na výuku matematiky venku. Absolvovali program Pod jedlí za jedlí, který je upravený program Chaloupek o. p. s. Pod dubem za dubem. Žáci se zkusili podívat na les trochu jiným pohledem. Nejdříve se stali malými stromky v pralese v Národním parku Šumava či ve smrkové monokultuře někde v kraji Vysočina Zkusili si, jaké je to růst ve stínu starého dubu či pěkně na osluněné pasece. Na vlastní kůži zakusili, jaké tyto dvě stanoviště přinášejí výhody i nevýhody pro růst mladých stromků. Diskutovali o tom, jak se o daný les stará jeho lesník. Kde a jak zasahuje a kde naopak za... více »

Staň se opravářem

opravar23-3.jpg 16. 06. 2023
Ve čtvrtek 15.června se 3 žáci devátých tříd zúčastnili přehlídky polytechnických činností a praktických dovedností s názvem ,,Staň se opravářem”. Zde plnili zadané úkoly např. kování hrotu dle vzoru, slalom na trenažeru nebo výměna kola. Žáci naší školy byli velmi úspěšní. První místo obsadil Vojtěch Balík s plným počtem bodů a na druhém místě se umístil Jan Radoch.   ... více »

Výtvarná soutěž EVROPA 2050

351448427-117757658008756-8735528155564748254-n.jpg 15. 06. 2023
   Žáci naší školy se v měsíci květnu zapojili do regionální soutěžní výtvarné přehlídky Evropa, ve které chci žít – „Obec Kravsko, součást mozaiky Evropy 2050, kterou jako registrovaný regionální partner projektu Evropa 2050 vyhlásil Obecní úřad Kravsko pod záštitou starostky Ing. Aleny Vyskotové. Cílem tohoto projektu je přiblížit široké veřejnosti představy dětí o podobě naší obce a přilehlého regionu v roce 2050 formou výtvarných děl. Toto ztvárnění se stane součástí mozaiky regionů, které tvoří Českou republiku a Evropu v rámci celého projektu Evropa 2050. Žáci dostali možnost představit své vnímání našeho regionu, jeh... více »

Miniatletické závody MŠ

evropa205023-11.jpg 15. 06. 2023
Dne 8. 6. 2023 jsme se s dětmi ze třídy Motýlků a Berušek zúčastnili miniatletických závodů pro MŠ ve Znojmě. Naše účast se již stala tradicí. Školku na základě třídních kol reprezentovaly tyto děti : Salát Petr, Vocílka Tadeáš, Entler Jakub, Kuřítková Adéla, Heroldová Tereza a Kubišová Eliška. Děti soutěžily v těchto disciplínách: skok z místa do písku, běh na 50m a hod tenisovým míčkem. Za svoje velké snažení obdržely diplomy, medaile a balíček odměn. Každá zúčastněná školka obdržela velkou sadu sportovního náčiní, kterou určitě využijeme k dalším sportovním aktivitám. Prožili jsme krásné sportovní dopoledne a těšíme se na další ročník.  Fotky z ... více »

„MEZIGENERAČNÍ DEN“

mezigeneracni23-4.jpg 15. 06. 2023
   V neděli 11. června se po několikaleté odmlce opět mohl v DpS Plaveč konat „Mezigenerační den“ zaměřený na setkávání různých generací, rodin a široké veřejnosti. Naše škola byla oslovena ohledně vystoupení školního pěveckého sboru Sluníčko, které se stalo tradiční součástí tohoto svátečního dne. Žáci pod vedením svých učitelek připravili krátký program tvořený  několika známými i novějšími písničkami a hrou na flétnu.    K tomu s sebou přivezli spoustu drobných dekoračních předmětů ve formě zápichů jako dárek pro příchozí a také obrázky s letní tématikou, které ozdobí vstupní prostory hlavní bud... více »

Deváťáci u soudu

20230608-080145.jpg 14. 06. 2023
Ve čtvrtek 8. 6. 2023 jsme se před osmou ráno sešli na nádraží. Tam začala naše exkurze. Došli jsme k okresnímu soudu. Uvnitř jsme prošli přes kontrolu policie, seznámili jsme se s pravidly chování v soudní síni a po příchodu paní soudkyně mohlo přelíčení začít. Případ byl o synovi, který si na tátovu kartu nabral půjčky ve výši 707 000 Kč, ale nesplácí je. Všichni jsme fandili chudákovi tátovi. K jednání se ale nedostavil obžalovaný syn ani svědek, proto probíhalo jednání bez nich, ale ukončeno nebylo, další stání bude o prázdninách. Po ukončení si s námi paní soudkyně ještě o případu povídala. Ze soudu jsme se vydali na Horní náměstí, ... více »

Chemie venku

1686647501555.jpg 14. 06. 2023
V tomto týdnu si žáci osmé třídy vyzkoušeli výuku chemie venku. V rámci opakování jsme vyrazili na školní dvorek, kde byly na zemi napsané chemické vzorce halogenidů, oxidů, hydroxidů a kyselin. Žáci vytvořili trojce, ve kterých určovali názvy anorganických sloučenin. Názvy napsali na lístek a dali řešením dolů ke vzorci. Po společné kontrole jsme si zahráli hru Molekuly. Žáci byli označeni značkou prvku. Jejich úkolem bylo najít kartičku se vzorcem sloučeniny a utvořit takovou skupinu, aby označení žáků vystihovalo danou molekulu. Podle počtu atomů v molekule pak získali body. Ti nejpilnější i jedničky. Osmáky hodina chemie bavila, do obou aktivit se zapojili s nadšení... více »

Jak to máme s dospíváním…

sni-mek1-4.peg 13. 06. 2023
…se dozvěděli šesťáci v pátek 9. června. Jednalo se o další aktivitu z našeho preventivního programu. K udržování dobrého klimatu ve škole jsou potřeba dobré vztahy mezi dětmi i mezi dospělými. Ty však začínají dobrým vztahem sám k sobě a k tomu zase potřebujeme znát sebe po stránce fyzické i psychické. Přednášku Adam a Eva jsme opět svěřili lektorce ze společnosti MP Education, která s dětmi prošla a prodiskutovala tato témata: růst, puberta hormony měníme se v ženy a muže, reprodukční zdraví ženské, mužské pohlavní ústrojí, jeho funkce, (spermie x vajíčko) menstruace, dámské hygieni... více »

Sportovní den 23

sportovniden23-1.JPG 08. 06. 2023
Dne 1. června 2023 se na naší škole uskutečnily atletické závody žáků a žákyň z první až deváté třídy. Závody začaly za atletice přejícího počasí v 7: 45 hodin.   Po slavnostním zahájení a zapálení našeho olympijského ohně Matějem Štrombachem a Elen Závěrkovou se rozběhly soutěže. Letos rekordních 160 závodníků soutěžilo v běhu na 200 a 400 metrů, skoku do výšky, skoku do dálky, sprintu na 50 metrů a štafetovém běhu na 4x50 metrů. Ve třech kategoriích bylo rozděleno celkem 72 medailí.   Letošní závody měly neobyčejně výborné výsledky a zdařilý průb... více »

CYKLOVÝLET ZNOJMO 2023

20230509-123943.jpg 07. 06. 2023
V rámci přípravy na okresní kolo cyklistické soutěže jsme se vydali  na cyklovýlet do Znojma. Sraz jsme měli v 7.30 před školou. Nejprve jsme dojeli do Olbramkostela na vlakové nádraží a odtud vlakem do Znojma, kde jsme trénovali na dopravním hřišti. Poté jsme se vydali na jízdu městem. Ta už byla obtížnější, protože zvládat všechny dopravní předpisy za běžného provozu bylo opravdu obtížné. Nakonec děti čekala zasloužená odměna v cukrárně. Zpět jsme až do Kravska jeli na kole. Mgr. Miroslava Pešková ... více »

Žáci naší školy opět na bedně

cyklo.png 06. 06. 2023
Jako každoročně se žáci naší školy zúčastnili Okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které proběhlo ve čtvrtek 18.5.2023 ve Znojmě. Celoroční příprava se opět vyplatila. Starší  získali první místo a mladší  druhé. Mladší kategorii reprezentovala Votavová Eliška, Paulová Anna, Dvořák Michal, Dvořák Filip  Starší kategorii  Elen Závěrková, Žaneta Vránová, Jakub Votava, Tomáš Votava Nezbývá než všem pogratulovat a popřát starší kategorii  hodně štěstí v krajském kole, které bude 23.5.2023 v Pohořelicích. Mgr. Miroslava Pešková ... více »

Nová videa školy 23

th-fotopredek4.jpg 03. 06. 2023
Na stránkách školy jsou vystavena nová videa ze třech posledních akcí naší školy. Všechna tato videa můžete vidět na této stránce. ... více »

Okresní kolo mladých zdravotníků 25.5.2023

zdravoveda.png 02. 06. 2023
Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Soutěž je rozdělena na dvě části – pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Hodnocení probíhá odděleně pro tyto dvě skupiny. Družstva soutěží v těchto disciplínách: Praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků Doprava postižených Obvazová technika Některé nesoutěží disciplíny (znalosti z dopravní výchovy)   Za na... více »

Jevišovický braňák

img-20230530-082846.jpg 02. 06. 2023
V úterý 30. května proběhl v Jevišovicích tradiční branný závod – "Jevišovický braňák“. Zúčastnilo se ho celkem 8 týmů z několika škol. Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo z 5. třídy ve složení: Eliška Votavová, Monika Cejpková, Filip Dvořák a Milan Holcmann. V průběhu závodu museli závodníci kromě rychlosti a vytrvalosti běhu prokázat také šikovnost při střelbě ze vzduchovky, hodu na cíl nebo chození na chůdách. Plnili také úkoly zaměřené na všeobecný přehled a vědomosti, jako je odhad vzdálenosti, orientace na mapě, dopravní výchova, přírodověda, ale také třeba znalosti v českém jazyku a matematice. Během závodu ještě bylo po... více »

Matematika venku

20230530-093924.jpg 31. 05. 2023
6. třída se na hodinu matematiky vypravila do přírody. Téma výuky – krychle. Nejdříve jsme si zkusili na prutech z keřů odhadnout 1m. To jsme se divili. Jeden metr, dle odhadů dětí, měřil 160 centimetrů nebo klidně 70 centimetrů. Pak jsme ve skupinách vytvářeli pomocí prutů a provázků krychle. Byl to boj. Proutky se ohýbaly, provázky se rozvazovaly. Nakonec se přece jen modely podařily. Největší krychle měla objem jeden metr krychlový, tedy 1 kubík. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

ŠKOLNÍ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ

dopravkaskola.png 31. 05. 2023
Dne 2. 5.2023 proběhlo na naší škole školní kolo dopravní soutěže. Žáci 4. - 9. třídy prokázali své znalosti v dopravním testu, zdravovědě a jízdě zručnosti.  Po sečtení všech trestných bodů to na stupních vítězů vypadalo následovně: Mladší kategorie: DÍVKY                                                      CHLAPCI Votavová Eliška         ... více »

Výroba mýdla

1685519445912.jpg 31. 05. 2023
V hodině chemie si žáci devátých tříd vyzkoušeli výrobu mýdla. Postupovali podle návodu. Připravili roztok hydroxidu sodného, rozpustili sádlo, přidali slunečnicový olej a čekali, až vše vychladne na potřebnou teplotu. Pak látky opatrně smíchali dohromady a míchali…Asi po půl hodině vznikla kaše podobná hustému pudinku. Hmotu rozdělili na několik částí a přidali éterický olej (levandulový, jasmínový, růžový). Nakonec naplnili mýdlem silikonové formičky a nechali v nich ztuhnout do druhého dne. Deváťáci se během jednotlivých činností střídali, zajímali se o proces zmýdelnění tuků. Výroba mýdla je opravdu bavila. Nyní čekají, až mýdlo vyzraje, aby je mohli vyzkouš... více »

ŠKOLNÍ AKADEMIE

akademie23-32.JPG 29. 05. 2023
   Ve středu 24. 5. se po delší odmlce opět konala školní akademie. Žáci naší školy několik týdnů předem poctivě připravovali jednotlivá vystoupení, aby se mohli předvést členům svých rodin i široké veřejnosti. Se svým programem vystoupily nejen všechny třídy prvního stupně, ale zapojili se i žáci z druhého stupně, i když spíše jako jednotlivci nebo skupinky.    Po krátkém úvodu paní ředitelky dostaly slovo moderátorky letošní akademie – žákyně 8. třídy Kristýna Fabiánová a Kateřina Dvořáková. Ty jako první uvedly vystoupení žáčků 1. třídy – veselý taneček Strašidla. Po nich následovaly další třídy 1. stupně – druháčc... více »

Fotbalový den

fotbalove-hvezdicky.png 25. 05. 2023
Dne 6. 6. 2023 se uskuteční fotbalový den na hřišti v areálu školy, celá akce probíhá ve spolupráci s OFS Znojmo a FC Mramotice. Na hřišti bude nachystáno několik stanovišť, kde si děti vyzkouší náplň fotbalových tréninků. Přítomny budou děti ze ZŠ Kravsko, ale zváni jsou všichni sportovní a fotbaloví nadšenci. Přijďte si zakopat do Kravska! Akce začíná v 10 hodin. Těšíme se na Vás. PS: sportovní oblečení a obuv s sebou ... více »

Olympiáda pro radost

1uvodni.JPG 25. 05. 2023
Dne 23.5.2023 se vybraní žáci 3., 4. a 5. tříd zúčastnili Olympiády pro radost, která je každoročně pořádána pro žáky prvního stupně s poruchami učení. Akce se konala na ZŠ Pražská, kde se sjelo rekordních 120 dětí z celého okresu. Děti soutěžily v disciplínách zaměřených na zdravovědu, přírodopis, matematiku a česky jazyk. Dokázaly také poznat netradiční hudební nástroje, dopravní značky, složit tangram a v neposlední řadě si vyzkoušely pokus s bublající sopkou. Také v tělocvičně školy se konaly zajímavé sportovní soutěže. Policie ČR si pro děti připravila jízdu na koloběžkách se simulačními brýlemi, které dětem navozovaly stav způsobený únavou, al... více »

Tělo na tělo

1684832721429.jpg 24. 05. 2023
Přesně takhle bychom mohli nazvat to, co jsme 3 hodiny v rámci výchovy ke zdraví a zároveň přírodopisu vytvářeli s žáky 8. ročníku. Donesli si trička a vybrali si, kterou ze soustav budou malovat. Někdo si vybral kosti, někdo plíce, srdce anebo kombinaci všech těchto soustav. A myslím, že se to povedlo – posuďte sami. Mgr. Jiřina Novotná ... více »

Výtvarná soutěž MALOVÁNÍ NÁS BAVÍ

343646646-672740894627240-3382599638303105338-n.jpg 24. 05. 2023
Zkraje jara byla na naší škole vyhlášena výtvarná soutěž pod názvem „Malování nás baví“, určená žákům 1. až 9. tříd. V těchto dnech už známe její vítěze ve všech třech věkových kategoriích. Obrázky z této soutěže zdobí vestibul školy, vidět je můžete při návštěvě školní akademie.    Zde jdou jména tvůrců nejzdařilejších obrázků:   1. kategorie (1. – 3. třída):  1. místo – Nikola Cejpková                                   &n... více »

Školní časopis č.3 - 2023

skolni-casopis.png 23. 05. 2023
Třetí číslo školního časopisu vydáveného v rámci hodin mediální výchovy. Na toto číslo časpopisu se můžete podívat zde. ... více »

Floristika 23

floristikauvodka.jpg 22. 05. 2023
To je název soutěže, které se ve čtvrtek 11. května zúčastnily Tereza Klempová a Žaneta Vránová z 8. třídy na SOŠ Znojmo, Dvořákova. Prvním úkolem soutěžících bylo uvázat tzv. vítací kytici. Nemohli si vybrat, z jakých květin vazba bude. Rostlinný materiál jim byl přidělen. Kdo měl kytici hotovou, vložil ji do připravené vázy a odešel na školní dvůr pod pergolu, kde se svačilo. O přestávce si mohli žáci pochutnat na zákuscích od místních cukrářů. Druhým úkolem účastníků soutěže bylo naaranžovat vypichovanou misku. Tentokrát už mohli zvolit, jaké květiny si vyberou. Po skončení práce přenesli vázu s kyticí i vypichovanou misku na pracovní stůl v odborné u... více »

Ples 2023

plessr23-202.JPG 19. 05. 2023
V sobotu 13.5.2023 se konal v kulturním domě v Kravsku  20. ples „ Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko.“  O tom, že naše škola má hodně přátel a příznivců, svědčila opravdu velká účast. Bavit se přišli nejenom rodiče a známí našich dětí, ale i bývalí žáci, kamarádi a zaměstnanci školy. K tanci, poslechu a dobré náladě hrála kapela Vicomt. O kulturní program se tradičně postarali žáci devátých tříd. 9.A  měla své vystoupení na hudbu z filmu Mama Mia a 9.B se shlédla v sestrách v akci. Obě dvě deváté třídy sklidily za své vystoupení obrovský potlesk. Poté žáci společně nastoupili na převzetí šerpy &... více »

Český den proti rakovině

20230510-090249-2023.jpg 18. 05. 2023
Ve středu 10. května se naše škola opět zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Žáci 9. třídy v tričku žluté barvy s pokladními vaky přes rameno oslovovali spolužáky, učitele i občany ve svých obcích. Nabízeli kytičky měsíčku lékařského a rozdávali letáčky o prevenci. Letošní ročník se věnoval prevenci kouření a onemocnění plic. Podařilo se jim prodat všech 700 kytiček a nasbírat krásných 20 793 korun. Všem děkujeme za příspěvek a žákům deváté třídy za vzornou pomoc při akci.   Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Beseda o právním vědomí

ospod.jpg 18. 05. 2023
V pátek 12. května se žáci 7. tříd zúčastnili besedy o právním vědomí. Na toto téma přijela pohovořit paní Holcmanová z Oddělení sociálně – právní ochrany dětí (OSPOD) ve Znojmě. Během první hodiny se žáci dozvěděli o možných důsledcích protiprávního jednání mladistvých. Druhou hodinu besedovali o tématech šikany, kyberšikany a záškoláctví. Sedmáci se zaujetím poslouchali. Mnozí z nich si možná poprvé uvědomili zodpovědnost za své jednání. Paní Holcmanové ještě jednou moc děkujeme. Mgr. Eva Jordánková ... více »

Poruchy příjmu potravy

344304040-1014660073037995-7813567739390589648-n.jpg 17. 05. 2023
11. 5. 2023 proběhla u nás ve škole přednáška o poruchách příjmu potravy pro žáky 8. ročníku. Přijely k nám žákyně SOU a SOŠ Přímětická Znojmo a pro žáky měly připravenou skvělou prezentaci a úkoly, které je měly s tímto tématem seznámit. Žáky téma zaujalo a pracovali s nadšením. Tímto děkujeme škole Přímětické za hezké 2 hodiny a budeme se těšit na další spolupráce. Mgr. Jiřina Novotná ... více »

Přijaté děti k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy

img-20230210-085208.jpg 15. 05. 2023
Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2023 pro školní rok 2023/2024 bylo vydané pro registrační čísla:  23/32   23/33   23/34  23/35   23/36   23/37  23/38   23/39   23/40   23/41  23/43  23/44   23/45   23/46   23/47  23/48   23/50                   Celkem bylo přijato 17 dětí do plné kapacity mateřské školy.   Mgr.Simona Žalmánková ... více »

ŠKOLNÍ AKADEMIE 2023

skolni-akademie23.jpg 12. 05. 2023
Srdečně Vás zveme na školní akademii ... více »

Výsledky Scratch Cupu 2023

scratch.png 12. 05. 2023
17. dubna proběhlo celostátní kolo v programování SCRATCH CUP. Této soutěže se zúčastnil pouze jediný zástupce naší školy - žák osmé třídy Tadeáš Lerch. Letošní ScratchCup v číslech: zúčastnilo se 250 žáků z 41 škol úlohu 1 zaslalo 250 soutěžících  úlohu 2 zaslalo 181 soutěžících  úlohu 3 zaslalo 61 soutěžících Tadeáš vypracoval všechny tři úkoly. První úkol - na nové planetě vychází každý den jiné slunce, vnitřek slunce se vždy vytvoří jako N - úhelník, paprsky slunce jsou obdélníky. Navrhni projekt, který umožní nakreslit tak... více »

Nové záhony před školou dílem sedmáků

zahony23-10.jpg 09. 05. 2023
Sedmáci dokončili své projekty v rámci pracovních činností a tak se před školou objevily nové zahradní prvky - záhony ze starých cihel okolo magnolie a ze starých pneumatik ve tvaru žabáka a Mimoně. Také si natřeli odpadkový koš, aby se odpadky dostaly, kam patří. S realizací jim pomáhal pan školník Závěrka a materiál navozil pan Bloudíček z obce. Poděkování patří i firmě Bronem za poskytnutí zeminy do záhonů. Společné dílo se podařilo a také sedmáci si zaslouží poděkování za to, že se ochotně pustili do návrhů a samotné realizace a že jim nevadí přiložit ruku k dílu při zvelebování okolí, ve kterém žijí. Každoročně si žáci sedmých tříd navrh... více »

Zápis do mateřské školy 23 -24

20220329-093425.jpg 03. 05. 2023
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, v období od 3. května do 12. května 2023 ( zápis za přítomnosti dítěte proběhne 3.května ). Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby: do datové schránky školy (x6tmepp), e-mailem s uznávaným elektronickým... více »

Beseda pro rodiče

kybersikana.png 03. 05. 2023
Školní poradenské pracoviště ve spolupráci s vedením školy uspořádalo 2. 5. 2023  besedu pro rodiče na téma kyberšikany. V nedávné době jsme se prakticky přesvědčili o tom, že zpočátku nevinná zábava může přerůst v drsnou legraci a vygradovat až v projevy dehonestace v mediálním prostoru, tedy v kyberšikanu. Přednášku jsme svěřili do rukou Policie ČR a dozvěděli jsme se spoustu informací z praxe a také jsme byli poučeni o tom, na co si dávat konkrétně pozor, o čem se bavit s dětmi, tedy hlavně že je nutné s dětmi mluvit. Besedy se zúčastnili také všichni pedagogičtí pracovníci školy, protože všichni jsme zároveň rodiči a informací v&... více »

MC Donald’s cup

fotbal.png 03. 05. 2023
Ve čtvrtek 27. 4. a v pátek 28.4. se konal fotbalový turnaj MC Donald’s cup pro první stupeň ZŠ, a to pro 1. - 3. ročník ve čtvrtek v Příměticích a v pátek pro 4. - 5. třídu na fotbalovém hřišti v Únanově. Počasí nám přálo, tak nic nebránilo tomu, abychom se utkali proti ostatním školám z blízkého okolí. Po vyrovnaných a mnohdy nervy drásajících zápasech jsme se umístili takto – z Přímětic jsme si dovezli bronzové medaile za 3. místo a v Únanově jsme zůstali těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Doufám, že si všichni turnaj náležitě užili. Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za snahu a rodičům dětí za podporu. ... více »

„Bonjour“ aneb návštěva z Francie

img-3578.JPG 03. 05. 2023
V polovině dubna navštívila naši školu Catarina, studentka střední školy ve francouzském městě Auch, které se nachází nedaleko Toulouse v jihozápadní Francii. Po dobu dvou týdnů trávila s našimi žáky hodiny němčiny a angličtiny. Studentka si pro žáky připravila prezentaci, ve které představila zvyky a kulturu ve Francii a povyprávěla také o své škole. Žáci měli možnost využít své znalosti angličtiny a Catarinu zasypali otázkami, na které jim ochotně odpovídala. V hodině němčiny žáci osmé třídy propojili německý a anglický jazyk a při popisu místností a nábytku v domě překládali pro Catarinu z němčiny do angličtiny. V hodinách angličtiny s její pomocí vytvořili plak... více »

Sběr bylin 2023

obr-01.png 02. 05. 2023
... více »

Ples 2023 plakát

ples23-maly.jpg 30. 04. 2023
... více »

Ukliďme si Kravsko

img-20230417-114859.jpg 27. 04. 2023
Každým rokem se u příležitosti Dne Země obyvatelé Kravska pustí do úklidu své obce. V letošním roce se do akce Ukliďme si Kravsko zapojili poprvé také žáci naší školy. Všechny třídy z 1. stupně se svými učitelkami přiložily ruku k dílu a vysbíraly odpadky a smetí z celého areálu školy a školky. Věříme, že je důležité o prostředí, ve kterém žijeme, dobře pečovat a proto úklid svého okolí řadíme už mezi stálé školní aktivity.   ... více »

Matematická olympiáda 2023 – okresní kolo

microsoftteams-image-4.png 21. 04. 2023
Matematická olympiáda je určena pro žáky 5. – 9. třídy. Ve školním kole řeší účastníci 6 úloh. Úlohy žáci řeší doma a odevzdávají učiteli matematiky. Letos se do okresního kola probojovali: 6. třída: Charlota Schwarzová, Anna Paulová, Adéla Laštůvková 7. třída: Eva Freyová   Nejlepšího výsledku dosáhla Eva Freyová, umístila se na krásném 3. místě. Gratulujeme a přejeme Evě mnoho úspěchů v dalších soutěžích. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Sběr papíru 23

sber23-1.png 19. 04. 2023
  ... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro školní rok 2023/2024

zapis.jpg 14. 04. 2023
Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 27 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Čtyřem dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.   ... více »

Úspěch ZŠ Kravsko v matematické soutěži KLOKAN 2023 - okres Znojmo

klokan.png 14. 04. 2023
V kategorii CVRČEK se žák 3. třídy Jan Stehlík umístil na vynikajícím 3. místě v okrese Znojmo z celkového počtu 1 291 řešitelů. V kategorii KADET se žákyně 9. třídy Jana Alexová umístila na vynikajícím 3. místě v okrese Znojmo z celkového počtu 830 řešitelů. Gratulujeme k umístění a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Matematická soutěž PANGEA

pangea.png 14. 04. 2023
V letošním roce jsme se opět zúčastnili matematické soutěže Pangea. Zúčastnilo se 36 žáků, v průběhu 45 minut řešili 15 otázek různé obtížnosti. Žáci, kteří se soutěže zúčastnili, dostali přístupové kódy a hesla. Na výsledky se mohou podívat: https://www.pangeasoutez.cz/     Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další setkání v matematických soutěžích.   Výsledky školního kola 2023 (nejlepší 3 v každé kategorii)   Kategorie 4. třída 1. Gračková Lilien 2. Šerháková Justýna 3. Lacinová Kateřina   ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK 2023

znslavicek23-1.jpg 13. 04. 2023
   V neděli 2. dubna se v Městském divadle ve Znojmě konal finálový večer pěvecké soutěže v sólovém zpěvu lidových písní Znojemský slavíček. Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií od nejmenších dětí po studenty středních škol. Finalisté opět zpívali za doprovodu cimbálové muziky. Tomuto finálovému kolu předcházely soutěže na školách a také regionální kolo v měsíci březnu.    V regionálním kole naši školu reprezentovalo celkem 10 zpěváčků a z nich do finále postoupila Anežka Vyskotová z 1. třídy. Ta se nakonec ve své kategorii umístila na prvním místě. ... více »

VÝTVARNÉ SOUTĚŽE 2023

vytvarnasoutez23-11.jpg 13. 04. 2023
 Jako každý rok, i letos se žáci naší školy, zvláště ti výtvarně nadaní, účastní výtvarných soutěží vyhlašovaných různými organizacemi. Do dvou z nich – MÉ TOULKY ZA ZVĚŘÍ  (vyhlašuje Českomoravská myslivecká jednota) a LES NÁS BAVÍ (vyhlašují Městské lesy Znojmo spolu s Městskou knihovnou Znojmo) – přispělo celkem 20 malých výtvarníků z prvního i druhého stupně. Ti v hodinách výtvarné výchovy a ve výtvarném kroužku pomocí malby i kresby vyjádřili svůj vztah k přírodě a k živočichům, které mohou zahlédnout na procházkách a pobytu venku. Jak se jim jejich dílka podařila, si můžete prohlédnout ... více »

Hasík

hasik23-1.png 11. 04. 2023
V úterý 28. března 2023 se žáci 6. třídy zúčastnili programu Hasík. Jedná se o preventivně výchovnou akci, která vzdělává děti v oblastech požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Žáci se seznámili s prací hasičů a také si mohli prohlédnout jejich výstroj. Hasičům za jejich návštěvu a prezentaci moc děkujeme.     Mgr. Jindřich Juráš ... více »

Velikonoční tvoření na SŠ Přímětická

velikonocnitvoreni23-1.jpg 05. 04. 2023
V úterý 28.3. se obě sedmé třídy zúčastnily velikonočního tvoření na SŠ Přímětická. Na úvod pro nás měli studenti střední školy připravený program s velikonoční tématikou. Po přestávce na občerstvení se žáci rozdělili do tří skupin. Chlapci zamířili do truhlářské dílny, kde si mohli uplést pomlázku, nazdobit dřevěné vejce nebo vyrobit klepačku. Část děvčat vyráběla velikonoční dekorace a zdobila vyfouknutá vajíčka. Zbylá děvčata se vydala do kuchyně připravovat velikonoční pokrmy. Jakmile měli všichni vyrobeno, čekal nás raut s dobrotami, které sedmačky připravily. Ochutnat jsme mohli například muffiny se špenátem, panacottu s ovocem nebo miniburgery.... více »

OBRÁZKY PRO SENIORY - JARO

obrazkyplavec23-13.jpg 30. 03. 2023
Jaro už klepe na dveře a zima pomalu odchází. Přestože rána jsou stále chladná a sem tam ještě poletuje sníh,  venku začíná vše rašit, zelenat se a kvést. Také naše škola se pomalu loučí se zimní výzdobou a školní chodby se začínají zaplňovat obrázky a jinými dekoracemi s jarními a velikonočními motivy.      Stejně tak se mění obrázky, které žáci průběžně během roku malují pro seniory a zaměstnance v DpS v Plavči. Ty se zimní tématikou byly vystřídány výtvarnými díly zaměřený-mi na symboly jednoho z nejkrásnějších ročních období – jara. Žáci opět v hodinách výtvarné výchovy, ve školní družině i ve výtva... více »

Asie na silnice

asienasilnici23-1.jpg 29. 03. 2023
Jen co se malinko oteplí, těžko udržíme žáky ve třídách. Jinak tomu nebylo ani v úterý 21.3., kdy jsme se 7.A na cestě od školy k hřišti za pomoci atlasů nakreslili státy Asie, která je aktuálně naším tématem v zeměpise. Žáci si tak uvědomili nejen umístění jednotlivých států a jejich sousedy, ale taky velikost a rozlohu. Na žácích 7.B potom byl úkol další a to do jednotlivých států zakreslit a zapsat jejich hlavní města – zorientovat se v mapě, převést polohu z atlasu na silnici. Následně pak měli za úkol jednotlivé státy a obsadit a stát se na chvíli sousedy.  Mgr. Jiřina Novotná   ... více »

Matematický klokan 2023

klokan.png 29. 03. 2023
Po jarních prázdninách se žáci 2.-9. třídy zúčastnili soutěže Matematický klokan. Na žáky 2. a 3. třídy čekalo během 60 minut celkem 18 příkladů. Maximální možný počet bodů byl 90. V kategorii Klokánek, Benjamín a Kadet řešili žáci během stejného času 24 příkladů a mohli získat 120 bodů. A jak to letos dopadlo? Nejlepší výsledky v jednotlivých kategoriích. Kategorie Cvrček 1. Jan Stehlík 2. Nikol Cejpková 3. Petr Dvořák   Kategorie Klokánek 1. Eliška Heroldová 2. Filip Dvořák 3. Monika Cejpková   Kategorie Benjam... více »

Soutěž O nejhezčí velikonoční dekoraci 23

velikonoce23-1.jpg 29. 03. 2023
... více »

Třídní schůzky 18.4.2023

20220321-073849.jpg 27. 03. 2023
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 18.4. 2023 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin. ... více »

Ponožkový den ve škole

ponozkovyden23-4.jpg 22. 03. 2023
   21. března je datum, k němuž je přiřazen Světový den Downova syndromu a z něho poté vyplývající Ponožkový den. Školní družina letos poprvé v naší škole vyzvala děti i dospělé k této akci. Heslo pro všechny na tento den znělo: „Obleč si na každou nožku jinou ponožku“.  K našemu překvapení s různými ponožkami v tento den chodilo nejen spousta dětí, ale připojili se i dospěláci. Tímto bychom chtěli všem poděkovat za účast a podporu „Downíků“.     Onemocnění Downovým syndromem je způsobeno trisomií = ztrojením 21. chromozomu (proto datum 21. března). V průměru se s tímto o... více »

Posíláme brusle k ledu!

brusle.jpg 10. 03. 2023
Srdečně zveme rodiče a blízké účastníků kurzu bruslení na poslední lekci! Přijďte se rozloučit s kurzem. Podívejte se, podpořte, ba co víc, vyzkoušejte si zabruslit se svými ratolestmi, a to 22. 3. 2023 od 8:45 na stadionu v Moravských Budějovicích. PS: brusle s sebou, bude to vostrý Mgr. Tomáš Procházka ... více »

Karneval ve školní družině

karneval-sd.jpg 10. 03. 2023
Jelikož oslavy masopustu patří mezi naše tradice, připojili jsme se i my se školní družinou. V pátek 3. března 2023, si mohly děti přinést karnevalový kostým. Poté již následovala zábava v tělocvičně, kde na ně čekaly nejrůznější soutěže a tancování. Kostýmů bylo nepřeberné množství - od princezen, pirátů, přes filmové hrdiny, až po zvířátka.  Výroba či zajištění kostýmů dala všem jistě velikou práci, proto bychom tímto chtěli poděkovat všem rodičům, kteří dětem kostýmy zajistili. Aby děti zažily ještě více legrace, nemohly je jejich paní vychovatelky zklamat a do kostýmů se převlékly také. Doufáme, že se akce všem dětem líbila. ... více »

Zápis do první třídy pro školní rok 2023 - 2024

img-20230127-073255.jpg 08. 03. 2023
Zápis do 1.třídy školního roku 2023/2024 se bude konatv úterý 4.dubna 2023 od 14:00 – 17:00 hod. Přihlášku podávají zákonní zástupci všech dětí narozených od 1.9.2016 do 31.8.2017. Dále dětí, jejichž rodiče žádají o odklad povinné školní docházky a dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky.  Odklad povinné školní docházky: Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 4. 4. do 14. 4. 2023) k povinné školní docházce, odloží ředitelka školy začátek povinné školní docházky o jeden školní ... více »

Dětská scéna 2023

img-20230223-wa0014-22838.jpg 27. 02. 2023
Veškerá proticovidová opatření nám po třech letech dovolila uspořádat recitační soutěž, kde žáci měřili své síly v recitaci básní. Skoro v každé třídě proběhlo třídní kolo, kde byli vybráni ti nejlepší a utkali se v kole školním. To proběhlo 23. února 2023 v tělocvičně školy, za přítomnosti dětí z celého prvního stupně. Publikum bylo úžasné, obrovským aplausem provázelo každého soutěžícího a drželo pěsti pro štěstí svým favoritům. Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 23 žáků. Porota složená z pedagogů 1. stupně to vůbec neměla jednoduché. Každého soutěžícího ohodnotila body a výsledky jsou následující: ... více »

Školní časopis č.2

obr-03.png 27. 02. 2023
Druhé číslo školního časopisu vydávenéhov rámci hodin mediální výchovy. Na toto číslo časpopisu se můžete podívat zde. ... více »

Finanční gramotnost

filip.png 23. 02. 2023
V pondělí 13.2. k nám poprvé zavítal pan Marek Rubeš, ředitel znojemské pobočky ČSOB, aby si s žáky popovídal o tom, jak se nedostat do dluhových pastí, jak se tvoří rezerva a taky o rizikách plateb na internetu. Příklady z praxe nám potvrdil, že stát se může opravdu cokoli a že musíme být při všech svých krocích na internetu opatrní. Ve stejném duchu se nesla i přednáška o týden později 21.2. kdy se jí zúčastnili žáci devátých ročníků. Panu Rubešovi moc děkujeme.                              &... více »

Dolní Lomná – lyžák 2023

hory23-13.jpg 20. 02. 2023
V pondělí 6. února kolem půl sedmé ráno se začali žáci scházet před školou, abychom mohli vyrazit na tolik očekávaný lyžařský kurz. Obavy v očích rodičů, že se jim děti nevejdou do autobusu, jsme naštěstí po skvělé organizaci uklidnili, a tak po sedmé hodině hurá na hory – všem se neskutečně ulevilo. První den na horách byl náročný. Vyčerpáni po cca 40 minutách chůze k lanové dráze jsme vyjeli na chatu a zaslouženě si dali skvělý oběd. Naivně jsme mysleli, že se ještě ten den půjde lyžovat, ale nadšení žáků bylo tak obrovské, že jsme to raději nechali na další den a nechali jsme je těšit se o chvilku déle. Všichni jsme se šli v klidu ubytova... více »

Hologramy v chemii

microsoftteams-image-15.png 20. 02. 2023
V hodině chemie si žáci osmé třídy vyzkoušeli hologramová videa, díky nimž se mohli dozvědět informace nezvyklým způsobem. Nové poznatky získávali pomocí vzdělávací aplikace hchkr.cz. Dále potřebovali mobilní telefon a malé plastové pyramidy, pomocí kterých sledovali trojrozměrný obraz. Práce se vzdělávací aplikací žáky bavila.    ... více »

Využití digitálních pomůcek a robotů v MŠ a ZŠ - seminář pro pedagogy

img-20230126-160302.jpg 30. 01. 2023
Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se pedagogové ZŠ a MŠ zúčastnili v rámci projektu SYPO skupinové intervize pořádané metodickým kabinetem předškolního a prvostupňového vzdělávání. Tématem bylo využití digitálních pomůcek a robotů v ZŠ a MŠ. Velmi zajímavým způsobem nás p. učitelka Nikola Gráfová seznámila s možnostmi jak rozvíjet digitální kompetence u dětí. Ukázala nám spoustu nových námětů, her a diaktických pomůcek, které lze zařazovat do každodenní nabídky činností.  Další plánovanou akcí je seminář s ukázkou tandemové výuky, kterého se rádi zúčastníme. Jindřiška Kubáková ... více »

Biologická olympiáda 2023

img-20230125-112034.jpg 28. 01. 2023
Do okresního kola biologické olympiády postupují celkem čtyři řešitelé školního kola. V kategorii C postupuje Michaela Ďurišová a Tadeáš Lerch. Za kategorii D bude soutěžit Eva Freyová a Eva Langová. Nejdříve musí všichni vypracovat vstupní úkol, dopilovat poznávání rostlin a živočichů, připravit se na laboratorní úkol ale také prostudovat náročný text, který organizátoři pro mladé biology každoročně připravují. Letošní 57. ročník řeší téma „Bezlesí“. Všem budeme držet pěsti, ať se jim v jejich práci daří a dozví se mnoho zajímavých informací. Simona Žalmánková ... více »

Herbáře semen a plodů

img-20230117-080232.jpg 28. 01. 2023
V hodinách pracovních činností zaměřených na pěstitelství a chovatelství se žáci připravují na další sezonu v zahradách a zhotovili si herbáře semen a plodů. V dalších hodinách je čeká vlastní pěstování sazenic v minipařeništích a následné zkrášlení okolí školy vypěstovanými rostlinami. Simona Žalmánková ... více »

Virtuální pořad ČEZ 2023

virt-prohlidkacez-23-2.png 26. 01. 2023
Obě devítky absolvovaly již třetí pořad se Skupinou ČEZ. Tentokráte byl zaměřený na virtuální prohlídku jaderné elektrárny Temelín. Celým pořadem nás provázeli dva moderátoři, kteří postupně představili tuto jadernou elektrárnu. Deváťáci se dozvěděli něco o historii elektrárny, jejím propojení s řekou Vltavou a základní chrakteristiky výroby elektrické energie v Temelíně. Seznámili se s postupem výroby elektrické energie v jednotlivých čátech elektrárny a její distribuce směrem ke spotřebiteli. V závěru si moderátoři připravili soutěz, ve které žáci odpovídali na položené otázky a nejrychlejší z nich  bude odměněn drobnými cenami. ... více »

Volby 2023

volby-23-4.jpg 26. 01. 2023
  Člověk si během svého života musí položit několik otázek a zvolit jednu z možností. Ne jinak tomu bylo u nás ve škole, kdy jsme využili dění na české politické scéně a tím byla volba prezidenta.   Hodnotit a vést silné řeči umí každý, ale postavit se čelem problémům, vybrat si tým, který bude pracovat dobře a spolehlivě, a hlavně dostát svému slovu, co sliboval ve volební kampani – to už není jen tak. Přesvědčili se o tom žáci devátých tříd. V občanské výchově si zvolili své kandidáty, kteří budou vést kampaň a přesvědčí své spolužáky, proč volit právě je.      Kandidáti byli nakonec t... více »

Přihlášky na střední školy 2023

microsoftteams-image.png 25. 01. 2023
Ve středu 25. ledna 2023 dostanou žáci 9. třídy přihlášku na střední školu. Je to přihláška „nanečisto“. Žáci spolu se zákonnými zástupci zkontrolují vyplněné údaje, doplní 2 střední školy, připojí podpisy a přihlášku do 6. února (v pondělí) přinesou zpět. Do pondělí 13. února 2023 žáci obdrží originální přihlášky, které s podpisem (žák a zákonný zástupce) a razítkem od lékaře (kdo potřebuje) odnesou na střední školu. Termín odevzdání přihlášek na střední školy je 1. březen 2023.   Informace k přihláškám, k přijímacímu řízení a k přijímacím zkouškám si můžete přečíst:   ... více »

Podpora čtenářství

noveknihy.jpg 24. 01. 2023
Jedním z cílů vzdělávacího procesu by mělo být rozvíjení čtenářské gramotnosti. K tomu patří také samotná vnitřní potřeba číst, potěšení z četby a sdílení čtenářských zážitků. V rámci podpory vztahu ke čtení mezi našimi žáky jsme do školní knihovny nakoupili více než čtyřicet nových knih. Zaměřili jsme se na to nejlepší, co současná literatura pro děti a mládež nabízí. Následovaly dílny čtení v hodinách českého jazyka a představení literárních novinek žákům. Za účelem propagace čtení byl v prostředí MS Teams zřízen tým „Školní knihovna“, kde se žáci budou dozvídat zajímavosti a novinky týkající se knih v n... více »

Využití bezdrátových snímačů Pasco ve výuce 23

fyzika-pasco23-2.jpg 20. 01. 2023
    Žáci sedmého ročníku na hodinách fyziky zpracovávali laboratorní práci, ve které využili bezdrátové senzory Pasco. Jejich úkolem bylo pomocí senzoru měření síly zjistit velikost gravitační síly různých těles. Následně poté z této gravitační síly vypočítat hmotnost tělesa.Při těchto úkonech využívali senzory Pasco. Naměřené hodnoty zpracovali pomocí softwaru, který pomáhá žáky provést ... více »

Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko

img-8137.jpg 12. 01. 2023
Děkujeme za podporu rodičům a všem přátelům školy, kteří nám v roce 2022 svojí přízní pomohli nakoupit některé vybavení, pomůcky a odměny pro žáky školy. Ze všech finančních prostředků získaných z příspěvků na žáka, z výtěžku z plesu a jarmarku ale také např. sběrem bylin, pomerančové kůry a starého papíru jsme letos nakoupili:   Přehled pořízeného majetku Sdružení rodičů v roce 2022: Název ks ... více »

Zdravý životní styl

microsoftteams-image-16.png 22. 12. 2022
Energetické nápoje, elektronické cigarety, nezdravé (ne)stravování, nedostatek pohybu, hygiena… Témata, která jsme v 7., 8. a 9. třídě probírali v hodinách VZK a OV. S deváťáky jsme si rizika energeťáků  vysvětlili  za použití prezentace, videí, ale i malé ochutnávky, kdy si dva žáci vyzkoušeli vypít vodu oslazenou celkem čtrnácti kostkami cukru, které mimochodem obsahuje právě JEDEN energetický drink. Moc si pochutnali. Výživa a její dopad na naše tělo – to bylo téma žáků 7. ročníku. Seznámili jsme se s výživovou pyramidou, zorientovali jsme se v ní a sestavovali jsme ten správný jídelníček. Žáci si zapisovali tři dny svoj... více »

Třídní schůzky 10.1.2023

20220104-115504.jpg 19. 12. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 10.1. 2023 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin.... více »

Vánoční tvoření na SOŠ Dvořákova

tvorenisosd22-5.jpg 19. 12. 2022
Ve čtvrtek 15.12. navštívily 7. třídy SOŠ Dvořákovu, kde se žáci zúčastnili jedné ze tří aktivit. Vybrat si mohli pečení, vaření nebo vánoční vazbu. Žáci, kteří si vybrali vaření, si vyzkoušeli přípravu vepřového steaku se zelenými fazolkami. Pečení si vybrala děvčata a naučila se vypracovat těsto a z něj připravit makovky. Žáci se také naučili vyrobit vánoční vazbu na stůl, kterou si odnesli domů. Všichni si vánoční tvoření užili, a pokud bude možnost se této akce příští rok zúčastnit, rádi pojedou znovu. Velké poděkování patří mistrům a učňům, kteří se našim žákům věnovali. ... více »

Olympiáda v českém jazyce

depositphotos-35638913-stock-photo-christmas-card-template-xmas-tree-2.jpg 19. 12. 2022
Předmětové soutěže se v naší škole těší poměrně značné oblibě. Platí to i pro olympiádu v českém jazyce, do které se začátkem prosince pustilo devatenáct žáků osmé a devátých tříd. Soutěž má dvě části. První je mluvnická část. Ta je plná více či méně těžkých úkolů, jejichž  vyřešení vyžaduje nejen znalost různých češtinářských pouček, ale především porozumění zadání a dosti vysokou jazykovou zdatnost. Ve druhé části musí všichni soutěžící napsat sloh, tentokrát na téma Co se mi líbí a nelíbí na listopadu. Řeklo by se, že napsat pár řádků o podzimu dokáže každý, ale úkolem hodnotícího učitele je pohlídat zejména komplexnost odveden... více »

Dějepisná olympiáda

olympiada-foto.jpg 15. 12. 2022
Ve středu 7. prosince 2022 se konalo školní kolo 52. ročníku dějepisné olympiády. Tematické zaměření ročníku bylo: „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992“. Zapojilo se celkem 21 žáků z 8. třídy, 9. A a 9. B. Vítězem školního kola se stal Karel Václav Vaněk z 9. B, na druhém místě se umístila Beáta Bášová z 8. třídy a třetí místo obsadil Nathan Mehovič z 8. třídy. Tito tři žáci postupují do okresního kola. Všem účastníkům děkujeme a úspěšným řešitelům gratulujeme! Mgr. Jindřich Juráš ... více »

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU 2022

zpivaniustromecku22-17.jpg 15. 12. 2022
Po dvouleté nucené odmlce jsme se ve středu 7. prosince v podvečerních hodinách opět mohli setkat u vánočního stromečku a společně si zazpívat několik vánočních písní a známých koled. Toto tradiční ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU se odehrálo již poněkolikáté na prostranství před OÚ v Kravsku, kde se sešli žáci naší školy, jejich rodiče, pedagogové a další příznivci vánoční atmosféry z řad veřejnosti.    Součástí této akce byl i jarmark, na kterém měli všichni příchozí možnost zakoupit si výrobky našich žáků, zahřát se čajem a ochutnat typické vánoční cukroví. Poté bylo na programu vystoupení školního pěveckého sboru Sluníčko pod vedením p.... více »

VÁNOČNÍ BESÍDKY PRO SENIORY 2022

zpivaniproduchodce22-6.jpg 15. 12. 2022
   Bývá již tradicí, že žáci naší školy v tomto adventním čase vystupují se svým vánočním programem na besedách se seniory v okolních obcích. A tak tomu bylo i letos. Školní pěvecký sbor Sluníčko spojil své síly s kroužky hra na flétnu a hra na kytaru a pod vedením paní učitelek Valihrachové, Hasprové a Novotné připravil tradiční pásmo plné vánočních písní, recitace a hry na flétnu, na housle a kytary. Společně s dětmi z místní MŠ a jejich programem přispěli hudbou a zpěvem k vytvoření té pravé předvánoční atmosféry.    Žáci svůj bohatý program předvedli v neděli 11. prosince seniorům v obcích Plenkovice a Kravs... více »

Mediální výchova - 9. ročník

obr-09.png 12. 12. 2022
Jednou z aktivit žáků na hodinách mediální výchovy je tvorba školního časopisu. V něm jsou zaznamenány činnnosti, kterými se žáci zabývají a dále se objevují články z různých školních akcí. Na vysledky této práce se můžete podívat zde. Karel Václav Vaněk ... více »

Mikuláš ve škole 2022

certi22-23.jpg 09. 12. 2022
Přesněji tedy dva Mikulášové a dvě andělsko čertovské party se  prohnali v pondělí naší základní školou. Proč všechno dvakrát? To proto, že se jedná o tradiční „povinnost“ těch nejstarších. No a protože deváté třídy jsou letos dvě a protože jsme ani jednu nechtěli o tuto aktivitu připravit, dohodli jsme se nakonec tímto způsobem a deváťáci si rozdělili třídy, ve kterých se realizovali. A vzali to opravdu zodpovědně! Nezapomněli jsme ani na školičku. Všechny děti byly statečné, Mikuláš štědrý a spravedlivý, andílci usměvaví a laskaví a pekelníci pochopitelně rozverní, střapatí a hluční. U malých si je Mikuláš zkrotil, ale u starších dětí se v ně... více »

Deváťáci v Praze

praha22-40.jpg 09. 12. 2022
V pátek 2. 12. 2022 jsme se vydali do Prahy za památkami, slavnou českou historií i horkou současností. Byla před námi dlouhá cesta a také pěkně nabitý program, a tak není divu, že se vyjíždělo brzy. V 6.15 hod. přijel ke škole autobus, do kterého se naskládali žáci obou devátých tříd doplněni do plného stavu osmáky. V Praze si nás rozdělily paní průvodkyně na dvě skupiny a pak už to šlo v poměrně rychlém sledu. Tramvají na Úvoz, tam přestoupit na lanovku na Petřín. Před vstupem do bludiště jsme se dozvěděli nějaké informace o vrchu Petřín a pak jsme se chvíli dobře bavili v petřínském bludišti a atraktivním zrcadlovém sále. Venku bylo poměrně chl... více »

Podzimní tvoření na SOŠ Dvořákova

podzimnivazby22.jpg 06. 12. 2022
    Ve čtvrtek 7. listopadu 2022 se tři žákyně z 8. třídy Kristýna Fabiánová, Beata Bášová a Kateřina Dvořáková zúčastnily akce Podzimní tvoření na SOŠ Dvořákova. Na školním dvoře si všichni účastnici soutěže vybrali dýni, ze které měli vytvořit strašidýlko, nebo jakoukoli podzimní dekoraci. Vyřezávání dýní zabralo dětem hodinu. Všem přišlo vhod občerstvení od budoucích mistrů cukrářů. Po zasloužené přestávce děvčata doladila detaily a mohla si ještě nazdobit skleněné láhve jako lucerny, nebo pomalovat různými ornamenty listy vinné révy. V závěrečném hodnocení obsadila Kateřina Dvořáková druhé místo a Beáta Bášová třetí místo. Mrzelo ... více »

Já a moje já II.

jaamojeja22-7.peg 06. 12. 2022
Ve středu 30. 11. 2022 jsme letos naposledy přivítali ve škole lektorku MP Edu. Přijela za žáky osmé třídy, aby s nimi dokončila program Já a moje já, který společně započali v loňském školním roce. Zatímco v první části si povídali zejména o změnách, které přináší dospívání v oblasti mezilidských vztahů, vymezení svého prostoru ve společnosti a zdárné komunikace s okolím, letošní dvouhodinovka se zaměřovala především na vztah k sobě ve smyslu zdravého sebevědomí, sebeúcty a budování zdravých vztahů, které následně mají zpětný dopad na to, jak se my sami cítíme. Žáci hodnotí tento seminář jako přínosný zejména z pohledu komplexního shr... více »

Kyberšikana 7. třídy

1670320387238.jpg 06. 12. 2022
V uplynulém týdnu se žáci 7. tříd zúčastnili besedy o kyberšikaně. Dozvěděli se, jak se chovat v kyberprostoru. Seznámili se s riziky při využívání sociálních sítí, jak se zachovat, pokud by se stali cílem kyberšikany. Beseda byla pro žáky zajímavá. Věřím, že získané informace využijí, při využívání sociálních sítí. Mgr. Eva Jordánková ... více »

Robotičtí Blue-boti v režii žákyň deváté třídy

obr-nedele-4-prosince-2022-10h02m34s-001.jpg 01. 12. 2022
V mediální výchově jsme dostaly za úkol osvojit si ovládání robota BLUE-BOT. Získaly jsme potřebné pomůcky a začaly se s robotem seznamovat. Když jsme robota plně ovládaly, začaly jsme vymýšlet jednoduché úkoly pro malé děti. Až jsme měly vše hotové, vyrazily jsme do školky. Naše kroky zamířily do MŠ Berušky a MŠ Motýlci, kde jsme předvedly dětem, jak robot funguje. Děti si s robotem pohrály splnily úkoly a robota si oblíbily. Rozloučily jsme se a s úsměvem odešly, doufajíc že se do obou školek ještě někdy podíváme. Fotky z akce můžete vidět zde. Jana Alexová, Lenka Alexová, Kristýna Freyo... více »

Vánoční stromečky do tříd a nová prkna na pískoviště do ŠD za sběr žaludů

obr-nedele-4-prosince-2022-10h07m39s-002.jpg 30. 11. 2022
Na podzim sbírali žáci školy žaludy pro lesní školku a podpořili tak výsadbu nových dubů. Lesy ČR nám za sběr zařídili vánoční stromky do všech tříd a jeden velký do vestibulu školy pro radost všem. Navíc jsme za výtěžek ze sběru dostali nová prkna na pískoviště pro školní družinu. Děkujeme všem sběračům žaludů a samozřejmě Lesům ČR za skvělou spolupráci Simona Žalmánková ... více »

Pozvánka na zpívání u stromečku

vanocni-jarmark22-web-uvod.png 29. 11. 2022
... více »

Kurz bruslení – Děti do bruslí

detidobrusli.png 29. 11. 2022
  Po vydařeném prvním roce, kdy jsme se přidali do projektu Děti do bruslí, jsme se rozhodli opět vyrazit na led! Výuka bude realizována ve stejném formátu jako v loňském roce, a to 10 lekcí bruslení každou středu počínaje 11.1. 2023.  O půl osmé přijede autobus a odveze nás na zimní stadion v Moravských Budějovicích, kde máme svoji vlastní šatnu a dostatek času na přípravu, případně i malou svačinku. Ihned po příchodu k ledové ploše si děti přeberou zkušení trenéři. Po společném úvodu uprostřed ledové plochy jsou děti rozděleny do družstev podle pokročilosti. Na konci jednotky trenéři zhodnotí hodinu a snaživé děti jsou odměněny. ... více »

Informační online – schůzka „Děti do bruslí“ 2022

detidobrusli.png 29. 11. 2022
Ve čtvrtek 8. 12. 2022 od 17:00 se koná informační online – schůzka s organizátory pro zájemce o kurz bruslení. Vedoucí projektu budou mluvit o vhodném vybavení a jsou připraveni zodpovídat Vaše případné dotazy. Jednoduché připojení pomocí uvedeného odkazu.   https://meet.google.com/umk-zebi-upk ... více »

Pythagoriáda okresní kolo 2022

pythagoras3.jpg 29. 11. 2022
V úterý 22. listopadu 2022 se 10 žáků z naší školy zapojilo do okresního kola celostátní matematické logické soutěže Pythagoriáda. Žáci soutěžili ve Znojmě na ZŠ Mládeže. Během 60 minut řešili soubor 15 zadaných logických úkolů. Úlohy byly dost obtížné, ale žáci se s nimi vypořádali se ctí. Nejlepšího výsledku – 3. místo z 16 účastníků z 8. ročníků dosáhl Nathan Mehović se ziskem 8 bodů. Z devátých ročníků nejlepšího výsledku dosáhla Jana Alexová, která se ziskem 8 bodů získala 7. místo. Všem soutěžícím gratulujeme k jejich umístnění a úspěšné reprezentaci škol... více »

Výtvarná soutěž POZDRAV Z PRÁZDNIN

pozdravzprazdnin22-2.jpg 29. 11. 2022
Vyhodnocení první letošní výtvarné soutěže naší školy pod názvem „Pozdrav z prázdnin“:    MŠ: 1. místo – Tereza Heroldová         2. místo – Eliška Kubišová         3. místo – David Čaněk 1. – 3. třída: 1. místo – Elizabeth Hulej                        2. místo – Anna Heroldová                        3. místo &nda... více »

Řemeslo má budoucnost 2022

remesla9-22-9.jpg 28. 11. 2022
Žáci 9. B se zúčastnili akce střední odborné školy na Přímětické ulici Řemeslo má budoucnost. Škola představila otevírané obory pro školní rok 2022/2023 zajímavou formou. Zájemci o studium měli možnost vyzkoušet si obor dle svého zájmu a prohlédnout si školu. Největší zájem byl o obory Automechanik a Grafický design a podnikání. Budoucí studenti si vyzkoušeli také obory Kuchař – číšník, Truhlář a Kosmetička. Každý žák dostal svačinu a na konci účastnický list.   maturitní obory:  Hotelový management Grafický design a podnikání Cestovní ruch Kosmetička Sociální ... více »

LYRA SINGING SHOW 2022

lyra22-11.jpg 16. 11. 2022
5. listopadu se v kulturním domě v Rybníkách u Moravského Krumlova konal již XXII. ročník pěvecké soutěže ve zpěvu moderních písní Lyra - singing show. Tomuto finálnímu kolu předcházela školní kola a jedno z nich se konalo i na naší škole v měsíci říjnu. Tohoto kola se zúčastnilo celkem 22 soutěžících ze všech ročníků v celkem třech kategoriích. Ti nejlepší se zúčastnili velkého finále, kterého se zúčastnili žáci a studenti z různých stupňů škol zejména z Jihomoravského kraje.    Naši školu reprezentovali celkem tři žákyně – Kristýna Ficková (3. třída) – Diplom za krásné vedení hlasu, Monika Cejpková (5. ... více »

Logická hra Blokus v 6. třídě

blokus22-6.jpg 15. 11. 2022
Hodiny matematiky v 6. třídě jsme si zpestřili logickou hrou Blokus. Blokus je výborná hra, ve které se svými kameny snažíte blokovat soupeře a zároveň sami zabrat co nejvíce území. Ale pozor, kameny vaší barvy se smějí dotýkat pouze rohem, nikoliv hranou. Vítězí ten, komu se podaří umístit všechny své kameny, či mu jich nejméně zbude. Musíte tedy využívat různých tvarů svých kamenů, abyste zahráli co nejlépe. A především blokovat ostatní. Hra se nám líbila, pobavili jsme se a procvičili jsme logické myšlení.  ... více »

Burza škol 2022

burzaskol22-3.jpg 08. 11. 2022
V pátek 4. listopadu se obě deváté třídy se svými třídními učitelkami vypravily do Znojma na každoroční Burzu škol. Je to akce, kde se střední školy představují svým možným budoucím studentům. Začali jsme na SOŠ Dvořákova, kde jsme měli možnost obejít stánky několika středních škol znojemského, ale i například třebíčského okresu. Žáci se mohli na cokoli zeptat vystavujících a prezentujících, mezi kterými byli učitelé jednotlivých středních škol, ale v mnoha případech i jejich studenti. Na některých stanovištích si mohli i prakticky vyzkoušet, jaké dovednosti mohou na dané škole získat. Naší druhou zastávkou byla Střední zdravotnická škola Znojmo. Každá... více »

Dýňová stezka ŠD 2022

dynova-stezka.peg 07. 11. 2022
V pondělí 31. října v podvečer jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli na školním dvorku, kde proběhlo přivítání a focení. Poté se již děti v kostýmech, vybaveny lampiony či lucerničkami, vydaly na osvětlenou cestu, kde na ně čekala stanoviště s úkoly. Za každý splněný úkol získaly razítko do kartičky, kterou poté v cíli odevzdaly a obdržely balíček se sladkou odměnou.    Díky obci Kravsko, která nám zapůjčila koše na ohně, lavice a stoly, si zde mohli všichni zúčastnění opéct špekáček. Na zahřátí byl pro děti nachystaný teplý čaj a pro dospěláky svařák.    Letošní datum bylo magické, nejen tím, ž... více »

Den bez mobilu 2022

denbezmobilu22-12.JPG 07. 11. 2022
Den před podzimními prázdninami jsme všichni na druhém stupni měli možnost si vyzkoušet, zda se dá vydržet jeden celý školní den bez mobilu. Tuto akci vyhlásil metodik prevence ve spolupráci s devátými třídami. První otázka zněla: „A co budeme bez mobilu o přestávce dělat?“ A tak jsme se rozhodli, že se tedy společně pobavíme. Padlo několik námětů, ale nakonec deváťáci vymysleli, že si kluci a holky na jeden den vymění styl oblečení. Docela dobře se bavili už při té představě. A což teprve v to úterý 25. října! Někteří chlapci se připravili opravdu pečlivě včetně decentního líčení, slušivých šatů či sukní a paruk. Vysoké podpatky jsme z bezpečnostní... více »

Virtuální pořad ČEZ - Distribuce el. energie

virt-prohlidka1-22-8.jpg 05. 11. 2022
Ve čtvrtek 3.11. žáci devátého ročníku na hodině fyziky byli přítomni výukového pořadu pod patronátem firmy ČEZ. Pod vedením dvou zkušených moderátorů byli v úvodu obeznámeni s jednotlivými druhy výroby elektrického proudu. Následně se seznámili s distribucí vyrobené energie od výrobce až ke spotřebiteli. Vše bylo doplněno o zajímavá videa, žáci mohli klást dotazy k jednotlivým částem prezentace. Závěr byl doplněn soutěží o zajímavé ceny. Fotky z akce můžete vidět zde. ... více »

Atlas školství

atlasskolstvi.png 02. 11. 2022
Žáky 9. tříd čeká velké rozhodnutí. Do 1. března 2023 musí odevzdat přihlášky na střední školy.  Dnes obdrželi příručku Atlas školství. Jsou zde informace o středních školách z Jihomoravského kraje. Také zde jsou informace o přihláškách a přijímacím řízení. Informace o středních školách ze všech krajů ČR najdete v elektronické verzi Atlasu: https://www.atlasskolstvi.cz/stredni-skoly Mgr. Blanka Vocílková, výchovná poradkyně   ... více »

Logická olympiáda 2022

logickaolympiada.png 01. 11. 2022
Během října se 13 žáků ze základní školy a 2 žáci z mateřské školy zapojili do celostátní soutěže Logická olympiáda. Pořádá ji společnost Menza ČR „pro všechny, kteří mají hlavu na svém místě a chtějí porovnat své síly s ostatními z celé České republiky.“ Soutěže se zúčastnilo celkem 94 657 žáků ze 3 751 škol a soutěžili v 6 kategoriích. Nejlepšího výsledku dosáhli tito žáci naší školy:                Kategorie MŠ – Jiří Pospíšil                Kategorie  (1. a 2. ... více »

Přírodovědný klokan 2022

prirodovernyklokan.png 31. 10. 2022
I v letošním roce proběhlo v naší škole školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. V kategorii Kadet se soutěže účastnilo celkem 70 žáků 8. a 9. ročníku. Jejich úkolem bylo během 40 minut najít správné odpovědi na co nejvíce z 24 otázek. V této celostátní soutěži se každoročně prověřují znalosti žáků z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, jejich všeobecné znalosti a také logické myšlení. A jak to dopadlo? kategorie Kadet: Nathan Mehović       70 bodů Jakub Votava             64 bodů Beáta Bášová   &nbs... více »

Projektový den v MŠ „Rok s lesníkem v lese“

projektovyden-ms22-8.jpg 30. 10. 2022
Na čtvrtek 20. 10. 2022 jsme připravili pro děti ve spolupráci s Městskými lesy Znojmo projektový den s názvem „Rok s lesníkem v lese“. Program byl pro děti velkým přínosem, dozvěděly se spoustu nových a zajímavých věcí o životě v lese a práci lesníků. Lesníci seznámili děti s tím, proč je pro nás les důležitý a vysvětlili, jak se o něj máme starat. Poznávaly stromy a jejich plody, na připravených obrázcích si ukazovaly a pojmenovávaly lesní zvěř. Nechyběla ani ukázka mysliveckých trofejí, které děti velmi zaujaly a odvážní si je i pohladily. Pan lesník děti seznámil s těžbou dřeva, označením stromů na kácen... více »

Pythagoriáda 2022

pythagoras3.jpg 29. 10. 2022
Předposlední týden v říjnu se žáci druhého stupně zapojili do celostátní matematické logické soutěže Pythagoriáda. Během 60 minut řešili soubor 15 zadaných logických úkolů. Žáci, kteří správně vyřešili více jak 9 úkolů postupují do okresního kola Pythagoriády, které se koná 22. 11. 2022 ve Znojmě. Naši školu budou v okresním kole reprezentovat tito žáci: Z 6. ročníku Charlota Schwarzová (11b), Tereza Kovářová (9 b) a Michal Dvořák (9 b). Ze 7. ročníku Lukáš Peřinka (10 b), Karel Ďuriš (9 b) a Eva Freyová (9b). Z 8. ročníku Nathan Mehović (10 b) a Jakub Votava (9 b). Z 9. ročníku sestry Jana a Lenka ... více »

Prvouka ve 2. třídě

prvouka2tr.jpg 29. 10. 2022
V prvouce 2. třídy se děti učily o savcích, ptácích a hmyzu. Charakteristické znaky, stavbu těla, čím se živí, jak přezimují, si přečetly v učebnici. Nejvíce si ale upevnily učivo díky skupinové a kolektivní práci, projektovému vyučování a vzájemné spolupráci. Všichni si přinesly obrázky zmíněných živočichů a společnými silami vytvořily krásné plakáty zmíněných živočišných skupin. Od živočichů jsme se v prvouce dostali k zelenině a ovoci. Pamatujete si ještě, kolik druhů zeleniny rozlišujeme a jak dělíme plody ovoce? Ve druhé třídě to už víme a závěrečné opakování jsme si prověřili svými chuťovými pohárky. Každý přinesl nějaké ovoce ... více »

Sběr papíru - leták 2022

sber-papiru2022-uvod.jpg 27. 10. 2022
... více »

První republika - chodbovka

prvni-republika22-1.jpg 25. 10. 2022
Vlastenectví by mělo být ctností a přirozenou dobrou vlastností každého člověka. Je to láska ke své zemi, lidem, řeči a historii. I letos samozřejmě slavíme výročí založení naší republiky a my na prvním stupni jsme nezaháleli! Nejdříve se ve třídách a později na chodbách objevily úkoly, které děti s radostí, a hlavně ve společné spolupráci plní. Odměnou jim je malá pozornost ve 4. třídě. Některé úkoly si děti vyhledávají v různých zdrojích, ale spoustu z nich znají a to je moc dobře. Tak tedy hezké oslavy 28. října! ... více »

72 hodin 2022

72-h.jpg 24. 10. 2022
13. října jsme se jako škola účastnili celorepublikové akce 72 hodin. Hlavní myšlenkou projektu je - udělat něco pro své okolí. My jsme se rozhodli postarat se o obec, ve které se naše škola nachází s cílem :,, Ať se nám tu lépe žije.“ A tak první stupeň posbíral odpadky v okolí školy, odpoledne v družině si děti pouštěly draky a druhý stupeň se vydal ke Kocandě na sběr žaludů, kterých jsme nabírali přes 100 kg a dál v tom pokračujeme, protože se chceme podílet na zalesňování okolí. Fotky můžete vidět zde. Díky všem žákům a kolegům za účast a nadšení, ... více »

ESSD – Evropský školní sportovní den 2022

essd-22-2.peg 24. 10. 2022
Naše škola se letos již podruhé zapojila do projektu ESSD – Evropský školní sportovní den, který probíhá po celé Evropě. Cílem tohoto projektu je podpořit pohybovou aktivitu u dětí. Celá akce proběhla v pátek 7. října 2022. Již od rána bylo znát, že počasí nám bude přát, proto jsme využili hlavně venkovní hřiště, kde se pro děti prvního stupně připravilo celkem 17 stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet nejen sporty, se kterými se běžně setkávají např. fotbal, florbal, basketbal…, sporty nové např. Kikbo (starověká hra rozšířená hlavně v Asii a Číně), ale i různé balanční pomůcky např. Pedalo či balanční kruhovou desku. Pro žáky d... více »

Na světě nejsi sám

na-svete-nejsi-sam-22-2.jpg 24. 10. 2022
V pátek 21.10.2022 žáci druhé až páté třídy absolvovali přednášku na téma: Na světě nejsi sám. Obsah přednášky: Pomoci dětem pochopit, že jejich život a život ostatních je jedinečný a že ho musíme chránit. Život znamená také neubližovat druhým a vzájemně si pomáhat. podpora individuality a zdravého sebevědomí žáků rodina, kamarádi, lidi kolem nás, svět, ve kterém žijeme příroda a ochrana životního prostředí čím se liší lidé kolem nás (vzhled, povaha) emoce, zvládání negativních emocí (hněv, závist…) škádlení nebo šikana – prevence sociáln... více »

Drakiáda ve školní družině

drakiada-sd22-3.peg 24. 10. 2022
V letošním roce jsme se s Drakiádou ve školní družině zapojili do projektu 72hodin. Tento projekt na naší škole odstartoval ve čtvrtek 13. října, děti si však draky přinesly již den předem. Jelikož nám přálo krásné počasí plné sluníčka, chybělo nám to nejdůležitější – vítr. Naše děti však nikdy nic nevzdají, a tak se jim i s mírným vánkem podařilo, aby draci k nebi vzlétli. Jelikož se pouštěním draků velice bavily, probíhala tato aktivita až do konce týdne. Fotky můžete vidět zde. Vychovatelky ŠD ... více »

Třídní schůzky 15.11.2022

20220831-103118.jpg 21. 10. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 15.11. 2022 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin. ... více »

PASCO - Měření magnetického pole, měření indukovaného napětí

labprace9-22-4.jpg 20. 10. 2022
Na hodině fyziky si žáci devátých ročníků ověřili své znalosti v tématech: magnetické pole a elektromagnetická indukce. Při pokusech byly využíván systém měřících přístrojů PASCO. Jejich úkolem bylo detekovat magnetické pole různých magnetů a na základě těchto měření měli odpovědět na stanovené otázky. Další skupiny měřily indukovaný proud a tyto měření taktéž vyhodnocovaly. ... více »

MŠ Máme rádi zvířata

zvirata-ms-22-7.jpg 19. 10. 2022
Ve čtvrtek 6.10. 2022 se konala naše první společná akce s názvem "Máme rádi zvířata"(4. 10. Den zvířat).Děti na stanovištích s nadšením plnily připravené úkoly.Vyzkoušely si jízdu s vozíky mezi zvířátky, přeskákaly překážkovou dráhu, pověsily prádlo jako pejsek a kočička v pohádce. Zvládly i dráhu s velkým míčem a odvážně lovily myši v hrnci. Za své snažení dostaly  sladkou odměnu od pejska a kočičky. Tímto děkujeme žákyním deváté třídy za pomoc. Všichni si odpoledne užili a spokojeni odcházeli domů.  Fotky můžete vidět zde. Jindřiška Kubáková ... více »

Fyzika 7. třídy Laboratorní práce se systémem PASCO 2022

lab-prac7-b22-2.jpg 19. 10. 2022
Na dnešní hodině se žáci seznámili s výukovým softwarem PASCO, který využívá moderní bezdrátové technologie k zaznamenání fyzikálních pokusů. Cílem dnešní hodiny bylo zaznamenání rychlosti rovnoměrného a nerovnoměrného pohybu systémem PASCO. Žáci se seznámili s tímto SW, provedli několik pokusů, které zaznamenali do grafu a následně vyhodnotili. Práce se jim všem dařila. ... více »

Beseda SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

logo-primeticka.png 13. 10. 2022
Žáci 9. třídy se v hodině předmětu Volba povolání zúčastnili besedy SOU a SOŠ Přímětická. Studenti oboru Cestovní ruch představili svoji školu a seznámili žáky s otevíranými obory ve školním roce 2022/2023.     maturitní obory:  Cestovní ruch Grafický design a podnikání Hotelový management Kosmetička Sociální činnost   Obory s výučním listem: Automechanik Kuchař-číšník Truhlář Prodavač Obor kadeřník se příští školní rok neotevírá. Více informací se můžete dozvědět ... více »

Sportovní den 22

20220916-082533.jpg 12. 10. 2022
Nově vystaveno opravené video ze sportovního dne pořádané v červnu tohoto roku. Video bylo opraveno a nově renderováno. Můžete ho vidět na této adrese. http://zskravsko.cz/nase-videa Fischer ... více »

Beseda IPS Znojmo

urad-prace.png 10. 10. 2022
Kam podat přihlášku na střední školu? Těžká otázka pro žáky deváté třídy. Usnadnit rozhodování pomáhá předmět Volba povolání. Ve středu 5. října za našimi deváťáky přijela pracovnice z IPS Znojmo. Co zkratka znamená? Informační a poradenské středisko. Žáci se seznámili se školským systémem v ČR, s možnostmi studia na středních školách. Dozvěděli se o žádaných oborech na trhu práce, o možnostech stipendia při studiu. Odkazy, kde se dozví důležité informace: https://www.uradprace.cz/poradenstvi-a-ips https://infoabsolvent.cz/ ... více »

Exkurze do Havlínova mlýna

7-tr-havlinuvmlyn-22.jpg 07. 10. 2022
V pátek 30.9. se vypravily obě sedmé třídy na prohlídku Havlínova mlýna v Plenkovicích. Po příchodu nás mile přivítali manželé Veselých. Pan Veselý nás seznámil s historií mlýna, provedl mlýnicí, vysvětlil, jak se mlelo. Popsal princip mletí obilí, různé zajímavosti vztahující se k výrobě mouky. Popovídal nám o tom, jak se žilo v dobách, kdy mlýn fungoval. Také jsme zhlédli dokument o mlýně, kde vyprávěl pamětník, svoje vzpomínky na doby, kdy pracoval u pana Havlína. Prohlídka se nám moc líbila. Manželům Veselým ještě jednou děkujeme za vstřícnost a pohostinnost. Mgr. Eva Jordánková ... více »

Projekt Sluneční soustava

slunecnisoustava-22-1.jpg 07. 10. 2022
V hodině zeměpisu dostali šesťáci za úkol sestavit model Sluneční soustavy. Zájemci dostali šablony planet a jejich úkolem bylo sestavit 2D model, ze kterého by si uvědomili poměr velikostí planet a Slunce. Výsledkem jejich práce bylo několik zdařilých výtvorů. Velkým překvapením byl 3D model, který vyrobila dvojice chlapců. Zadání pojali po svém a výsledek je velice originální. Model obsahoval dokonce i svítící Slunce a hvězdnou oblohu. Práce žáků můžete vidět zde. Mgr. Eva Jordánková ... více »

Vítání občánků 2022

vitaniobcanku22.JPG 03. 10. 2022
Elen Závěrková a Natálie Škrabalová, žákyně 7. třídy, ve středu 28.9.2022 slavnostně přivítaly na OÚ Kravsko nové občánky obce Kravsko. Malým dětem zazpívaly, zahrály na flétnu i zarecitovaly. Společně s paní starostkou předaly dárečky a popřály rodičům pro jejich děti hodně zdraví a štěstí. Mgr. Dana Hasprová ... více »

Písničkový slabikář

skolka-pisnickovyslabikar-22-5.jpg 28. 09. 2022
V pondělí 26.zaří 2022 do naší MŠ přijel pan Urbánek s hudebním vystoupením "Písničkový slabikář ".Zazpíval si s dětmi oblíbené písničky s doprovodem harmoniky.Upoutal děti svým originálním hlasovým projevem a přiblížil doby dávno minulé rekvizitami ve starém velkém kufru.Rádi si tuto příjemnou zábavu zopakujeme. Fotky můžete vidět zde. Jindřiška Kubáková   ... více »

Zájmové kroužky 2022-2023

klub-fotka-na-web.jpg 26. 09. 2022
Pondělí Klubíčko – Valihrachová 5. a 6. h Florbal 1. stupeň -  Procházka 7. h. (SVČ) Úterý Flétna - Hasprová - 5. h. (SVČ) Rybářský kroužek - Zahradník 16.30 – 17.30 (1 x za 14 dní) Florbal 2. stupeň -  Procházka 7. h. (SVČ) Výtvarný kroužek – Langová 14.00 – 16.00 (1 x za 14 dní) (SVČ) Středa Čtenářský klub – Hellmanová 5. a  6. h  Kytara  - Valihrachová 7. h (SVČ) Čtvrtek      Robo... více »

Doučování žáků škol - realizace Národního plánu doučování v ZŠ Kravsko

doucovani.JPG 26. 09. 2022
Pondělí •  Doučování ČJ, M (5. tř.) - Hellmanová 6. h •  Doučování ČJ, M (4. tř.) – Masarovičová 6. h •  Doučování ČJ (9. B) – Brzobohatá 7. h •  Doučování M (9. A) – Pospíšilová 7. h   Úterý •  Doučování M (7. tř.) – Jordánková 7. h •  Doučování M (8. tř.) – Pospíšilová 7. h •  Doučování ČJ (9. A) –  Brzobohatá 7. h   Středa •  Doučování ČJ, M  (1. tř.) - Valihrachová 5. h •  Doučov... více »

9.A a 9.B na dračích lodích

dracilode-9tr-22-16.jpg 26. 09. 2022
Ve čtvrtek 22. září se obě deváté třídy vypravily pod Sedlešovický most přes řeku Dyji na tradiční Festival dračích lodí, konkrétně na klání druhého stupně základních škol. Měli jsme přihlášené dvě lodě. Nakonec však z důvodu různých podzimních viróz byly obě posádky citelně oslabeny, a tak jsme obě třídy kombinovali tak, aby byla hlavně dobře reprezentovaná škola. Na start jsme šli prakticky ihned po příchodu. Konkurence byla veliká, v kategorii základních škol se sešlo osmnáct posádek a všechny připravené podat maximální výkon. V tom jsme se od ostatních nelišili, drobným ztížením situace bylo to, že někteří závodníci startovali v obou týmech a obv... více »

Logická olympiáda 2022 – informace pro žáky a rodiče

olympiada.png 23. 09. 2022
Také v letošním roce vyhlašuje Menza ČR soutěž Logická olympiáda. Jde o soutěž zaměřenou na logiku, která nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale podporuje samostatné myšlení účastníků. Je určena dětem a mládeži z celé České republiky. Registrace soutěžících a škol probíhá 1. září 2022 – 30. září 2022 zde https://www.logickaolympiada.cz/ Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie: Kategorie MŠ: mateřské školy Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy Kategorie A2: žáci ... více »

Preventivní programy na ZŠ Kravsko

jaamojeja2-2.jpg 23. 09. 2022
Na jaře roku 2022 Jihomoravský kraj vypsal dotační program Preventivní programy škol v roce 2022. Pracovníci školního poradenského pracoviště ZŠ Kravsko vypracovali projekt. Podali žádost o dotaci pod názvem Zdravé klima jako základ úspěšného začlenění žáka. Projekt byl schválen a škole byla přidělena dotace 49 000 korun. Dotace umožní realizovat akce pro žáky zdarma, je hrazeno vstupné i doprava. Cíl projektu tvorba a optimalizace zdravého školního prostředí, příznivého klimatu zlepšení vztahů mezi žáky ve třídách i na škole zlepšení sociálně komunikačních dovedností žáků a podpora jejich osobnostníh... více »

Čtvrťáci a páťáci na dračích lodích

draci-lode-4a5-22-2.jpg 22. 09. 2022
Ve středu 21. září se vypravili žáci 4. a 5. třídy na závody dračích lodí, které se každoročně konají ve Znojmě – Sedlešovicích. Po příjezdu na místo jsme se jen krátce rozkoukali a už jsme šli na start. Vyzbrojeni vestami a pádly jsme se nalodili na krásné lodě ozdobené dračími hlavami. Po krátkém tréninku začal závod. Loď musela zdolat trasu plnou překážek a úkolů: projet brankami, zacouvat, zazvonit na zvoneček a při tom všem ještě závodníci hledali kolem sebe obrázky zvířátek a snažili se je zapamatovat. Pádlovali jsme jak draci a všechno jsme s přehledem zvládli. Za to jsme byli v cíli odměněni drobnou sladkostí a hlavně medajlí. Potom jsme se ještě vyřádili na s... více »

OBRÁZKY PRO SENIORY - PODZIM

obrazky-pro-seniory-22-7.jpg 22. 09. 2022
Každý rok touto dobou je čas na výměnu obrázků, které naši žáci malují pro seniory v DpS Plaveč. Výtvarné práce s letní tématikou jsou již sundány z nástěnek a vyměněny za ty s barvami podzimu. Letos byly použity výkresy, které namalovali žáci v loňském školním roce, a které „v archívu“ čekaly, až na ně přijde řada. A sešlo se jich opravdu hodně.  Tato dílka nyní zdobí vstupní prostory v DpS v Plavči, kde dělají radost všem klientům, personálu i příchozím z řad veřejnosti. Do doby než je vystřídají výtvory s tématem zimy a Vánoc. Fotky můžete vidět zde.... více »

Projekty Ovoce do škol a Mléko do škol

ovoce-do-skol.jpg 22. 09. 2022
Ve školním roce 2022/23 došlo v projektu ke změnám. Ovoce a zeleninu budou dostávat pouze žáci 1. stupně. První dodávka byla ve středu 21. 9. 2022 a žáci dostali jablko a bílý jogurt. Oba projekty bude pro naši školu opět zajišťovat firma Ovocentrum. Více informací: https://ovocedoskol.szif.cz/web/Default.aspx?id=1 Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Šesťáci v Lipce

lipka-6tr-22-1.jpg 14. 09. 2022
V pátek 9. září 2022 jsme s žáky 6. třídy navštívili školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka v Brně. Cílem bylo upevnění třídního kolektivu a zároveň rozšíření obzorů hravou formou. Pro 6. třídu byl připraven program Skryto za palmami, který žákům přiblížil problematiku pěstování palmy olejné, vliv rozsáhlých plantáží na mizení vzácných ekosystémů a živočišných druhů. Žáci s využitím indicií pátrali po osudech cestovatele Toma a pracovali s mapou, atlasem či souřadnicemi. Absolvovali také dvě simulační hry, během nichž pocítili vyčerpání živočichů při hledání potravy nebo bezradnost obyvatel indonéské vesnice. Na závěr spole... více »

Čtvrťáci v Lipce

lipka22-15.jpg 13. 09. 2022
Pátek 9. 9. byl pro čtvrťáky krásným dnem, který společně strávili v environmentálním školním zařízení v Brně – v LIPCE. Účastnili jsme se projektového programu „Vlněná dílna“. Po milém přivítání lektorkami Pájou a Alenkou jsme se vrhli do práce. Seznámili jsme se s ovčí vlnou. Prakticky jsme si vyzkoušeli zpracování ovčího rouna: praní, česání, spřádání, tkaní a filcování. Snad jsme si zapamatovali možnost využití tohoto obnovitelného materiálu a každý si vytvořil vlastní filcovaný výrobek. Program se nám všem velmi líbil a myslím, že k vlně a vlněným výrobkům máme od teď jiný, bližší vztah.   Fotky z akce můžete vidět ... více »

Volejbalové přípravky

volejbalove-pripravky.jpg 13. 09. 2022
Obec Kravsko ve spolupráci s Volejbalovým klubem Znojmo-Přimětice zve do volejbalových přípravek. ... více »

Rybářský kroužek 2022 - 2023

krouzekkravsko.png 08. 09. 2022
Schůzky budou probíhat každých 14 dní od 16:30 do 17:30. První schůzka proběhne 4.10.2022, další schůzka proběhne 19.10.2022 opět v 16:30 hodin. V případě zájmu alespoň 7 dětí se kroužek uskuteční. Pavel Zahradník ... více »

Informační schůzka pro rodiče dětí mateřské školy 13.9.2022

20220831-171724.jpg 06. 09. 2022
Vážení rodiče, v úterý 13. 9. 2022 v 16.00hod. bude v tělocvičně ZŠ                            INFORMAČNÍ SCHŮZKA /prosíme o účast rodičů bez dětí/                                         Děkujeme Jindřiška Kubáková ... více »

Informační schůzka pro rodiče žáků 1.třídy 13.9.2022

20220902-131811.jpg 06. 09. 2022
Vážení rodiče,  ... více »

Návod na instalaci kancelářského balíku OFFICE 365 a Teams 2022

teams.jpg 05. 09. 2022
Návod na instalaci kancelářského balíku OFFICE 365 a Teams 2022   Informace pro nově přijaté žáky - pro stávající žáky se nic nemění Vážení rodiče a žáci, od 1.9.2022 budeme vzájemně komunikovat přes aplikaci Microsoft Teams. Žáci budou postupně seznamováni s užíváním tohoto softwaru. Každý žák buď již obdržel nebo obdrží uživatelské jméno a heslo s přístupem d... více »

Návštěva Havlínova mlýna 2022

havluvmlyn22-4.jpg 05. 09. 2022
  V pátek 2. 9. 2022 se obě deváté třídy vypravily se svými třídními učitelkami do Plenkovic. Letošní školní rok bude vzhledem k přijímacím zkouškám nabitý učením či opakováním, a tak jsme se rozhodli využít krásného počasí pozdního léta k bližšímu prozkoumání nejbližšího okolí, o kterém mnohdy tak málo víme. Většina dětí sice věděla, že v Plenkovicích Existuje Havlínův mlýn, ale jen malý počet dětí se do něj podíval. V obci se mu také někdy říká Dolní. Je to proto, že byl tím níže postaveným z původních dvou plenkovických mlýnů, ale také proto, že se jedná o nejníže položené stavení Plenkovic. Hned po pří... více »

Spolupráce s MAS Znojemské vinařství, z.s.

20220531-080812.jpg 31. 08. 2022
Pro nový školní rok jsme dostali darem pomůcky v hodnotě 53 000,- od MAS Znojemské vinařství, z.s.. Pro výuku informatiky a zdokonalování vědomostí žáků v oblasti informační gramotnosti jsme získali 3D tiskárnu, dva Blueboty, Pasco senzory, grafický tablet, SAM labs sadu, sadu Lego spike essential, sadu pomůcek pro výuku matematiky Hejného metodou a magnetické kreslící tabulky. Děkujeme MAS Znojemskému vinařství za dlouhodobou spolupráci a podporu Simona Žalmánková ... více »

Výluka Kravsko ( Linka 805+815 ) od 1.9.2022 - 10.12.2022

fotopredek.jpg 30. 08. 2022
Výluka Kravsko ( Linka 805+815 ) od 1.9.2022 - 10.12.2022 Část spojů je vedena z Přímětic přes Mramotice do Kravska a je ukončena v zastávce Kravsko, u kovárny; část spojů je vedena z Přímětic přímo do Plenkovic do zastávky Plenkovice, Jednota. Vybrané spoje jedou navíc přes Hluboké Mašůvky. Spoje linky 815 vedené přes Plenkovice jedou od zastávky Znojmo, nám Svobody Lázně ulicí Přímětickou do Plenkovic a dále do zastávky Znojmo, Kasárna. Linka 805 ... více »

Informace k prvnímu školnímu dni

20210923-130151.jpg 29. 08. 2022
Slavnostní zahájení školního roku 2022 – 2023 proběhne za příznivého počasí na školním dvoře v 8:00 hod.. Žáci se sejdou ve svých třídách v 7:30 hod. a spolu s třídními učiteli se přesunou na školní dvůr. Žáky 1. třídy ( s doprovodem ) a žáky 6.ročníku si převezmou pedagogové v šatně.   Předpokládané ukončení prvního dne je do 9:30 hodin.   Školní družina i školní klub jsou v provozu od 1.září pouze pro přihlášené žáky, kteří odevzdali přihlášku pro školní rok 2022/2023.     Zprávy ze školní jídelny:... více »

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků 2022

20211207-133011.jpg 18. 08. 2022
Vážení rodiče, školní rok 2022/2023 brzy začne a pro vaše dítě to znamená velký krok do života. Dnem 1. září pro něj začíná nová životní fáze, která je důležitým mezníkem v jeho osobním životě i v životě celé vaší rodiny. Čtení, psaní a počítání jsou hlavní dovednosti, které se dítě učí na prvním stupni základní školy. Pro každé dítě je velmi důležitá podpora rodiny, povzbuzování, pochvala a pomoc. Během školního roku se budeme scházet na třídních schůzkách, ale také na neformálních setkáních, během kterých budeme mít možnost navzájem si vyměňovat poznatky, názory a zkušenosti týkající se výuky, vyučování a života naší tř... více »

Hledáme speciálního pedagoga s nástupem od 1.9.2022

20220601-124945.jpg 21. 07. 2022
Nabízíme volné místo speciálního pedagoga na poloviční úvazek - zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou ( do 31.8.2025 ).  Požadované vzdělání: VŠ pedagogické Kvalifikace: speciální pedagogika ... více »

Provoz školy během prázdnin

20220531-075949.jpg 01. 07. 2022
Provoz mateřské školy ( tel.: Berušky – 736 475 918, Motýlci – 736 475 923 ) Provoz mateřské školy je od 1.7. – 31.7.2022 přerušen. Od 1. – 14.8.2022 bude provoz v oddělení Motýlků pro obě oddělení, od 15. – 28.8.2022 v oddělení Berušek pro obě oddělení a od 29.8.- 31.8.2022 bude provoz běžně v každém oddělení dle přihlášených dětí pro starý školní rok 2021 – 2022. Od 1.9.2022 je provoz dle nového školního roku ve všech třech odděleních.   Provoz školní jídelny: Stravné na září ... více »

Slavnostní předání vysvědčení 9. třídě 22

vysvedceni22-3-uvod.jpg 01. 07. 2022
Za přítomnosti třídního učitele a paní starostky bylo našim deváťákům slavnostně předáno vysvědčení. Fotky můžete vidět zde. ... více »

Ukončení školního roku 22

ukonceniskroku22-12-uvod.jpg 01. 07. 2022
Ve čtvrtek 30. června za přítomnosti vedení školy a zástupců starostů jednotlivých obcí proběhlo slavnostní ukončení školního roku 2021-2022. Fotky můžete vidět zde. ... více »

Atletické závody 22

atletika22-73.JPG 01. 07. 2022
Dne 23. června 2022 se na naší škole uskutečnily atletické závody žáků a žákyň z první až deváté třídy. Závody začaly za atletice přejícího počasí          v 7: 45 hodin. Po slavnostním zahájení a zapálení našeho olympijského ohně Martinem Podsklanem a Anežkou Nevrklovou se rozběhly soutěže. 137 závodníků soutěžilo v běhu na 200 a 400 metrů, skoku do výšky, skoku do dálky, sprintu na 50 metrů a štafetovém běhu na 4x50 metrů. Ve třech kategoriích bylo rozděleno celkem 72 medailí. Letošní závody měly neobyčejně výborné výsledky a zdařilý průběh soutěží. Bylo vytvořeno celkem jedenáct nových rekor... více »

Poznáváme Znojmo s Přímkou 2022

poznavameznojmo22-11.jpg 30. 06. 2022
V úterý 28. června čekal osmáky výlet, či spíše exkurze do nedalekého Znojma. Řeklo by se, že ve Znojmě byl každý už tisíckrát, ale tentokrát si nás vzali do parády studenti a vyučující ze SOŠ Přímětická a ukázali nám, že jezdit často do Znojma a něco o něm vědět jsou dvě různé věci. Ale pěkně postupně. S Přímkou spolupracujeme již tradičně a jejich akce jsou vždy velmi povedené, precizně připravené a profesionálně odvedené. Stejný standard byl dodržen i tentokrát, přestože prázdniny již klepaly na dveře a všichni jsme se v duchu viděli někde na pláži nebo v lese. Ráno jsme se sešli ve Znojmě, studenti si nás rozdělili na dvě skupiny... více »

Adam a Eva aneb Nejsme stejní 2022

adamaeva22-2-uvod.jpg 30. 06. 2022
  Na středu 22. 6. 2022 jsme pro naše obě šesté třídy naplánovali program v rámci preventivního programu Adam a Eva, aneb Nejsme stejní. Realizaci jsme svěřili do rukou společnosti MPedu, z. s., konkrétně za námi přijela Mgr. Jana Fričová, která si s dětmi povídala na téma tělesných změn s nastupující pubertou, o odlišnostech pohlaví, střídání nálad vlivem hormonální bouře v dospívajícím těle, jak to zvládat a co se sebou. Žáci se dozvěděli také o zdravém životním stylu a dodržování hygieny. Protože se jedná přece jen o poněkud choulostivé téma, šesťáci uvítali hravou formu přednášky a především možnost zeptat se lekt... více »

Zeměpis jinak 2022

adamaeva22-2-uvod.jpg 30. 06. 2022
  V posledních hodinách zeměpisu dostali šesté třídy dva netradiční úkoly. Nejdříve měli za úkol vytvořit mapu kontinentů jinak. Jednalo se o Afriku a Austrálii.  Ve dvojicích si vybrali kontinent, dostali slepou mapu a vyrazili do parku. Tam tvořili mapu kontinentů z libovolných přírodnin. Druhý zadaný úkol byl časově náročnější. Měli si vybrat libovolné téma, které jsme probírali během celého školního roku z hodinách zeměpisu, a to ztvárnit pomocí sketchnotingu. Vybrané téma si díky tomu nejen zopakovali, ale i rozšířili vědomosti. K dispozici měli sešit se svými zápisky a zároveň mohli používat i jiné zdroje pro doplnění informací. Mysl... více »

Já a moje já 2022

jaamojeja2-1-uvod.jpg 30. 06. 2022
Byl název besedy, kterou absolvovali ve středu 22. 6. 2022 žáci sedmé třídy. Jednalo se  o aktivitu v rámci našeho preventivního programu. Realizaci jsme svěřili do rukou společnosti MPedu, z. s., konkrétně za námi přijela Mgr. Jana Fričová, která si s dětmi povídala na téma vývoj osobnosti se zaměřením na psychické milníky dospívání – moje sebevědomí, sebeúcta, sebeovládání, očekávání/rozčarování, o toleranci k okolí, o vztazích mezi vrstevníky. Sami sedmáci napsali: „Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí. Povídali jsme si o změnách chování v pubertě (jiný pohled na rodiče, rychlé změny nálad atd.) Přednáška se nám líbila... více »

Chemie venku 2022

chemievenku-uvod.jpg 30. 06. 2022
V uplynulém týdnu si žáci osmé třídy vyzkoušeli výuku chemie venku. V rámci opakování a procvičování názvosloví jsme vyrazili na školní dvorek, kde na nás čekaly na zemi napsané chemické vzorce oxidů, sulfidů a kyselin. Ve dvojících žáci tvořili názvy, které dali řešením dolů k daném vzorci. Pak proběhla společná kontrola. Žáky procvičování názvosloví bavilo, pracovali s nadšením a bezchybně. V následujícím školním roce půjdeme v hodinách chemie ven znovu.   Jordánková ... více »

EXKURZE DO ZNOJMA 2022

exkurzeznojmo22-11-uvod.jpg 30. 06. 2022
   V pátek 24. 6. se vypravili žáci 4., 5. a 6. A třídy na exkurzi do našeho okresního města. Program měli více než pestrý – páťáci se vydali za odměnu za sběr starého papíru do kina Svět na film JEŽEK SONIC 2, zbylé dvě třídy měly domluvenou prohlídku prostor znojemského podzemí. Všechny třídy během dopoledne ještě navštívily Dům umění, kde byla nainstalována výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Znojmo. Následovala procházka centrem Znojma a návštěva místních památek. Závěr patřil nákupu drobných suvenýrů a občerstvení. Fotky můžete vidět zde.   ... více »

Burza 2022

burza-uvod.jpg 28. 06. 2022
  V pondělí 27.6.2022 se z žáků stali prodavači a kupující. Konala se totiž BURZA školních potřeb, hraček a jiných dětských pokladů. Nabízeli si za drobné peníze různé maličkosti, které je již nebaví a zabírají místo. Účelem bylo zbavit se věcí ze „šuplíků a poliček“ a jiné si zase domů přinést… Na roli prodavačů se nachystaly velmi zodpovědně, vyrobily si cedulky s cenami a nechyběly ani různé prodejní akce. Byl to další zdařilý den, který se povedl a děti bavil. Teď už stačí pouze dodat – HEZKÉ PRÁZDNINY!!! Fotky můžete vidět zde.  ... více »

Školní výlet do Brna 2022

obrazek1.jpg 28. 06. 2022
Konečně je to tady, náš první třídní výlet. V pondělí 20.června jsme se vypravili společně se 7. třídou na výlet do Brna. Program jsme měli docela nabitý. Vyjeli jsme brzy ráno kolem 7:30 autobusem. Cesta proběhla bezproblémově. Naší první zastávkou byl hrad Špilberk. Zde jsme si po výšlapu cestičkou nahoru chvilinku odpočinuli, občerstvili se a prohlédli si Brno z výšky. Prošli jsme si nádvoří hradu a obešli ho celý dokola. Zaujalo nás jezírko s vodopádem a chvíli jsem také strávili na vyhlídce. Čas rychle uběhl, a tak jsme se vydali k naší druhé zastávce směr Jumppark. Zde jsme obdrželi pásky kolem zápěstí a koupili si protiskluzové po... více »

SPANÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ 2022

spani-druzinauvod22.jpg 24. 06. 2022
Jak vypadá družina v noci? Abychom to zjistili, tak jsme se sešli 21.6.2022 k večeru. Rozloučili jsme se s rodiči a naše družinové třídy proměnili v noclehárny. Společně jsme si opekli špekáčky a se soumrakem se vydali na stezku odvahy. Tímto bychom chtěli poděkovat  žákům 6.B s panem učitele... více »

Matematika v přírodě 2022

matematikavenku22-22.jpg 24. 06. 2022
  Ve středu 15. 6. se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili projektového dne Matematika venku. Pod vedením zkušeného lektora Ing. Martina Kříže (zástupce ředitele Chaloupky o. p. s. a metodika projektu Učíme se venku) si vyzkoušeli programy Kolik uhlíku zadrží strom, Zlomky ve sklenici, Jednotky délky a obsahu. Změřili si obvod a výšku stromu, vypočítali jeho objem a vypočítali, kolik uhlíku zadrží jejich strom během svého růstu. Žáci zažili dělení zlomků na vlastní oči ve vlastní sklenici. Za pomocí vody zjistili, jak se dělí a sčítají zlomky. Změřili si, jak mají dlouhý krok a pomocí krokování odhadli délku tenisového kurtu. Žáci se aktivně zapojili ... více »

Republikové kolo mladých zdravotníků - Praha 2022

zdravoveda-republika22-8.jpg 24. 06. 2022
     Dne 18. června se žáci  5. třídy zúčastnili  republikového kola mladých zdravotníků, které se konalo  tentokrát v hlavním městě naší krásné republiky  - v Praze. Soutěž organizoval Český červený kříž. Soutěž byla rozdělena na dvě části -  pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Jihomoravský kraj reprezentovala jako vítěz I. kategorie naše ZŠ Kravsko a zastoupená 5-ti členným družstvem žáků 5 třídy. Celkem se republikové soutěže zúčastnilo za I. stupeň 11 družstev, kdy každé družstvo reprezentovalo svůj kraj.    Po slavnostním zahájení soutěže, které se konalo na Pet... více »

Krajské kolo mladých zdravotníků 3.6.2022

zdeavoveda-uvod.jpg 23. 06. 2022
       Do krajského kola mladých zdravotníků, které organizuje Český červený kříž se z okresního kola probojovalo v kategorii I. stupně  družstvo žáků ZŠ a MŠ Kravsko ve složení Michal Dvořák, Vojtěch Procházka, Anna Paulová, Lucie Haindlová a Julie Hálová. Tento rok se krajské kolo konalo ve Znojmě v objektu Vodáckého oddílu u Obří Hlavy.        Soutěžilo se v disciplíně praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, která byla tentokrát velmi realistická a vyžadovala obrovskou dávku zkušeností a odhodlání. Další discipl... více »

Jak vypadá soudní řízení? 2022

microsoftteams-image-3.png 22. 06. 2022
  V pondělí 20. června 2022 jsme s žáky 9. třídy navštívili Okresní soud ve Znojmě. Cílem bylo seznámit se se soudní praxí. Zajímavý byl už samotný příchod do budovy soudu, protože nás čekala kontrola a průchod bezpečnostní branou. Pan Mgr. Miroslav Nahodil nás seznámil s tím, jak to vypadá u soudu a co obnáší jeho práce soudce. Poté jsme se s žáky zúčastnili dvou reálných soudních řízení jako veřejnost. Po jejich ukončení následoval vždy komentář pana soudce a prostor pro dotazy. Příležitost zúčastnit se skutečného soudu byla velmi zajímavá a obohacující. Skutečnost se samozřejmě do značné míry odlišovala od toho, co žáci vě... více »

Osmáci na vodě 2022

osmacinavode-uvod.jpg 22. 06. 2022
Konec školního roku se obvykle nese nejen v duchu bilancování celoroční práce, ale pro děti každého věku znamená především čas exkurzí a výletů. Ideální stav nastává, když se podaří propojit poznání nových míst a získání nových poznatků se zábavou a utužováním kolektivu. Letos se nám to podle mínění všech zúčastněných povedlo. Jak to vidí slečny V pondělí 20. 6. 2022 se borci z 8. B vydali sjíždět řeku Dyji. Vyjeli jsme z vodáckého centra, kde nás instruktoři Tom a Bety naučili, jak správně jezdit na kánoji. Potom už jsme vyrazili na cestu s krásným výhledem na Znojmo. Museli jsme sjet tři jezy, z toho jeden mohli sjet jen zadáci... více »

ŠKOLNÍ VÝLET DO PERMONIA 22

permonium-uvod22.jpg 22. 06. 2022
   V pátek 17. června se žáci páté a obou šestých tříd se svými třídními učiteli vypravili na školní výlet do areálu parku PERMONIUM  v Oslavanech. Permonium je „zábavní park s příběhem“ nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského revíru.    Děti zde nalezly a vyzkoušely mnoho zábavných aktivit, které byly propojeny interaktivní hrou, během níž ve skupinkách plnily různé vědomostní, dovednostní, znalostní a fyzické     úkoly a zdolávaly různé nástrahy. Styl důlních chodeb imitovalo největší n... více »

Byli jsme v Kinderweltu 2022

kinderwelt22-5.jpg 21. 06. 2022
Žáci 1. a 2. třídy byli v pátek 17.června 2022 na výletě v Kinderweltu na Hatích. Nejdříve absolvovali Merlinovy hry.  Tady plnili úkoly a soutěžili mezi sebou, kdo bude v dané disciplíně nejlepší. Pořadatelé si pro děti připravili - hod míčkem na cíl, zdolání prolézačky a běh mezi kostkami. V každé disciplíně byli vyhlášeni a oceněni tři nejlepší. Jako bonus dostali všichni hamburger a nápoj.  I přes nabytý program, zůstalo dětem dost času, aby se vyřádily na atrakcích, které si samy v zábavném parku zvolily. Fotky z akce můžete vidět zde.       &nb... více »

Deváťáci ve Valticích 2022

valticedevitka-uvod.jpg 21. 06. 2022
V pátek 17. června 2022 navštívili žáci 9. třídy v rámci školního výletu Valtice.   Ráno jsme se přesunuli vlakem ze Znojma do Valtic, a poté vyrazili na prohlídku Státního zámku Valtice, který je chráněn jako kulturní památka a byl v rámci Lednicko-valtického areálu zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nádherný zámek! Spousta krásných obrazů, zářící komnaty a světoznámá enfiláda… Mimochodem se zde nedávno natáčela i filmová minisérie Marie Terezie. Po prohlídce zámku následoval nezbytný nákup suvenýrů, svačina a přesun do zámeckého parku. Vydali jsme se na naučnou vinařskou stezku a zamířili krajinou plnou vinohradů... více »

Provoz školy od pondělí 27.6.2022

20220601-124935.jpg 21. 06. 2022
Pondělí 27.6. – středa 29.6. – třídnické práce, školní aktivity – výuka ukončena ve 12:05 hod.pro druhý stupeň, první stupeň ukončení dle rozvrhu Čtvrtek 30.6. – slavnostní zakončení školního roku na školním dvoře, rozloučení s devátou třídou, vysvědčení ve třídách – ukončení je plánováno kolem 9:30 hodin Školní družina je v provozu bez omezení. Školní jídelna – Oběd byl žákům na 30.6. odhlášen. Kdo půjde 30.6. na oběd, musí si oběd nahlásit. ... více »

930 LET OBCE KRAVSKO 2022

slunicko-1.jpg 17. 06. 2022
       Ve dnech 10. – 12. 6. 2022 se konaly oslavy výročí založení obce Kravsko. Naše škola přispěla k těmto oslavám několika aktivitami, které žáci se svými pedagogy a vychovatelkami připravovali již několik měsíců předem. V rámci hlavního programu vystoupil dne 11. 6. školní pěvecký sbor Sluníčko pod vedením Mgr. Jany Valihrachové s pásmem populárních písní, hrou na flétnu a na housle.    Doprovodný program byl věnován hlavně dětem – součástí byly i dílničky, kde si děti mohly vyrobit drobné upomínkové předměty. Této aktivity se ujaly paní vychovatelky. Pro návštěvníky sobotního programu byly také ... více »

STARŠÍ UČÍ MLADŠÍ 2022

starsiucimladsi-uvod.jpg 15. 06. 2022
Říká se, že člověk se nejlépe věci naučí, když je má učit někoho jiného. Setkávání starších s mladšími může být velmi inspirativní. Dovoluje mladším dětem inspirovat se aktivitami starších a naopak, získat pomoc a rady, aniž by ztratily svou autonomii, a podporuje nesoutěživé a kreativní formy her, které jsou ideální k získání nových schopností. Starším dětem zase umožňuje učit se tím, že vyučují mladší, a pečováním o mladší se upevňuje jejich smysl pro zodpovědnost.   A přesně o tom jsme se mohli letos na jaře přesvědčit v hodinách českého jazyka, kde jsme vymysleli akci Osmáci šesťákům a šesťáci čtvrťákům.... více »

Jak vidí sedmáci svoji účast na Dni otevřených dveří u příležitosti oslav 930 let obce Kravsko

20220611-140319.jpg 15. 06. 2022
„Ve škole byla bomba, žáci 7.třídy ji odpálii! Dne 11. června 2022 proběhl ve škole Den otevřených dveří. Žáci sedmé třídy zde představovali své prezentace v nové přírodovědné učebně. Návštěvníci, mnohdy i bývalí žáci, byli seznámeni s interaktivní tabulí a novou učebnou. Sedmáci měli nachystané i otázky, kterými prověřili, co kdo z přednášky zachytil. Nejaktivnější návštěvníci všech věkových skupin dostali diplom za nejšikovnějšího přírodovědce. Fabiánová K. Bášová B. Dvořáková K. Klempová T. Mehović N. Votava J.            &nbs... více »

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ V ZŠ KRAVSKO 22

proj-vyucovani-uvod.jpg 14. 06. 2022
  Vzdělávání v dnešní době už dávno neprobíhá pouze formou přednáška – zápis – memorování – známka. Současná výuka si klade za cíl, aby získané znalosti byly co nejkomplexnější, trvale osvojené a pochopené, a především si všichni přejeme, aby to děti ve škole bavilo a chodily k nám rády. Proto je potřeba, aby práce ve škole byla pestrá a aby se používaly metody povzbuzující dětskou zvědavost a kreativitu. K takovým patří práce formou projektů neboli projektové vyučování. Projektové vyučování, které je z hlediska tradiční výuky metodou založenou na integraci učiva, je nejkomplexnější vyučova... více »

JEVIŠOVICKÝ BRAŇÁK 2022

brannyzavodjev22-6-uvod.jpg 08. 06. 2022
  Dne 2. června se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili dalšího z řady branných závodů, tentokrát v kampu Veselka v Jevišovicích.  „Jevišovický braňák“ pořádala místní ZŠ, zúčastnilo se ho celkem 10 družstev ze čtyř škol. Čtyřčlenná smíšená družstva závodila v různých disciplínách zaměřených na fyzické dovednosti a znalosti z různých oborů: vytrvalostní běh, zdolávání srázu, překonávání překážek, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, odhad vzdálenosti, matematika a český jazyk, dopravní výchova, zdravověda, přírodověda… Nejlépe se dařilo družstvu naší     5. třídy ve složení: Hálová Julie, Dvořák M... více »

Exkurze na SOŠ Znojmo – Dvořákova 2022

exdvtka-uvod.jpg 07. 06. 2022
       Ve středu 25. května 2022 jsme s žáky 7. a 9. třídy navštívili Střední odbornou školu Znojmo- Dvořákova. Cílem bylo seznámit se s některými obory, které zde lze studovat.      Nejprve jsem se skupinou chlapců navštívila učebnu informatiky, kde jim pan učitel Vávra vyprávěl o 3D tiskárně. Zhlédli video o typech těchto tiskáren a možnostech jejich využití. V další hodině si žáci sami vyzkoušeli, jak připravit návrh 3D tisku. Pro začátečníky je nejjednodušší vytvořit vlastní iniciály. Poradil jim, jak na to. Vytisknout hotové výrobky chvilku trvá. Pan učitel mi je druhý den přinesl domů a já je pak ve ško... více »

Den matek v Beruškách 2022

denmatek-berusky-ms22-uvod-1.jpg 02. 06. 2022
     Svátek maminek jsme tentokrát  už mohli oslavit společně a to v úterý 17.5.2022 ve třídě Berušek. Děti se pilně připravovaly a s nadšením zazpívaly, zatančily a přednesly básničky  maminkám. Jako dárek vyrobily klíčenku se svým portrétem a samozřejmě  nechyběla kytička. Potěšila nás velká účast nejen maminek. Dětem se připravené vystoupení podařilo a byly odměněny velkým potleskem a pochvalou.  fotky z akce můžete vidět zde. Kubáková Jindřiška, Březinová Marcela  ... více »

Dětský den 2022

20220601-095116.jpg 02. 06. 2022
Letošní dětský den jsme po kovidových opatřeních minulých let mohli konečně prožít zase společně a opravdu jsme si to užili. Po delší době jsme pro žáky na tento den připravili branný závod. Závodníci utvořili pětičlenné týmy a měli za úkol proběhnout určenou trasu v co nejkratším čase a splnit při tom úkoly na šesti stanovištích. Závodilo se ve třech věkových kategoriích: I. kategorie -  1., 2. a 3. ročník, II. kategorie – 4., 5. a 6. ročník, III. kategorie – 7., 8. a 9. ročník. Všechny týmy soutěžily naplno a běžely ze všech sil i v obtížných podmínkách: v bahnitém terénu, vysoké trávě i do strmého kopce. Proto si také všechny děti zasloužily ve... více »

Jak vzniká med 2022

jak-vznika-medms22-2.jpg 30. 05. 2022
    V pátek 20.5. 2022 navštívila naší MŠ paní včelařka Iva Drápelová s velmi zajímavým programem "Jak vzniká med". Děti se dozvěděly, čím jsou nám včely prospěšné. Prohlédly si fotografie včel a dalších opylovačů. Vyzkoušely si formou her a dalších aktivit, jak včelky květy opylují. Na závěr si samy vyrobily svíčku z včelího vosku a ochutnaly med. Program se dětem moc líbil a určitě se budeme těšit na jeho další pokračování.      Fotky můžete vidět zde.                                      &... více »

Okresní kolo mladých zdravotníků 19.5.2022

zdravoveda-uvod.jpg 26. 05. 2022
  Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Soutěž je rozdělena na dvě části - pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Hodnocení probíhá odděleně pro tyto dvě skupiny. Družstva soutěží v těchto disciplínách:   Praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků Doprava postižených Obvazová technika Některé nesoutěží disciplíny (znalosti z dopravní výchovy) Za naší školu jsme ... více »

Další úspěch v dopravní soutěži 2022

dopravka-kraj-uvod.jpg 26. 05. 2022
Krajské kolo dopravní soutěže se letos konalo 23.5.2022 ve Veselí nad Moravou v DDM Hutník. Hned po příjezdu do areálu jsme si prošli cvičné dětské dopravní hřiště, kde jsme si ukázali problematická místa. Po slavnostním zahájení soutěže,  jsme podle kategorií začali plnit jednotlivé disciplíny. Ve velkém horku soutěžící absolvovali jízdu zručnosti a praktickou jízdu na již zmíněném cvičném hřišti. Na stanovišti zdravovědy čekala soutěžící velmi reálně namaskovaná zranění, což tuto disciplínu učinilo  obtížnou hlavně pro mladší kategorii. Další soutěžní disciplínou byl test pravidel silničního provozu, ve které mladší kategorie... více »

Scratch cup 2022

scratch.png 26. 05. 2022
27. dubna proběhlo celostátní kolo v programování SCRATCH CUP. Této soutěže se zúčastnil i žák naší školy: Dominik Tašlmár. Letošní ScratchCup v číslech: zúčastnilo se 100 žáků z 21 škol úlohu 1 zaslalo 55 soutěžících  úlohu 2 zaslalo 93 soutěžících  úlohu 3 zaslalo 43 soutěžících  maximální počet bodů 30 průměrný počet bodů 10,83 Dominik získal v soutěži 16 bodů a umístil se na krásném 20. - 21. místě. Gratulujeme. Výsledky vidíte pod tabulkou. ... více »

První pomoc 2022

prvipomoc22-3.jpg 25. 05. 2022
  V pátek 20. května navštívily naši školu studentky 3. ročníku Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě. Pro studenty si připravily přednášku o první pomoci, včetně praktických ukázek. Žáci si tak mohli vyzkoušet resuscitaci, změřit si krevní tlak či vyzkoušet transport zraněného na nosítkách. Přednáška byla poutavá a doplněná o zážitky z praxe. Děkujeme! Fotky můžete vidět zde. Mgr. Hana Hubrová ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK – FINÁLE 2022

slavicefinale2-3.jpg 25. 05. 2022
  V neděli 22. května se v Městském divadle ve Znojmě konal finálový večer pěvecké soutěže v sólovém zpěvu lidových písní Znojemský slavíček. Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií od nejmenších dětí po studenty středních škol. V soutěži předvedli svoje výkony ti nejlepší zpěváci ze základních a středních škol, kteří byli vybráni odbornou porotou v regionálním kole v dubnu. Tentokrát zpívali za doprovodu cimbálové muziky. Naši školu reprezentovali celkem čtyři zpěváčci. Za MŠ Anežka Vyskotová (nesoutěžní kategorie) a z 1. stupně Lenka Bauerová (1. místo ve své kategorii), Justina Šerháková (2. místo) a Jiří Baue... více »

Memoriál Ctibora Čermáka 2022

memorialcermak22-1-uvod.jpg 23. 05. 2022
V pátek 20. května se v Hlubokých Mašůvkách konal tradiční branný závod, kterého se zúčastnili také žáci naší školy. Soutěžilo celkem 12 soutěžních týmů. Nás reprezentovali žáci 4. a 5. třídy. Další týmy byly z Únanova, Jevišovic, Citonic, Ratiboře a samozřejmě závodili i domácí – tedy žáci z Hlubokých Mašůvek. Závod to byl velice náročný, protože kromě běhu kopcovitým terénem ještě závodníky čekalo 7 stanovišť s nejrůznějšími úkoly z oblasti zdravovědy, vlastivědy, přírodovědy, českého jazyka nebo i matematiky. Všechny týmy bojovaly jako o život a jejich výkony byly velice vyrovnané, výsledné časy se lišily jen nepatrně.  ... více »

Zvláštní zápis ZŠ - Lex Ukrajina 22

20220509-091655.jpg 23. 05. 2022
Zvláštní zápis ZŠ - Lex Ukrajina ... více »

Český den proti rakovině 2022

9-trida-1-2022.jpg 20. 05. 2022
  Ve středu 11. května se naše škola zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Žáci 9. třídy v tričku žluté barvy s pokladními vaky přes rameno oslovovali spolužáky, učitele i občany ve svých obcích. Nabízeli kytičky měsíčku lékařského a rozdávali letáčky o prevenci. Podařilo se jim prodat  477 kytiček a nasbírat krásných 16 708 korun. Všem děkujeme za příspěvek a žákům deváté třídy za vzornou pomoc při akci.   Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Český jazyk - 3. třída 2022

obr-01.png 17. 05. 2022
V hodinách českého jazyka píšeme často do pracovních sešitů a školních sešitů. Vždy se snažíme, aby při psaní byl ve třídě klid a pohoda. Nikam nepospícháme, a proto jsou naše sešity tak pěkné. Se vzorovým písmem a bez chyb. Potom máme i radost z dobře odvedené práce. Video můžete vidět zde. Mgr. Rudolf Podsedník ... více »

Dopravní soutěž - okresní kolo 2022

dopravka-okres22-5.jpg 17. 05. 2022
Dne  5.5.2022 proběhlo ve Znojmě  po dv... více »

Ples SR 2022

ples-uvod.jpg 17. 05. 2022
Protiepidemická situace ohledně koronaviru k nám byla příznivá a 14.5.2022 se konal tradiční ples Sdružení rodičů a přátel při ZŠ Kravsko. Loňský rok jsme museli vynechat, ale o to byl ten letošní ročník v pořadí již devatenáctý lepší. Podpořit ho přišlo asi 250 návštěvníků, k tanci i poslechu hrála kapela Vicomt. Samozřejmostí je kulturní program, o který se postarali, jak jinak, než naši deváťáci. Nejdříve vystoupili se svým programem na písně od skupiny Queen. Sklidili za to bouřlivý aplaus a zvedli náladu v celém sále. Poté byli publiku jednotlivě představeni a převzali od pana třídního učitele, paní ředitelky a paní zástupkyně šerpu – ABSOLVE... více »

Mámo ze všech nejkrásnější…2022

svatek-matek-ms-motylci22-1-uvod.jpg 17. 05. 2022
Touto písničkou přivítaly děti svoje maminky v úterý 10. května 2022 v MŠ ve třídě MOTÝLKŮ na malé besídce u příležitosti svátku Dne matek. Na vystoupení jsme se společně a s velkou radostí pečlivě připravovali již dlouho před svátkem. Pro maminky jsme nachystali krásné dárečky a hezky je zabalili do barevné kytičky s básničkami, písničkami, tanečky a hraním s rytmickou hudbou.(foto) Na závěr vystoupení pozvaly děti své maminky na tanec.  A tak každá z nich měla dojetím a štěstím rozzářenou tvář…a byla ze všech nejkrásnější. Fotky můžete vidět zde... více »

Rozhodnutí o přijetí do MŠ pro rok 2022/2023

20220321-074003.jpg 16. 05. 2022
  Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2022 pro školní rok 2022/2023 bylo vydané pro registrační čísla:    22/34   22/36  22/37  22/38  22/39  22/40  22/42  22/43  22/45  22/46  22/47  22/48  22/49   22/50  22/51  22/52  22/53  22/55  22/56  22/57  22/59  22/60  22/61  22/62  22/63   22/64  22/67  22/68                   Celkem bylo přijato 28 dětí do plné kapacity mateřské školy.   Rozhodnutí o nepřijetí k předškoln... více »

Beseda o právním vědomí 2022

ospod.png 14. 05. 2022
  Ve středu 4. 5. 2022 zavítala do ZŠ Kravsko sociální pracovnice z OSPODu. Se žáky 7. třídy besedovala o právním vědomí.   Povídali jsme si nejen o tom, jaké následky by mohlo mít protiprávní jednání v jakémkoliv věku, ale i o problémech jako je kyberšikana, šikana ve škole, domácí násilí nebo zanedbávání péče o dítě.   Dvouhodinová beseda byla velmi zajímavá a poučná. Zase jsme se dozvěděli něco nového.                        Kristýna Fabiánová - 7. třída   ... více »

Poruchy příjmu potravy 2022

beseda-ppp-uvod22-4.jpg 13. 05. 2022
... více »

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

20220329-093425.jpg 13. 05. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na schůzku budoucích prvňáčků v úterý 21.6.2022 v 16:30 hodin. V uvedený čas se setkáme před školou a společně odejdeme do třídy. Od paní učitelky obdržíte informace o chodu školy, organizaci školního roku 2022/ 2023, školní jídelny a školní družiny. Těšíme se na Vás    Jana Valihrachová, učitelka budoucí první třídy Simona Žalmánková, ředitelka školy   ... více »

Dětský ilustrátor Jaroslav Dudek v MŠ 2022

kresleni-uvod.jpg 09. 05. 2022
V úterý 26.4.2022 jsme se po dlouhé době těšili na vystoupení dětského ilustrátora Adolfa Dudka. Jeho skvělý program nás opět nezklamal. Třída byla naplněna bouřlivým smíchem a reakce dětí byly neuvěřitelné. Přesvědčili jsme se, že kreslení, pohádky a zábava prostě k dětem patří. Určitě za rok zase...          Fotky můžete vidět zde.                           Kubáková J., Březinová M. ... více »

Sběr papíru - jaro 2022 - vyhodnocení

20220321-073917.jpg 05. 05. 2022
Sběr starého papíru - duben 2022 Třída Celkem kg Množství na žáka kg Nejlepší sběrač Umístění 1. třída 219 8,76 Ivana Mokrá   2. třída 1 151 50 Ema Puklová 1. ... více »

Florbalový turnaj

img-20220504-082701.jpg 05. 05. 2022
Ve středu 4. 5. 2022 se vybraní žáci 4. a 5. ročníků zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ve sportovní hale TJ Znojmo. V nelehké skupině jsme neztratili ani bod a postoupili tak do okresního finále, které se sehraje s dalšími vítězi skupin dne 25. 5. na stejném místě. Mgr.Tomáš Procházka                                         ... více »

Velikonoční tvoření 2022

velikonocni-tvoreni-uvod1.jpg 04. 05. 2022
Jaro nám přineslo pěkné počasí, dává nám novou sílu a naší škole také další fotoúspěch. SOŠ Dvořákova uspořádala přehlídku fotografií s názvem Velikonoční tvoření. Tentokrát však mladí fotografové museli zapojit kromě kreativity také ruce, šikovnost a fantazii. Podmínkou v účasti totiž bylo vlastnoručně zasít osení, nabarvit vajíčka či napéct a nazdobit perníčky, utvořit zátiší a potom teprve fotit. Nakonec se do práce pustily tři dívky z osmých tříd, z nichž se nejlépe dařilo Míše Ďurišové, která obdržela čestné uznání a věcnou odměnu. Gratulujeme! Mgr. Drahomíra Brzobohatá   ... více »

NOVÁ INFORMATIKA 2022

microsoftteams-image-6.png 03. 05. 2022
26.4.2022 jsme ve škole přivítali pány z firmy Aktivní třída, kteří nám představili nové moderní pomůcky do škol. Všechny školy dostaly dotace v rámci revize ICT v RVP na výuku Informatického myšlení co možná nejjednodušeji a přitom tak, aby to bavilo žáky. Každého zaujalo něco jiného. Učitelé přírodních věd ocenili měřící žákovské sady, paní učitelku ze školky robotika pro nejmenší – Robo Wunderkind a zajímavý byl také IROBOT ROOT, který se hodí do každé vyučovací hodiny i mimoškolní aktivity. Podívat se přišly paní učitelky z Pavlic a Jevišovic, také děkujeme za účast a podporu paní starostce Kravska.... více »

Zápis do mateřské školy 22-23

20220211-094708.jpg 25. 04. 2022
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 13. května 2022 ( zápis za přítomnosti dítěte proběhne 4.května ). Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby: do datové schránky školy (x6tmepp), e-mailem s uznávaným elektroni... více »

Energetické drinky – vliv na zdraví 2022

20220422-103727.jpg 25. 04. 2022
  V rámci výuky na druhém stupni bylo do hodin chemie a výchovy ke zdraví zařazeno na podnět metodika prevence téma energetických nápojů a jejich škodlivosti na lidské zdraví. Konzumace těchto nápojů je u některých žáků na škole velmi častá. Podrobně jsme se podívali na složení některých energetických nápojů a zaměřili jsme se nejenom na obsah cukru, kofeinu, taurinu, sladidel či barviv. Cílem bylo žákům ukázat, jaké dopady může mít častá konzumace energetických nápojů na jejich zdraví.                           ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK 2022

znojemskyslavicek-uvod22-2.jpg 25. 04. 2022
     Po dvouleté pauze se letos opět konala pěvecká soutěž ve zpěvu lidových písní ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK. Regionálnímu kolu konanému v prvním dubnovém týdnu ve Znojemské besedě předcházela školní kola, ze kterých vyšli vítězové jednotlivých kategorií. Ti naši školu reprezentovali velice úspěšně – do finálového kola postupují celkem čtyři zpěváčci: za MŠ Anežka Vyskotová, z dalších kategorií jsou to Lenka Bauerová, Justina Šerháková a Jiří Bauer.       Toto finálové kolo se uskuteční v neděli 22. 5. 2022 v Městském divadle Znojmo. Všem postupujícím držíme palce. Fotky můžete vidět ... více »

Sběr léčivých bylin 2022

byliny1.png 21. 04. 2022
... více »

Velikonoční putování za zvířátky 2022

velikonocems-uvod22-5.jpg 19. 04. 2022
V pondělí 11.4.2022 děti společně s rodiči prožili odpoledne s putováním za zvířátky s překvapením. Připravili jsme čtyři stanoviště v parku a na zahrádce školky. Děti plnily úkoly u slepičky, kuřátka, zajíčka a ovečky. Za splněný úkol dostaly barevná vajíčka, která zdobí rozkvetlý keř na zahrádce. Na závěr dostaly děti sladké i zdravé překvapení. Jsme moc rádi, že se společně prožité odpoledne vydařilo. Fotky můžete vidět zde.      kolektiv MŠ ... více »

Zvýšení ceny stravy ve školní jídelně 2022

jidelna.png 13. 04. 2022
Z důvodu zdražování všech potravin se od 1. 5. 2022 zvyšuje cena obědů a svačinek pro všechny strávníky. Nové ceny jsou uvedeny v tabulce. Prosíme také o navýšení minimálního limitu na inkasu do 18. 4. 2022. Stravné za květen se strhává již 20. 4. 2022.   kategorie Inkaso obědy Inkaso svačiny školné Inkaso celkem ... více »

Vyrábíme měřidla fyzikálních veličin 2022

microsoftteams-image-5.png 13. 04. 2022
  Žáci šestých tříd dostali v hodině fyziky dobrovolný úkol – vytvořit z dostupných materiálů funkční přesýpací hodiny. Někteří vyrobili přesýpací hodiny úplně sami, jiným pomáhali rodiče. Jako materiál k výrobě použili plastové lahve různých tvarů nebo malé skleničky.  U některých odměřuje čas písek, u jiných krupice. Výsledkem je několik funkčních modelů a každý originál. Šesťáci zpracovali úkol s nadšením, stejně jako nedávno vyráběli rovnoramenné váhy. Mgr. Eva Jordánk... více »

Úspěch ZŠ Kravsko v matematické soutěži KLOKAN 2022 - okres Znojmo

klokan-levej.gif 12. 04. 2022
V kategorii BENJAMÍN se žák 7. třídy  Nathan Mehović umístil na vynikajícím 1. místě v okrese Znojmo z celkového počtu 880  řešitelů. Nathanovi gratulujeme k umístění a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.                                                                   &nbs... více »

Matematická soutěž PANGEA 2022

matika.jpg 12. 04. 2022
V letošním roce jsme se opět zúčastnili matematické soutěže Pangea. Zúčastnilo se 31 žáků, v průběhu 45 minut řešili 15 otázek různé obtížnosti. Žáci, kteří se soutěže zúčastnili, dostali přístupové kódy a hesla. Na výsledky se mohou podívat: https://www.pangeasoutez.cz/       Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další setkání v matematických soutěžích. Výsledky školního kola 2022 (nejlepší 3 v každé kategorii) Kategorie 4. třída 1. Čoupek Petr 2. Holcmann Milan... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro rok 2022 - 2023

20220405-133840.jpg 12. 04. 2022
  Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2022/2023   Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 25 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Sedmi dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.       Reg... více »

Projekty pro všechny žáky ZŠ zdarma: Mléko do škol, Ovoce a zelenina do škol 2022

ovoce-do-skol.png 10. 04. 2022
V letošním školním roce se naše škola opět zapojila do projektů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Dvakrát do měsíce dostávají žáci 1. i 2. stupně ovoce, zeleninu, ovocné džusy a mléčné výrobky. Jde o podporu zdravé výživy školáků.  Někteří žáci si vše sní ve škole, někteří si výrobky přinesou domů. Letos již žáci ochutnali: jablko, hrušku, mandarinku, pomeranč,  papriku, rajče, ředkvičku, salát z ananasu, mléko, sýry. Dnešní dodávka obsahovala jablko, jablkové pyré a mléko. Další dodávka bude ve čtvrtek 21. dubna 2022. Více informací: http://www.ovocentrum.cz/  ... více »

Děti do bruslí - závěrečná lekce

275395253-438044638123077-6253907153458377922-n.jpg 07. 04. 2022
Ve středu 23. 3. jsme absolvovali poslední, desátou, lekci bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích. Nebyla to jen běžná výuka, ale také čas, kdy se na ledovou plochu dostali i rodiče, aby se podívali, jak taková hodina probíhá a jak děti pokročily na bruslích. K překvapení všech se na ledě objevil i maskot projektu Děti do bruslí, velký lední medvěd Bobo, který s dětmi strávil celou lekci. Na závěr děti dostaly diplomy, jež nám jménem obce, která velkou měrou podpořila naši účast na projektu, rozdala paní starostka. Děti si celý kurz náramně užily, proto bychom v projektu chtěli pokračovat i v následujících letech. Mgr.Tomáš Procházka... více »

Odznak všestrannosti

img-20220405-102501.jpg 07. 04. 2022
Po dlouhé odmlce od hromadných mimoškolních sportovních akcí, jsme se 5. 4. podívali do Přímětic, kde se konala sportovní soutěž Odznak všestrannosti. Žáci soutěžili v kategoriích smíšených týmů i jako jednotlivci v pětiboji disciplín: Trojskok snožmo, hod medicinbalem, skákání přes švihadlo, kliky a běh s driblováním nebo 1000m. Všichni žáci ze sebe chtěli dostat úplné maximum. Rádi se budeme účastnit i dalších sportovních akcí a hrdě reprezentovat naši školu! Mgr.Tomáš Procházka ... více »

Sběr papíru - jaro 2022

sber22-2.png 05. 04. 2022
... více »

Třídní schůzky 12.4.2022

20220211-094652.jpg 05. 04. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 12.4. 2022 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými učiteli. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin. ... více »

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „JARO“ 2022

vvsoutezjaro22-4.jpg 05. 04. 2022
   Na sklonku zimy byla na naší škole vyhlášena výtvarná soutěž na téma „Jaro“. Mohli se jí zúčastnit všichni žáci naší školy včetně dětí z MŠ a ŠD. Sešlo se opravdu velké množství výtvarných dílek, na kterých bylo zachyceno jaro v celé své kráse – kvetoucí příroda, mláďata, stavění hnízd, Velikonoce … Obrázky posloužily k výzdobě vstupních prostor školy, které doslova rozzářily. Soutěž hodnotila porota složená ze všech zaměstnanců školy. Ti vybrali nejhezčí práce z celkem čtyř kategorií. Vítězové soutěže obdrželi sladkou odměnu. Některé obrázky čeká ještě jedna výstavka, a to v Domově pro seniory v Pl... více »

Dětská scéna 2022

6c6183be-37cc-4393-9bb0-9403bc646693.jpg 04. 04. 2022
Po dvou letech se ve Znojemské Besedě uskutečnila ve dnech 22.3. a 23.3. soutěž mladých recitátorů Dětská scéna. V úterý reprezentovala naši školu děvčata z páté třídy, Julie Hálová a Anna Paulová, která se teprve v pondělí dozvěděla, že pojede jako náhradnice za nemocnou Karolínu Červinkovou. Nervozita na ní byla trochu znát, ale své vystoupení zvládla bravurně. Soutěžící hodnotila šestičlenná porota. Všichni účastníci obdrželi pamětní list a naše Julča ještě diplom za 2. místo ve 2. kategorii. Do sálu ji přišla podpořit maminka. Pozvala nás po skončení soutěže do Městské knihovny ve Znojmě, kde pracuje a kde probíhala beseda s Jankem Ledeckým a Jonášem ... více »

Ples 2022

ples22-2.png 01. 04. 2022
Vážení rodiče, protiepidemická opatření nám již dovolují, abychom 14.5.2022 uskutečnili „ ples Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko“. Budeme velice rádi, když se zúčastníte, přijdete nás podpořit a společně si užijeme krásný večer. Ples Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko Kdy: 14.5.2022 Kde: Kulturní dům Kravsko V kolik: 20.00 Hraje: kapela Vicomt Program: vystoupení žáků 9. třídy, tradiční losování o ceny Dovolujeme si Vás požádat o... více »

MŠ Berušky Návštěva knihovny v Kravsku 2022

20220325-104010.jpg 01. 04. 2022
V pátek 25.3.2022 jsme navštívili knihovnu v Kravsku, kde nás s radostí přivítala paní Zvonarová. Nejdřív prečetla příběh z knihy Maxipes Fík a následovalo společné  vyprávění o knížkách a oblíbených pohádkách. Děti si  také mohly prohlédnout připravené knihy a dozvěděly se  všechno o půjčování. Samozřejmě jsme neodešli s prázdnou, půjčené knihy rádi dětem přečteme a domluvíme další  návštěvu v knihovně.                                                         Kubáková Jindřiška  ... více »

MŠ Motýlci - Když na jaře louka přes barvičky kouká…2022

vytvarnasoutezms22-7.jpg 01. 04. 2022
Děti z MŠ třídy Motýlků se zapojily do výtvarné soutěže s tématem „Jaro“, kterou vyhlásila  ZŠ Kravsko v koordinaci  p. učitelky Mgr. J. Valihrachové. Společné výtvarné práci se 3-4- a 5leté děti věnovaly téměř celý týden. Jaro je totiž v přírodě výtvarně kouzelným ročním obdobím,  které  pro všechny přináší  energii, radost a život právě přes odstíny zelených barviček… …a tak tedy, šikovné dětské prstíky a ručičky malovaly, lepily, tupovaly, kreslily…hravě vystřídaly několik výtvarných technik, metod a postupů, a tím docílily  esteticky výtvarní prožitek i propo... více »

Zápis do první třídy pro školní rok 2022-2023

20220211-094638.jpg 29. 03. 2022
Zápis do 1.třídy školního roku 2022/2023 se bude konat v úterý 5.dubna 2022 od 14:00 – 17:00 hod. Přihlášku podávají zákonní zástupci všech dětí narozených od 1.9.2015 do 31.8.2016. Dále dětí, jejichž rodiče žádají o odklad povinné školní docházky a dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky.  Odklad povinné školní docházky: Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 5. 4. do 15. 4. 2022) k povinné školní docházce, odloží ředitelka školy začátek povinné školní docházky o jeden školní... více »

VYCHÁZKA DO LESA MŠ 2022

vychazkadolesamsm22-1.jpg 28. 03. 2022
  S veselým a nám všem už známým pozdravem " LESU ZDAR" jsme prožili s dětmi opět super dopoledne s paní lesnicí Janou. Připravila si pro děti zajímavá stanoviště. Poznávaly zvířátka na obrázcích, mohly si prohlédnout a ti odvážní i pohladit kůži z divokého prasete a vyzkoušet si sázení stromku. Společně jsme si zahráli hru na lesní  zvířátka. Velkým překvapením bylo pozorování ježka v parku.Tyto vycházky se všem moc líbí, už teď  se těšíme na další setkání. Kubáková Jindřiška     Březinová Marcela ... více »

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2022

aj.fif 27. 03. 2022
V letošním roce se žáci naší školy opět mohli zúčastnit konverzační soutěže v anglickém jazyce. Školní kola se konala v lednu a své vědomosti přišlo poměřit celkem 23 žáků. Všichni soutěžící byli velice šikovní a bylo opravdu náročné vybrat vítěze. V kategorii I.A (žáci 6. a 7. třídy) soutěžilo 10 žáků. místo Kristýna Bořilová místo Nathan Mehović místo Martina Kamarádová V kategorii II.A (žáci 8. a 9. třídy) soutěžilo 13 žáků. místo Dominik Tašlmár místo Tomáš Haspra místo Štěpán Šalamoun Nejúspěšnější žáci... více »

Návštěva na Dvořce 2022

dvorka.fif 27. 03. 2022
  ... více »

Matematická soutěž KLOKAN 2022

klokan-levej.gif 27. 03. 2022
V průběhu 60 minut žáci v kategorii Klokánek, Benjamín a Kadet řešili 24 otázek. V kategorii Cvrček počítali 18  příkladů. Jak to letos dopadlo?       Kategorie CVRČEK 2. a 3. třída 1. Kateřina Lacinová 2. Tobiáš Černota 3.  Anežka Nevrklová   Kategorie KLOKÁNEK 4. a 5. třída 1. Karolína Červinková 2. Vojtěch Straka 3. Julie  Hálová   Kategorie BENJAMÍN 6. a 7. třída 1. Nathan Mehović 2. Jakub Votava 3. Tadeáš Lerch  ... více »

KRAVECKÝ SLAVÍČEK 2022

microsoftteams-image-5.png 24. 03. 2022
   Po dvou letech vynucené pauzy jsme letos mohli opět soutěžit ve zpěvu lidových písní v pěvecké soutěži Kravecký slavíček. Školní kolo proběhlo minulý týden a zúčastnilo se ho celkem 33 malých i velkých zpěváčků z MŠ a 1. – 7. třídy. Vítězové jednotlivých kategorií se utkají v regionálním kole soutěže pod názvem Znojemský slavíček v prvním dubnovém týdnu ve Znojemské besedě.   Výsledky jednotlivých kategorií:   MŠ:  1. Eliška Krutišová 2. Anežka Vyskotová 3. Nela Puklová   1. a 2. třída:  1. Lenka Bauerová 2. Anna Heroldová 3. Klára Drozdová, Ema Puklová 3. a 4. třída: ... více »

TRAM- TA- DA- DÁÁ, TAK TO BYLA PARÁDA ! 2022

karnevalmsm22-4-uvod.jpg 24. 03. 2022
Na rozhraní měsíců února a března /tj. 28. 02. - 01.03. 2022) jsme v MŠ ve třídě Motýlků dětem naplánovali parádní karnevalovou „šou“ se vším – všudy tak, jak se patří. Aby nám nebylo líto, že jsme se v karnevalových maskách neviděli téměř dva roky, tak jsme si to letos vynahradili hned dvakrát. Ano. Děti se do různých karnevalových masek oblékly v pondělí, a taky i v úterý. Tedy dva dny jsme soutěžili, zpívali, tančili, hostili se a smáli – „řádili“, jak se patří… Ano. Odměna byla zasloužená. Bohaté barevné balíčky a diplomy za masky si děti s radostí a skvělými zážitk... více »

Průvodce přípravou na jednotnou přijímací zkoušku 2022

prijimacky-slider.jpg 14. 03. 2022
Centrum CERMAT připravilo pro uchazeče připravující se na přijímací zkoušky průvodce, ve kterém naleznou přehled nejdůležitějších informací o didaktických testech jednotné přijímací zkoušky, které je dobré znát ještě před jejich konáním. Průvodce přináší jak souhrn základních organizačních pravidel (místo konání, harmonogram, povolené pomůcky) a užitečných doporučení pro konání didaktických testů, tak i odkazy na testy z předchozích let a průvodce jejich řešením. Uchazeči v průvodci naleznou také stručný návod, jak správně vyplnit záznamový arch, přehled typických úloh a několik videí, která názorně ukazují způsob jejich hodnocení. Řádn... více »

Virtuální konference - Obnovitelné zdroje 2022

uvodvirt2.jpg 02. 03. 2022
Žáci devátého ročníku absolvovali další virtuální konferenci pořádanou firmou ČEZ. Tentokráte na téma: obnovitelné zdroje energie. Postupně byla probrána témata vodních elektráren, větrných elektráren a fotovoltaických elektráren. Žákům byly prezentovány jejich výhody a nevýhody. Vše bylo doplněno o zajímavá videa, žáci mohli klást dotazy k jednotlivým částem prezentace. Závěr byl doplněn soutěží o zajímavé ceny. Fotky můžete vidět zde. Karel Fischer ... více »

Chemická olympiáda 2022

20220214-122403.jpg 01. 03. 2022
  V pondělí 14. února se žáci 9. ročníku zúčastnili školního kola Chemické olympiády v kategorii D. Chemická olympiáda zahrnuje 3 části, včetně náročné laboratorní práce, kterou kluci skvěle zvládli. Na prvním místě se umístil Tomáš Jírovec, na druhém místě Jan Svoboda a na třetím místě Tomáš Klügl. Všem zúčastněným gratuluji a přeji hodně štěstí v kole okresním.                                            &n... více »

Pohádkový karneval v Beruškách 2022

uvod-karneval.jpg 22. 02. 2022
Tak jako každý rok i letos jsme se všichni těšili na tradiční karneval ve školce. Tentokrát byl skutečně pohádkový.  Děti přišly v kostýmech z pohádky „O SNĚHURCE“. Celé dopoledne si užili. Připraveny byly netradiční soutěže, zábavné úkoly a samozřejmě nechyběl tanec. Domů si děti kromě zážitků odnesly balíčky a diplom za krásné masky. Děkujeme rodičům za přípravu karnevalových kostýmů, byly opět na jedničku. Fotky z akce můžete vidět zde. Kubáková ... více »

Nová telefonní čísla do školy

20220211-094743.jpg 20. 02. 2022
  Sekretariát školy 732 972 777 Ředitelna 736 475 960 Výchovný poradce 732 781 254 Speciální pedagog 736 428 102 Školní jídelna ... více »

Správná věc

received-1124289874988977.peg 15. 02. 2022
     Zná to asi každý učitel. Denně se zlobíme se svými žáky, domlouváme, přemlouváme, vysvětlujeme … A pak najednou přijde chvíle, kdy nás děti mile překvapí. Tyto okamžiky naštěstí převažují a my si uvědomíme, že jsme na svoje svěřence vlastně moc a moc pyšní.      Mia Karpíšková bydlí v Hlubokých Mašůvkách. Každý den jde na zastávku autobusu, aby odjela do Kravska do školy. Ve čtvrtek ráno uviděla ležet na kamenné zídce jednoho z domů mobilní telefon. ,,Byl přimrzlý“, vtipkovala se svými spolužáky. Autobus právě přijížděl, a tak nestihla odevzdat nález na obecní úřad. To byla totiž první věc, co ji napadla,... více »

Děti do bruslí 2022

img-20220105-085937.jpg 14. 02. 2022
V letošním roce jsme se rozhodli pokračovat v projektu Děti do bruslí. Na zimní stadion v Moravských Budějovicích jsme chtěli už i vloni, ale bohužel pandemická situace nám to nedovolila. Právě proto jsme byli plni očekávání na náš premiérový vstup na ledovou plochu.             Hned od samého začátku jsme byli příjemně překvapeni skvěle zvládnutou organizací lekcí bruslení. Jde vidět, že projekt už nějakou dobu probíhá, a co víc funguje i v jiných městech. Pro zkušené trenéry nebyl žádný problém rozdělit si děti do skupin podle jejich bruslařských dovedností. Každému se dostalo dostatečné pozornosti... více »

Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Dukovany 2022

uvod.jpg 14. 02. 2022
V pondělí 14. února žáci devátého ročníku na hodině fyziky byli přítomni virtuální prohlídce jaderné elektrárny Dukovany. Pod vedením dvou zkušených moderátorů byli v úvodu obeznámeni s jednotlivými druhy výroby elektrického proudu. Následně se seznámili s jadernou elektrárnou Dukovany: popisem jednotlivých částí elektrárny, rozčleněním jednotlivých okruhů a jejich funkcí, vysvětlením principu štěpění v reaktoru a dalším množstvím zajímavých informací. Na závěr prohlídky moderátoři položili různé otázky, na které žáci odpovídali, a někteří z nich byli odměněni zajímavými cenami. Fotky můžete vidět ... více »

Olympiáda v českém jazyce 2022

olympiadacj.png 08. 02. 2022
... více »

Den bezpečnějšího internetu

bezpecny-internet.jpg 08. 02. 2022
... více »

Školní kolo biologické olympiády 2022

20220126-112813.jpg 30. 01. 2022
Téma letošního kola Biologické olympiády je „Jak přežít zimu“. Mladí přírodovědci soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii C postupuje do okresního kola Michaela Ďurišová a Vojtěch Balík. V kategorii D, tedy žáků 6.a 7.ročníků, zvítězila Eva Freyová. Z druhého a třetího místa postupují také do okresního kola Tadeáš Lerch a Romana Brindová. Simona Žalmánková ... více »

Přihlášky na střední školy ve školním roce 2021/2022

logo.png 25. 01. 2022
Žáky 9. třídy čeká velké rozhodnutí. Podání přihlášky na střední školy. Zde je několik informací. Spolu s vysvědčením 31. ledna deváťáci obdrží přihlášku na střední školu a leták Základní informace o přijímacím řízení. Je to přihláška „nanečisto“. Žáci spolu se zákonnými zástupci zkontrolují vyplněné údaje, doplní 2 střední školy, připojí podpisy a přihlášku do 7. února (pondělí) přinesou zpět. Do pátku 11. února žáci obdrží originální přihlášky, které s podpisem (žák a zákonný zástupce) a razítkem od lékaře (kdo potřebuje) odnesou na střední školu. Termín odevzdání přihlášek na střední školy je 1. březen ... více »

O kyberšikaně s policií 2022

kybersikana.jpg 19. 01. 2022
... více »

Přijímací zkoušky NANEČISTO pro deváťáky 2022

logo-primeticka.png 14. 01. 2022
  Pro všechny zájemce o čtyřleté obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou (studijní obory) nabízí SOU a SOŠ Přímětická možnost vyzkoušet si přijímací zkoušky NANEČISTO. Zkoušky se budou konat z jazyka českého a matematiky dle ilustračních testů, které připravuje CERMAT. Tyto zkoušky jsou zpoplatněny (100 korun) a je třeba se nahlásit. Termín: čtvrtek 10. února 2022 Využijte možnost vyzkoušet si testové úlohy, podmínky a pravidla testování, seznámit se s prostředím školy a ověřit si své znalosti. Více informací v přiloženém letáku.            &... více »

Ptačí krmítka aneb Sčítáme ptáky na krmítku

20220106-124642.jpg 07. 01. 2022
Žáci 6.ročníků v zimě myslí na ptáky a v hodinách pracovních činností pro ně vyrobili krmítka, která rozvěsí v okolí svých obydlí. Mohou se tak zúčastnit celorepublikové akce Ptačí hodinka. Ve vyhlášeném termínu od pátku do neděle ( letos je to právě 7. – 9.1.2022 ) se sčítají ptáci po dobu jedné hodiny. Více na Sčítáme ptáky na krmítku 7.-9. ledna 2022 - Ptačí hodinka (birdlife.cz) Další fotografie zde:   Simona Žalmánková ... více »

Antigenní testování od ledna 2022 - informace

obr-sobota-1-ledna-2022-08h44m17s-003.jpg 01. 01. 2022
Antigenní testování ... více »

PF 2022

pf2021-1.png 22. 12. 2021
... více »

Vánoční fotoúspěch 2021

pernicky21.png 22. 12. 2021
... více »

Online rodičovské schůzky 4.1.2022

20211221-090441.jpg 21. 12. 2021
Vážení rodiče, v úterý 4. ledna 2022 se budou konat online konzultace prostřednictvím MS Teams. Schůzku s vyučujícími si můžete zarezervovat v týmu Sdružení rodičů v Souborech – Přihlašování ke konzultacím. Pokud Vám nevyhovují termíny, je možné si domluvit schůzku pomocí chatu s jednotlivými vyučujícími. ... více »

Obrázky pro seniory – zima 2021

obr-pro-seniory1.png 19. 12. 2021
... více »

Výsledky sběru papíru - podzim 2021

20211207-114613.jpg 13. 12. 2021
Výsledky sběru papíru - podzim 2021:   Třída Celkem kg Množství na žáka v kg Nejlepší sběrač Umístění 1.tř 157,5 6,3 ... více »

Den otevřených dveří SOŠ Dvořákova Znojmo 2021

obr-01.png 13. 12. 2021
Ve čtvrtek 16. 12. 2021 se na SOŠ Dvořákova ve Znojmě koná Den otevřených dveří. Tentokrát online. Živé vysílání bude probíhat od 9:00 do 15:00, pak budou následovat filmy z výuky praktického vyučování. Na pozvánku se můžete podívat zde.                                                            &... více »

Úspěšné fotografky 2021

skola.jpg 13. 12. 2021
... více »

Výsledky testování Českou školní inspekcí

20211201-102329.jpg 06. 12. 2021
Naše škola se přihlásila k účasti v dobrovolném zjišťování výsledků žáků 6. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka. Testování realizovala Česká školní inspekce. Přestože šlo o dobrovolné testování žáků, školu jsme přihlásili, abychom měli zpětnou vazbu, jak naši žáci zvládli online výuku. A zvládli ji naprosto skvěle. Všechny nás překvapili svými výsledky. Obdrželi jsme výsledkové sestavy, které prezentují souhrnné základní výsledky za třídu a předmět. Jsou to výsledky ve srovnání s ostatními školami, kde jsou zahrnuty i výsledky odpovídajících ročníků gymnáz... více »

Online výuka jinak

20211116-085906.jpg 03. 12. 2021
Letošní školní rok je už od začátku celý takový úplně jiný. Děti do školy chodí, pak zase nechodí, když jsou ve škole, těší se na to, až budou moci zůstat doma a když jsou doma, těší se zase do školy. Hádáte správně – to vše díky Covidu-19. I na naší škole musely celé třídy zůstat v karanténě a některé dokonce ne jednou. V takovém případě učitelé i žáci přepnou na online režim a učí se distančně. Naše škola je však připravená i na takzvanou „hybridní výuku“, kdy je část žáků ve škole a část doma, případně když je v karanténě učitel. Využít k tomu můžeme novou speciální webkameru s vestavěným mikrofonem, díky které l... více »

Nová přírodovědná učebna

20211130-103303.jpg 03. 12. 2021
Žáci se s velkým očekáváním začali učit v nové přírodovědné učebně. A učitelé nyní očekávají zapálené žáky nadšené pro přírodní vědy :-) V minulých dnech proběhlo předání nové moderní učebny přírodních věd zaměřené na výuku fyziky, chemie a biologie. Učebna odpovídá požadavkům a parametrům moderní výuky na základní škole. Projekt byl realizován s cílem podpory klíčových kompetencí pro přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi. Žáci mají k dispozici nejmodernější edukační systém, který slouží jako kompletní platforma pro realizaci experimentů ve výuce. Třída je vybavená i interaktivním zobrazovačem s vizua... více »

Nový bankovní účet školní jídelny

20211122-075504.jpg 24. 11. 2021
Vážení rodiče, informujeme Vás, že školní jídelna má zřízený nový bankovní účet. Prosíme o změnu účtu při zadávání plateb a u nastavených povoleních k inkasu. Uvedené proveďte do 16.12.2021. Nové strhávání na leden 2022 ( 17. - 20. prosince ) bude již provedeno z nového účtu. Účet bude sloužit  pro platby ve školní jídelně, mateřské škole a školní družině se školním klubem. Číslo účtu : 123-5291530257/0100. Děkujeme za Vaši spolupráci ... více »

Jablíčkový den žáků 2. třídy 2021

microsoftteams-image-4.jpg 22. 11. 2021
Tento den jsme spojili zábavu s učením. Každý žák si donesl jablíčko. Proběhla výstava a vybrali jsme to nejkrásnější. Napsali jsme si jablíčkový diktát, počítali jablíčka, vyplnili PL, zahráli si divadlo " Měla babka čtyři jabka" a naučili se mazurku. Na závěr jsme vyráběli věnec z obtisklých jablíček. Celý den jsme si krásně užili a ještě se spoustu věcí naučili. Během dne jsme si pochutnali na ... více »

Informace pro rodiče dětí z MŠ Berušky

20211021-124046.jpg 20. 11. 2021
Prosím o předání této informace rodičům vyhodnocených dětí. Dobrý den,   vzhledem k tomu, že vyhodnocené děti žáci Vaší MŠ, třídy Berušky byly do dne  11.11. 2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly u Vámi sdělených kontaktů epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně  7 dní od data posledního kontaktu.   Povinnost podrobit se karanténě a RT-... více »

Pythagoriáda 2021

pythagoriada.fif 14. 11. 2021
Matematická soutěž Pythagoriáda je určena pro žáky 6. – 9. třídy. Ve školním kole během 60 minut řeší účastníci 15 logických úloh. Do okresního  kola postupují žáci, kteří mají alespoň 10 bodů. Letos se do okresního kola probojovali: 6. třída: Jordán Patrik, Veselá Pavla, Veselá Vendula 7. třída: Mehovič Nathan 8. třída: Tašlmár Dominik 9. třída: Svoboda Jan Postupujícím žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole. Informace k soutěži:   https://www.pythagoriada.cz/... více »

Osmáci v Alternátoru 2021

238mini.jpg 12. 11. 2021
... více »

Rušíme třídní schůzky 16.11.2021

20211004-084947.jpg 09. 11. 2021
Vážení rodiče, s ohledem na karanténní opatření některých tříd ( momentálně máme doma v karanténě 6.A, 8.A, 8.B ) rušíme třídní schůzky, které se měly konat ve škole 16.11.2021. Budou se konat pouze plánované online konzultace prostřednictvím MS Teams ve čtvrtek 18.11.2021. Třídy prvního stupně budou mít naplánovanou i společnou videokonzultaci v čase 16:30 – 16:50 hodin. Schůzku si můžete zarezervovat s jednotlivými vyučujícími v týmu Sdružení rodičů v Souborech – Přihlašování ke konzultacím. Pokud Vám nevyhovují termíny, je možné si domluvit schůzku pomocí chatu s jednotlivými vyučujícími. ... více »

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice 2021

obr-pondeli-8-listopadu-2021-12h24m13s-001.jpg 08. 11. 2021
V rámci předmětu  Pracovní  činnosti – VOLBA POVOLÁNÍ v devátém ročníku se uskutečnila beseda se zástupci střední školy v Moravských Budějovicích, kteří představili svoji školu a seznámili žáky s otevíranými obory ve školním roce 2022/2023. Maturitní obory ve školním roce 2022/2023: Gymnázium Veřejnosprávní činnost Sociální činnost Více informací se můžete dozvědět http://www.gymsosmb.cz/                       ... více »

Využíváme digitální technologie při zakládání herbářů 2021

herbar21-3.jpg 07. 11. 2021
Jak efektivně fungují digitální technologie si ověřili šesťáci při zakládání herbářů. Dříve se při určování rostlin používaly Botanické určovací klíče. Mělo podobu soustavy tvrzení či otázek a posunovalo se pak k dalšímu a dalšímu bodu. Určení nejen že trvalo velmi dlouho, navíc bylo potřeba podrobných znalostí z fyziologie rostlin. Dnes nám stačí tablet s připojením k wifi a aplikace Pl@ntNet pro určení rostlinného druhu. Aplikace danou rostlinu téměř okamžitě rozpozná podle fotografie. Fotky naší práce můžete vidět zde. Mgr. Simona Žalmánková ... více »

EXKURZE DO JIHOMORAVSKÉHO MUZEA 2021

microsoftteams-image-7.png 02. 11. 2021
   V úterý 26. 10. se vydali žáci 4., 5. a 6.B třídy na exkurzi do Znojma, kde navštívili Jihomoravské muzeum. Zde si prohlédli vystavené expozice – přírodovědnou, vlastivědnou, zbraně Orientu, černé řemeslo a mince zemí Koruny české. Seznámili se s rostlinami a živočichy znojems... více »

Sběr papíru v listopadu

sber-papiru2021-1.png 26. 10. 2021
Sběr papíru ve škole proběhne od 15.11.-19.11.2021. Papír můžete vozit za školu pod přístřešek na kola. Množství papíru pak prosíme nahlásit panu školníkovi. Papír je také možné vozit kdykoliv přímo do sběrny ZN Metal. Podzimní soutěž ve sběru papíru bude ukončena k 30.11.2021. Nejúspěšnější třída bude odměněna návštěvou kina.   Děkujeme za podporu Sběrny firmy ZN METAL, kam můžete papír odvézt, mají sídlo na Přímětické 75 u Penny marketu a na Družstevní 7.   ... více »

Třídní schůzky 16.11.2021

20211021-121446.jpg 26. 10. 2021
Vážení rodiče, třídní schůzky se budou konat v úterý 16.11. 2021 v 16:30 hodin v kmenových třídách za dodržení všech protiepidemických opatření. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými učiteli. Na čtvrtek 18.11. 2021 jsme naplánovali individuální konzultace s vyučujícími v čase... více »

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2021 – kategorie KADET 2021

klokan-levej.gif 22. 10. 2021
V říjnu se na naší škole již tradičně uskutečnila soutěž Přírodovědný klokan. Své síly poměřili žáci 8. a 9. třídy v kategorii Kadet. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.  Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Otázky jsou z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.  Soutěže se zúčastnilo 51 žáků. Další informace o soutěži: http://www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan/ Nejúspěšnější byli tito žáci: ... více »

72 HODIN 2021

obr-sobota-16-rijna-2021-12h19m26s-003.jpg 16. 10. 2021
... více »

Projekty Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol 2021

ovoce-do-skol.png 15. 10. 2021
  Oba projekty bude pro naši školu v letošním školním roce zajišťovat opět firma Ovocentrum. Více informací: http://www.ovocentrum.cz/cs/skolni-projekt Dvakrát do měsíce budou žáci 1. i 2. stupně zdarma dostávat ovoce, zeleninu, ovocné džusy a mléčné výrobky. Jde o podporu zdravé výživy školáků.  Letos již žáci ochutnali: jablko, hrušku, papriku, rajče, ředkvičku, hroznové víno a mléko. Další dodávka bude ve čtvrtek 21. října. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Podzimní vazba 2021

microsoftteams-image.png 15. 10. 2021
... více »

OBRÁZKY PRO SENIORY – PODZIM 2021

obr-utery-12-rijna-2021-16h08m57s-002.jpg 12. 10. 2021
  Každý rok touto dobou malují naši žáci obrázky s podzimní tématikou. I letos jejich dílka zdobí vstupní prostory v DpS v Plavči, kde dělají radost všem klientům, personálu i příchozím z ... více »

Zájmové kroužky 2021 - 2022

20211004-084616.jpg 07. 10. 2021
                  Zájmové kroužky 2021/2022 Pondělí Doučování ČJ, M (4. tř.) - Hellmanová 6. h Florbal  -  Procházka 7. h. (SVČ) Doučování ČJ (6. tř.) – Brzobohatá 7. h Doučování ČJ (9. tř.) – Juráš 7. h   Úterý Flétna - Hasprová - 5. h. (SVČ) Keramické dílny - Pešková 5. + 6. h (1 x za 14 dní) (SVČ) Doučování M (8. tř.) – Hahnová 7. h  ... více »

Znojemská zemědělská výstava 2021

zemvystava21.jpg 04. 10. 2021
Střední odborná škola Dvořákova pořádala ve dnech 16. až 18. září 2021 Znojemskou zemědělskou výstavu. Byly vystaveny výpěstky polní výroby, ovoce, zelenina, hrozny vinné révy, víno, květiny, zemědělská technika a potravinářské výrobky. Tento rok přispělo svými výpěstky 260 vystavovatelů a přibližně 30 firem. Se střední školou dlouhodobě spolupracujeme a tak výpěstky na výstavu dodali také žáci naší školy. Jak bylo vše krásně naaranžované, ukazují fotografie z výstavy. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

ESSD – Evropský školní sportovní den 2021

cesd21-4.jpg 01. 10. 2021
Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu ESSD – Evropský školní sportovní den, jehož hlavním cílem je podpořit pohybovou aktivitu u dětí. Akce proběhla v pondělí 27. září 2021, kdy nám naštěstí přálo i počasí, proto se vše mohlo odehrát venku na školním hřišti. Pro děti prvního stupně (1. – 5. třída) bylo připraveno celkem 10 stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet např. lezení po stěně, florbal, basketbal, fotbal, posilovaní, ale i spoustu dalších sportovních aktivit. Velké poděkování patří sl. Kottové ze Znojma, která nám s celou akcí pomohla. Nemohu však opomenout ani naše deváťáky, kteří byli úžasní a s našimi nejmenšími nám celé dopo... více »

Dračí lodě 2021

uvod.jpg 24. 09. 2021
Zaslali jsme objednávku a vyšlo to, počasí bylo jako malované! 23.září 2021 se celý první stupeň naší školy, tedy 1. – 5.třída, zúčastnil Festivalu dračích lodí ve Znojmě. Bez trénování a nácviku všechny děti nasedly do lodí s dračími hlavami a pádlovaly. Projely vytýčenou trasu, zvonily na zvonečky, zapamatovaly si obrázky zvířátek a bez jakýchkoliv problémů dojely do cíle. Vyhráli úplně všichni, dostali medaile a do svých srdíček si zapsali další skvělý zážitek. Fotky můžete vidět zde. Mgr. Dana Hasprová ... více »

Logická olympiáda 2021

logicka-c-j.png 13. 09. 2021
http://www.zskravsko.cz/img/Aktuality/Logicka_olympiada_2021.pdf ... více »

Šipkovaná 2021

sip1.jpg 13. 09. 2021
... více »

Návod na instalaci kancelářského balíku OFFICE 365 a Teams 2021

images.jpg 12. 09. 2021
Vážení rodiče a žáci, od 1.9.2020 budeme vzájemně komunikovat přes aplikaci Microsoft Teams. Žáci budou postupně seznamováni s užíváním tohoto softwaru. Každý žák buď již obdržel nebo obdrží uživatelské jméno a heslo s přístupem do TEAMS. Tato přístupová data slouží kromě vstupu do TEAMS také jako vstupní přihlašovací údaje do kancelářského balíku OFFICE 365. Každý uživatel má právo užívat naši školní licenci doma a to celkem na pěti zařízeních (např. na dvou počítačích a třech chytrých mobilech). Tato licence je platná po celou dobu docházky dítěte do školy. Návod na registraci kancelářského balíku OFFICE 365 a instalace TEAMS můžete... více »

Elektronická žákovská knížka

20200825-071333.jpg 10. 09. 2021
Od pondělí 13. 9. 2021 bude výuka ve škole probíhat dle nového rozvrhu. Současně žáci obdrží údaje a postup k registraci do aplikace Škola OnLine. Hesla jsou k žákovským účtům. Údaje a hesla pro zákonné zástupce budou zaslány na zadané emaily zákonných zástupců během týdne 13. – 17. září. S případnými dotazy se obracejte na pana učitele Fischera:    fischer@zskravsko  nebo prostřednictvím chatu v MS Teams. ... více »

Třídní schůzky 1.třídy 14.9.2021

20200921-182215.jpg 09. 09. 2021
Třídní schůzky pro rodiče žáků 1.třídy se uskuteční v úterý 14.9. v 16:30 hod. ... více »

Třídní schůzky MŠ

20200921-182227.jpg 09. 09. 2021
Třídní schůzky obou oddělení MŠ se konají v úterý 14.9. v 16:00 hod. v tělocvičně školy - boční vchod u sportoviště ... více »

Smuteční oznámení

parte-male.png 03. 09. 2021
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že navždy odešla naše dlouholetá kolegyně paní učitelka Mgr. Radmila Neumanová ... více »

Hledáme učitele matematiky

minarikova-9.png 02. 09. 2021
S ohledem na nárůst žáků a rozdělení šesté třídy hledá škola do svého pedagogického sboru učitele matematiky. Požadujeme vzdělání dle zákona o pedagogických pracovnících. Žádost s životopisem zasílejte, prosím, na adresu zskravsko@zskravsko.cz. Simona Žalmánková ... více »

Prvňáčci 2021

20210901-075319.jpg 02. 09. 2021
  Než jsme se otočili, nadechli, popovídali si s přáteli, je tu zase nový školní rok 2021/2022. Dnes se píše 1. září 2021 a naši nejmenší školáčci se sešli se svými rodiči v tělocvičně školy, kde společně s paní ředitelkou a paní třídní učitelkou zahájili očekávaný školní rok. Nastává pro ně velká změna, do světa her a zábavy přibydou školní povinnosti s aktovkou na zádech… Přejeme všem Prvňáčkům, aby hra a zábava zůstala i ve škole. Aby se s kamarády a učiteli setkávali ve škole a ne přes obrazovku, aby jim nastaly krásné dny a měli na co vzpomínat.      &... více »

Výuka ve čtvrtek 2. a pátek 3.9.2021

dji-0184.JPG 31. 08. 2021
První stupeň  ( 1. – 5.třída ) má výuku do 11:10 hod. se svými třídními učiteli Druhý stupeň ( 6. – 9.třída ) má výuku do 12:05 hod. se svými třídními učiteli   ... více »

Odpovědi k testování žáků - stránky MŠMT

dji-0156.JPG 30. 08. 2021
  FAQ COVID-19 – edu.cz Vážení rodiče, zde najdete odpovědi na otázky k antigennímu testování - např.Kdo ne/bude testován a jak často; Co s žáky, kteří se odmítnou testovat; Jakými testy se bude testovat; Zda je možné použít vlastní test ze slin a další. Věříme, že i přes trvající epidemiologickou situaci naši žáci pod vedením pedagogů vše v pohodě a bez stresu zvládnou a budou se moci plně věnovat vzdělávání a všem školním aktivitám, které mají rádi. Přejeme všem úspěšný školní rok  ... více »

Informace k zahájení školního roku 2021-2022 - doplnění

20200921-182215.jpg 23. 08. 2021
Vážení rodiče, milí žáci, připravili jsme pro Vás informace týkající se provozu školy od září 2021, které vycházejí z manuálu „Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke covid-19 (provoz a testování) – dále Manuál…ke stažení zde Manuál MŠMT (edu.cz)   Obecné informace: Před prvním příchodem se od žáků nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti Do školy nemohou vstoupit osoby s příznaky infekčního onemocnění Zákonným zástupc... více »

Režim návratu dětí MŠ ze zahraničí

20210504-083420.jpg 26. 07. 2021
Opatření upravuje mimo jiné pravidla pro návrat dětí ze zahraničí – celé znění zde: informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-13-cervence-2021.pdf (edu.cz) V  případě  dětí  do  6  let  věku  v mateřské  škole nesmí mateřská škola umožnit  osobní  přítomnost  dětí,  které  se  vrátily  ze  země  s  velmi  vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy. Čili  pokud&nbs... více »

POHÁDKA V MŠ 2021

msbedivadlo21-10.jpg 29. 06. 2021
  Netradičně se ve čtvrtek 24. 6. 2021 na zahrádce děti pobavily u pohádky „Princezna Rozmařilka“.  S  pohádkou k nám přijela agentura „Kašpárkův svět“ z Opavy. Pohádka o čertech a princezně byla veselá se spoustou písniček. Děti měly možnost si po představení prohlédnout velké dřevěné loutky. Bylo to velmi příjemné zakončení letošního školního roku pro děti z obou tříd. Fotky můžete vidět zde.                         &nbs... více »

Provoz školy během července – srpna 2021

20210625-105853.jpg 25. 06. 2021
Provoz mateřské školy je od 1.7. – 31.7.2021 přerušen. V srpnu bude provoz v oddělení Berušek pro obě oddělení. Běžný provoz MŠ bude opět od 1.9.2021.   Provoz školní jídelny: Stravné na září bude z účtu strženo od 20.8.2021 těm, kteří se stravovali ve školním roce 2020/2021. Zkontrolujte si nastavení inkasa – zda máte povolení ke stržení i od srpna 2021. Noví strávníci budou přihlášeni do systému v srpnu nebo začátkem září.   Provozní doba kanceláře vedoucí školní jídelny během prázdnin (tel.: 530&nbs... více »

Provoz školy od pátku 25.6.

20210621-085756.jpg 24. 06. 2021
Pátek 25.6. – školní aktivity, výuka bude ukončena dle rozvrhu Pondělí 28.6. –úterý 29.6. – třídnické práce, školní aktivity – výuka ukončena ve 12:05 hod.pro druhý stupeň, první stupeň ukončení dle rozvrhu Středa 30.6. – rozloučení s devátou třídou, vysvědčení ve třídách – ... více »

Volby do školské rady za zákonné zástupce žáků 21

logo-nove.jpg 15. 06. 2021
Oznamujeme všem zákonným zástupcům žáků, že ve dnech 21.6. – 22.6.2021 proběhnou VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY PRO OBDOBÍ 2021/2023. Hlasování bude probíhat elektronickou formou v aplikaci MS Teams v týmu SDRUŽENÍ RODIČŮ.      Navrženi byli tito kandidáti: Jindřiška Nevrklová Žaneta Procházková Lenka Závěrková ... více »

Děti do bruslí - od ledna 2022

detidobrusli.png 14. 06. 2021
Škola je opětovně zaregistrována do projektu Děti do bruslí, který se v loňském roce kvůli pandemické situaci nekonal. Naši žáci se budou učit bruslit na stadionu v Moravských Budějovicích, který projekt realizuje. S výukou začínáme v lednu 2022. Kurz je určen dětem od 4 let a vedou ho profesionální trenéři z řad hokejistů a krasobruslařů. Více informací o výuce najdete na www.detidobrusli.cz a na FB stránkách, kde jsou i videoukázky z kurzů, popis potřeb pro malé bruslaře a e-shop a bazar. Od září budou učitelé zjišťovat zájem o kurz mezi dětmi v mateřské škole a žáky 1. a 2.třídy. Podle počtu zaregistrovaných se pak budou moci přihlásit i žáci 3. – 5.třídy. Předběžné in... více »

PROJEKT V MŠ „SE SOKOLEM DO ŽIVOTA“ 21

msbe-sokol21-2.jpg 11. 06. 2021
V tomto týdnu jsme společně dokončili plnění úkolů v rámci projektu „Se sokolem do života“. V letošním školním roce se zapojily všechny děti z naší mateřské školy. S nadšením a radostí plnily všechny pohybové a doplňkové aktivity se zvířátky. Děti rády pracovaly se svoji knížečkou a za splněné úkoly si lepily obrázky. Jako každoročně jsme obdrželi zásilku s odměnami. Děti si domů odnesly medaile se sokolíkem Pepíkem, diplom a novinkou byl pro každého nafukovací míč. Už teď víme, že příští rok budeme zase se zvířátky ve cvičení s radostí pokračovat. Kubáková, Březinová ... více »

Zahrádka ve školce 2021

sberusky-zahrada21-dd-18.jpg 09. 06. 2021
S příchodem dlouho očekávaného jarního počasí jsme začali chodit na naši novou zahrádku. Děti rády využívají všechny nové herní prvky-pískové staveniště, tabuli na kreslení, houpačky, hnízdo a pirátskou loď. V minulém týdnu jsme také osázeli vyvýšený záhon. Nejdřív jsme si o rostlinách vyprávěli a potom společně naplánovali, co bychom mohli vysázet. Nadšení bylo velké a tak „hra na zahradníky „mohla začít. Děti se pustily do práce s radostí a velkým elánem. Jsme rádi, že můžeme dětem při pobytu venku nabízet nové a zajímavé aktivity. Naše zahrádka je prostě super…. Fotky můžete vidět zde.... více »

Výtvarná soutěž „Vyzdob si svoji knihovnu“ 21

msbe-knihovna-2.jpg 09. 06. 2021
  V pátek 4.6.2021 nás navštívila p. Stehlíková z knihovny ve Znojmě. Na toto setkání jsme se moc těšili. Přijela dětem předat odměny a diplomy za úspěšnou výtvarnou soutěž s názvem „Vyzdob si svoji knihovnu“. místo ANETA ŠIMÁNKOVÁ místo ANNA HEROLDOVÁ místo TEREZA LANGOVÁ Po vyhodnocení soutěže následoval pohádkový program pro všechny děti, které s radostí a zaujetím plnily připravené úkoly. Výtvarné práce všech dětí jsou vystaveny v knihovně ve Znojmě. Kubáková, Březinová ... více »

OSLAVA DNE DĚTÍ V BERUŠKÁCH 21

msbe-dd21-58.jpg 09. 06. 2021
V rámci oslav Dne dětí jsme na celý týden připravili zajímavý program. V pondělí děti kreslily křídami krásné obrázky u školní jídelny. Úterý jsme si užili v zámeckém parku plněním úkolů a hledáním pokladu. Další den následoval karneval, na který se děti převlékly do vlastnoručně namalovaných triček a vybraly si čelenky zvířátek. Za tanec a soutěže nechyběla sladká odměna. Ve čtvrtek podaly děti skvělé sportovní výkony na hřišti. Konalo se školní kolo miniatletických závodů. Všichni obdrželi za velké snažení medaile. V pátek jsme zakončili týden oslav pohádkovým programem ve spolupráci s knihovnou ve Znojmě. Fotky můžete vidět ... více »

Miniatletika v MŠ 21

msbe-az21-6.jpg 09. 06. 2021
I v letošním školním roce jsme využili nabídky zúčastnit se miniatletických závodů. Pořadatelem této již tradiční akce je MŠ Dělnická ve Znojmě. Z důvodů epidemiologických opatření se však tyto závody uskutečnily v přihlášených MŠ. Našim úkolem bylo uspořádat třídní kolo ve třech disciplínách Běh na 50m Skok z místa Hod míčkem Na základě vyhodnocení jsme vytvořili družstvo /3chlapci a 3 dívky/. MŠ budou v okresním kole reprezentovat na základě zaslaných výsledků tito sportovci: ANETA ŠIMÁNKOVÁ, ANNA HEROLDOVÁ, TEREZA LANGOVÁ, RÍŠA STEHLÍK, MICHAL JANIŠ A KRISTIAN KOTULEK. Rádi podporujeme všechny pohy... více »

Dotace z evropských fondů pro naši školu

img-20190129-092619.jpg 03. 06. 2021
MŠMT jako poskytovatel dotace z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy č.02_20_080 Šablony III rozhodlo o poskytnutí dotace naší škole ve výši 815 110,- Kč. Žádost jsme podávali pro projekt Podpora dětí a žáků ve škole v Kravsku. Pedagogové budou moci pokračovat v zavedených klubech a kroužcích doučování a věnovat se tak i po vyučování žákům, kteří čekají na autobus nebo kteří se potřebují procvičit v probraném učivu. Tuto nabídku v době pokoronavirové využije jistě mnoho žáků. Nabídku doučování a klubů upřesníme v září 2021. Simona Žalmánková ... více »

Den dětí - MŠ Motýlci 2021

20210601-110637.jpg 02. 06. 2021
DEN DĚTÍ- MOTÝLCI Jak oslavili DEN  DĚTÍ ,, Motýlci " ? Z dětí se staly ,,indiáni,, a celé dopoledne soutěžily s touto tématikou. Tančily kolem indiánského totemu,skákaly v pytlích, navlékaly indiánský náhrdelník, probíhaly slalom a házely na terč.Odměnou pro všechny indiány byl zasloužený  nanuk a indiánská  kabelka plná dobrot. Foto zde Žaneta Procházková  a Lucie Minaříková ... více »

Mladí ladí D-dur : Lavička

20210526-141204.jpg 01. 06. 2021
O postupné realizaci projektu loňských žáků 9. třídy jsme vás informovali už několikrát. Teď se konečně blížíme do finále. Máme výsledný produkt. Nádhernou lavičku, kterou si deváťáci našli na internetu. Oslovila jsem místního řezbáře pana Jiřího Tondla, jestli by nám ji vyrobil. Souhlasil. Říkal, že zhotovit takovou lavičku není problém, problémem bude sehnat kmen o průměru alespoň jeden metr. Měl pravdu. Téměř půl roku jsem se snažila oslovit každého, kdo má něco společného se dřevem. Dubové a bukové dřevo je nedostatkovým zbožím, navíc je velmi drahé, a tak pan Tondl nakonec vyřezal lavičku z topolu. Tvoří ji dvě spojené dlaně, na které usedl motýl. Od první chví... více »

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání - 2021/2022

p1020860.JPG 20. 05. 2021
            Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2021 pro školní rok 2021/2022 bylo vydané pro registrační čísla:          21/33  21/38  21/53  21/52  21/46  21/41  21/48  21/49  21/32  21/31  21/45 21/34   21/51  21/37  21/36                    Celkem bylo přijato 15 dětí do plné kapacity mateřské školy.          Tři děti byly přijaty do jiné mateřské školy.       Rozhodnutí o nepřij... více »

Volby do školské rady za zákonné zástupce

stulhoferova-9.png 19. 05. 2021
Vážení rodiče, v listopadu skončilo tříleté funkční období stávajících členů naší školské rady. Vzhledem k tehdejší epidemiologické situaci a vyhlášenému nouzovému stavu nebylo možné uskutečnit volby nových členů, proto MŠMT vydalo opatření, kterým se prodlužuje funkční období členů školských rad, a to tímto způsobem: Funkční období členů školské rady zřízené při základní, střední nebo vyšší odborné škole podle § 167 školského zákona, které skončí v době ode dne účinnosti tohoto opatření do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu, se prodlužuje tak, že skončí 3 měsíc... více »

Prostorové omalovánky ve třetí třídě 2021

prostorove-omalovanky1.png 09. 05. 2021
Vzpomínáte si na to, jak jste vybarvovali omalovánky, když jste byli malí? A napadlo vás někdy, jak by vaše obrázky vypadaly, kdyby obživly? Tak přesně to se podařilo zažít našim třeťákům! Pomocí aplikace QuiverVision se jejich omalovánky vznesly nad papír a některé se dokonce rozpohybovaly. Se svým vybarveným lvíčkem si tak děti mohly zahrát fotbal, pták se vznesl do výšky a létal, jiný se zase procházel a sezobával žížaly. V geometrii jsme pozorovali, jak se kruh změnil na kouli. V prvouce jsme si takto vybarvili motýla a potom pozorovali všechna jeho vývojová stádia až do okamžiku, kdy se vylíhl z kukly ven a rozletěl se po třídě. Zpestřili jsme si takhle návrat do lavic, po... více »

Zápis do mateřské školy 2021-2022

img-20190610-112411.jpg 08. 05. 2021
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 16. května 2021. Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby: do datové schránky školy (x6tmepp), e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!), ... více »

Sběr starého papíru 2021

20210312-135252.jpg 06. 05. 2021
Vážení rodiče, milí žáci, vzhledem k trvající epidemiologické situaci nebude sběr papíru s dovozem přímo do školy naplánován. Papír v jakémkoliv množství je možné vozit přímo do dvora firmy ZN METAL s.r.o.. Někteří z vás tam papír vozí, moc děkujeme. Firma posílá každý měsíc částku za papír přímo na účet Sdružení rodičů. Při odevzdání papíru nahlásíte pouze jméno žáka, třídu a školu. Sběr a aktivní sběrače vyhodnotíme tradičně ke konci školního roku. Sběrny firmy ZN METAL, kam můžete papír odvézt, mají sídlo na Přímětické 75 u Penny marketu a na Družstevní 7. ... více »

Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko

20210504-085527.jpg 06. 05. 2021
V minulých dnech byla v areálu a blízkosti školy realizována výsadba listnatých stromů v zastoupení javoru mléče, javoru klenu, břízy bělokoré, višně chloupkaté, platanu a jeřábu ptačího. Celkem bylo vysázeno 44 stromů. Výsadbu prováděla firma Šíp – zahradní architektura a služby s.r.o. ze Strakonic. Celková cena dotace, kterou škola získala za pomoci zřizovatele ze Státního fondu životního prostředí ČR, činí 249 500,-Kč. Projekt nese název „Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko“. Těšíme se, že žáci v rámci povýsadbové péče přiloží ruku k dílu a budou aktivně zapojeni do environmentálních aktivit, které má škol... více »

Provoz MŠ a ZŠ od 10.května

janderkova-10.png 03. 05. 2021
Mateřská škola: Od 10.května se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ a probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ). Všechny děti budou přihlášeny k odběru stravy. Pokud rodiče rozhodnou, že dítě do školky nepůjde, stravu je nutné odhlásit běžným způsobem.   Základní škola: 1.stupeň – výuka probíhá stejně jako doposud – tedy rotačně. V týdnu od 10.května je na řadě 1.,2. a 3. třída. Další týden bude ve škole 4. a 5.třída. Testovat s... více »

Volejbal od 5.května

ashampoo-snap-pondeli-25-kvetna-2020-10h38m00s-001.png 30. 04. 2021
Milí volejbalisté, milé volejbalistky. Začátek volejbalových tréninků se kvůli nepřízni počasí přesouvá na pondělí 10. května!   Vracíme se do tréninku!  Abychom dohnali ztrátu fyzičky, tréninky budou v pondělí, středu a pátek . Bude se trénovat po skupinách po 10, stejně jako na podzim, vždy od 14-15hod. a 15-16 hod. Starší děti první hodina, mladší druhá hodina. Začínáme ve středu 5. května. Tréninky budou probíhat na sportovišti za ZŠ Kravsko. Je nutné se dostavit již ve sportovním oděvu.... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro školní rok 2021-2022

p1240224.JPG 29. 04. 2021
Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2021/2022 Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 26 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Třem dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.     Registrační číslo ... více »

Volnočasové aktivity 21

fotopredek.jpg 26. 04. 2021
... více »

Potvrzení o negativním testu na přijímací zkoušky pro žáky 9. třídy 2021

volingerova.png 25. 04. 2021
Podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímacích zkouškách je: negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19. U zkoušek nemusí mít žáci respirátor, stačí chirurgická rouška. Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší 7 dní. V základní škole bude probíhat testování na přítomnost viru SARS-CoV-2 pro žáky 9. třídy ve středu 28. dubna v 7.30 (pro zkoušky 3. a 4. května). Kdo potřebuje pozdější datum, i... více »

Konzultace s vyučujícími - 20.dubna 2021

hellmanova-3.png 15. 04. 2021
Vážení rodiče, na úterý 20.dubna 2021 jsme naplánovali konzultace s vyučujícími v čase od 14:00 – 19:00 hod. prostřednictvím MS Teams. V týmu Sdružení rodičů si můžete domluvit schůzku s vyučujícími – Soubory – Přihlašování ke konzultacím. Bližší informace přímo v týmu Sdružení rodičů. Pokud nemáte možnost využít schůzku přes MS Teams, kontaktujte své třídní učitele, vyučující nebo vedení školy na tel.530 512 268, 530 512 260 nebo mailem na zskravsko@zskravsko.cz. ... více »

INFORMACE K TESTOVÁNÍ UCHAZEČŮ O STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ 2020/2021

freyova-2.png 15. 04. 2021
Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší 7 dní.   Podmínkou pro umožnění účasti žáka na zkouškách je: - negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19. Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání SŠ umožní základní škola a vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu. Termín bude upřesněn. Na testování mohou žáci také využít registrovaného odběrového místa. I... více »

Školní kolo biologické olympiády

durisova-m-24.png 14. 04. 2021
V minulých dnech proběhlo školní kolo biologické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnili žáci sedmých tříd - abecedně - Balík Vojtěch, Ďurišová Michaela, Freyová Alena, Holcmannová Barbora,  Zvěřina Vojta. Všem řešitelům děkuji za účast za těchto netradičních podmínek v online prostředí. Nejúspěšnější byla Michaela Ďurišová, která bude naši školu 1. května reprezentovat v krajském kole. Přeji hodně úspěchů ... více »

Informace k návratu žáků 1.stupně a předškoláků MŠ od 12.4.2021

uvodskolazima.jpg 08. 04. 2021
INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021 Provoz školy od 12.4.2021 vychází z Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.dubna 2021 a manuálů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy: Informace k provozu škol od 12. dubna 2021, MŠMT ČR (msmt.cz) Právní opora k testování a režimovým opatřením ve školách, MŠMT ČR (msmt.cz) pro rodiče | testování.edu.cz Video k testování: ... více »

Zápis do 1.třídy školního roku 2021-2022

p1240206.JPG 22. 03. 2021
Zápis do 1.třídy školního roku 2021 – 2022 se bude konat v termínu od 1.dubna do 23.dubna 2021. Přihlášku podávají zákonní zástupci všech dětí narozených od 1.9.2014 do 31.8.2015. Dále dětí, jejichž rodiče žádají o odklad povinné školní docházky a dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky.  Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 1. 4. do 23. 4. 2021) dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím pos... více »

Čeština kreativní 2021

kreativita.png 21. 03. 2021
  Distanční výuka trvá už opravdu dlouho a je čím dál těžší udržet zájem, pozornost a nadšení. Někdy je proto dobré udělat věci trošku jinak a práci si oživit třeba něčím ne úplně tradičním. To potom baví žáky i učitele o poznání víc. Nedávno jsme tak s deváťáky na chvíli utekli od přípravy k přijímacím zkouškám ke kreativnější práci, kde si zopakovali charakteristiku jako slohový útvar a navíc provětrali ta místa v mozku, kde sídlí fantazie. A musím říct, že výsledek byl nad očekávání! Nakonec posuďte sami. V různých příbězích se krásně ukazuje individualita a dosavadní životní zkušenost dětí. Příjemnou zábavu! ... více »

Čeština kreativní 2021 (1)

hrnicek.png 21. 03. 2021
 Při pohledu na tenhle nádherný vznešený hrníček se mi vybaví starší dáma v noblesních šatech, která sedí, při západu slunce, v krásném bílém altánku na lavičce.  Kochá se překrásnou obklopující zahradou, zpívajícími ptáčky na velkých košatých stromech, starodávnou barokní kašnou ze 17. století, tryskající ze své fontány vodu a malým jezírkem, které má tak ráda. Každé ráno pozoruje hejna pod vodou mrskajících se rybek a velké bílé lekníny unášející se na hladině.     Tento hrníček vytvořila žena. Tichá, ne příliš společenská, ale... více »

Čeština kreativní 2021 (2)

hrnecek1.jpg 21. 03. 2021
Takto krásně zdobený hrníček mohla vlastnit třeba krejčová. Žila v době první republiky a vlastnila krejčovskou dílnu. Pracovala s několika mladšími dívkami, a i přes to, že byla přísná, bylo v dílně vždy veselo. Její domov, stejně jako dílnu, doplňovaly krásné a zároveň praktické věci. Byla obklopena věcmi, ve kterých nacházela inspiraci, stejně jako užitek. Dokázala si prosadit svou a téměř u toho nezvýšit hlas. Díky své laskavosti, vstřícnosti byla vždy ve společnosti dobrých lidí, naopak ty špatné si dokázala držet od sebe dál.   Hrníčky se vzorem květin našel čtyřiceti letý pán na půdě svých... více »

Čeština kreativní 2021 (3)

hrnicek3.jpg 21. 03. 2021
Majitelka tohoto hrníčku si dost zakládala na přírodě a čistotě mysli. Do jejího domu nesmělo přijít nic, co nepocházelo z přírody. Žila sama a živila se přírodní medicínou. Lidé za ní chodili pro radu v těžkých chvílích. Díky svému vlídnému a milému přístupu dokázala nejedno člověka vyvést z pochmurných myšlenek. Působila uklidňujícím a vyrovnaným dojmem, ve skrytu duše jí však vlál nespoutaný vítr. Snažila se s každým vyjít dobře, ale díky jejímu řemeslu ji stále spoustu lidí odsuzovalo. Vždycky se uklidňovala, že se holt nemůže zalíbit každému.              ... více »

Čeština kreativní 2021 (4)

hrnicek4.jpg 21. 03. 2021
Tenhle poslední hrníček mi připomíná našeho pana učitele Káju. Nevím proč, ale ty ornamenty na hrnku mu jsou tak moc podobné. Trojúhelníčky, které tvoří horní a dolní lem, vypadají právě jako pyramidy, o kterých nám pan učitel několikrát vyprávěl. Přesně taková síla, o které i často mluví a která z něj jde, vyzařuje i z tohohle hrníčku. Celkový hrníček vypadá díky jeho barvě jako magnet. A jelikož nás o magnetu ve fyzice učil právě pan učitel, připomíná mi jej ještě víc. Málem bych zapomněla na kapku uprostřed hrníčku. Je to kapka naděje. Pan učitel nám tak... více »

Přijímací zkoušky - nové informace 2021

skola.jpg 12. 03. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že: Termín konání jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) ve školním roce 2020/2021 se mění takto: Pro obory vzdělání s maturitní zkouškou: 1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 3. května 2021 2. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 4. května 2021 Pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia: 1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 5. května 2021 2. řádný termí... více »

Zima objektivem 7. B

uvod.jpg 04. 03. 2021
Po několika mírných zimách jsme letos zažili tuhé mrazy a větve stromů ohýbající se pod námrazou. Když se k tomu povedlo, že zasvítilo slunce, vypadal celý svět jako ledové království, krása střídala nádheru a tak trošku méně nám vadilo, že máme mrazem ztuhlé prsty na rukou i na nohou. My v 7. B jsme vyhlásili fotovýzvu - Jdi ven a vyfoť zimu. A potom jsme se vždy navečer kochali krásnými fotografiemi bílé krajiny s modrým nebem, stříbrnými stromy či blýskajícími se rampouchy. Cílem bylo se na chvíli donutit jít ven, zvednout oči od monitorů a displejů a objevovat krásy přírody a svého nejbližšího okolí. Všem, kteří fotili, moc děkuji za zpříjemnění života na distanc, zase něc... více »

Provoz školní jídelny od 1.3. 2021

p5131770.JPG 01. 03. 2021
Školní jídelna je v provozu. Žáci mají nárok na dotovaný oběd během distanční výuky. Podle Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v MŠ z 1.3.2021 mají nárok na dotovaný oběd i předškolní děti mateřské školy. Zákonní zástupci dětí si ho mohou odebírat jako jídlo s sebou. Výdej probíhá v čase mezi 10:30 a 11:00 hodin. Zájemci o odběr obědů si jej musí přihlásit běžným způsobem nebo u vedoucí školní jídelny na tel.: 604 243 534. ... více »

Uzavření školy - informace k 1.3.2021

img-20210106-110511-569.jpg 28. 02. 2021
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, které je součástí předchozí zprávy. Na základě tohoto opatření bude uzavřena mateřská škola a žáci 1. a 2. ročníku přecházejí na distanční výuku jako žáci ostatních ročníků. Obědy a svačiny byly všem školkovým dětem i žákům školy odhlášeny. Kdo chce odebírat obědy ze školní jídelny, musí si je znovu přihlásit. Výdej bude probíhat v čase mezi 10:30 a 11:00 hodin do jídlonosičů. V případě dotazů kontaktujte vedení školy na tel.: 530 512 268, 530 512 260 nebo mailem na ... více »

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27.února

20210106-110332.jpg 27. 02. 2021
Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. února, MŠMT ČR (msmt.cz) INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 27. ÚNORA ... více »

Projekt 7.A - využití páky v praxi

paka.png 24. 02. 2021
V rámci online výuky se žáci 7.A měli zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ PÁKY V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití páky Karel Fischer ... více »

Projekt páka 7.B - 2021

paka.png 24. 02. 2021
V rámci online výuky se žáci 7.B měli zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ PÁKY V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití páky ... více »

CERMAT- testy na procvičení 2021

csi.png 06. 02. 2021
Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby testy, které byly použity při tzv. jednotných přijímacích zkouškách v minulých letech. Testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů. Od 1. února 2021 jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021. Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo t... více »

Projekt 8. třída - využití slunečního záření

sun-smile.jpg 28. 01. 2021
V rámci online výuky se žáci měli v tomto projektu zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ V SOUČASNOSTI". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití slunečního záření v současnosti Karel Fischer ... více »

Distanční výuka - vyhodnocení dotazníků pro rodiče a žáky 2021

teams.jpg 28. 01. 2021
Distanční výuka - vyhodnocení dotazníků pro rodiče a žáky ... více »

Projekt 9. třída - transformátor

transformer.jpg 28. 01. 2021
V rámci online výuky se žáci měli v tomto projektu zamyslet nad tématem "ROZVODNÁ ELEKTRICKÁ SÍŤ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Rozvodná elektrická síť Karel Fischer ... více »

Dotazník pro rodiče - spokojenost s distanční výukou

teams.png 15. 01. 2021
Vážení rodiče, zákonní zástupci, chtěli bychom Vás poprosit o zpětnou vazbu na aktuálně probíhající distanční výuku. Užitečné tipy nás mohou vést ke zlepšení a zkvalitnění výuky. Děkujeme za Váš čas a vyplnění dotazníku do 20.1.2021.   ... více »

Anketa pro žáky - distanční výuka

teams.png 15. 01. 2021
Milí žáci, obracím se na Vás s žádostí o vyplnění krátké ankety týkající se online výuky na naší škole. Naší snahou je poskytovat žákům kvalitní výuku, a proto získání této zpětné vazby je pro nás velmi důležité. Anketu, prosím, vyplňte do 20.1.2021. Děkuji za spolupráci Simona Jakešová   ... více »

Přihlášky na střední školy 2021

skola.jpg 15. 01. 2021
Také v letošním zvláštním roce budou žáci 9. třídy podávat přihlášky na střední školy. Zde je několik informací: Čekáme na pololetní vysvědčení, tedy na známky za 1. pololetí školního roku 2020/21 Po vystavení vysvědčení základní škola vytiskne všem vycházejícím žákům přihlášky, kde budou základní údaje: jméno, datum narození, adresa, údaje o zákonném zástupci. Vše si pečlivě zkontrolujte, případné chyby opravte. Jde o přihlášku „nanečisto“(můžete do ní psát), originál (i s údaji o střední škole) vytiskneme později.   Vyplnění přihlášky: ... více »

Informace pro vycházející žáky 2021

skola.jpg 13. 01. 2021
5. ledna 2021 oznámilo MŠMT opatření o úpravách v rámci přijímacího řízení na střední školy. Odkaz na celý a originální dokument ze stránek ministerstva najdete https://www.msmt.cz/file/54685/ Informace o jednotných testech CERMAT (zadání, řešení, pravidla)najdete zde.   https://cermat.cz Co vyhlášené opatření MŠMT může znamenat  pro vaše deváťáky a čeho konkrétně se změny mohou dotknout (informace jsou zpracované dle  Kam po devítce Newsletter - speciál č. 3).   1. KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA JEDNOTLIVÉ ŠKOLY V platnosti z... více »

Sběr papíru v roce 2021

p4211352.JPG 12. 01. 2021
Sběr papíru bude v roce 2021 s ohledem na epidemiologickou situaci trochu jinak. Navíc nám v loňském roce firma FCC Znojmo přestala platit za nasbíraný papír. Na základě námětů od rodičů jsme přešli k firmě ZN Metal s.r.o., která nám již odvezla první várku se starým papírem. Finanční částku vždy připočtou na účet Sdružení rodičů. Další výhodou je, že nasbíraný papír můžete kdykoliv odvézt do ZN Metal (bývalý Remat) na Přímětické ulici ve Znojmě vedle Penny. Odeberou od Vás jakékoliv množství a částku připočtou na účet, který tam Sdružení rodičů založilo. Stačí vždy jen uvést jméno,  třídu dítěte a školu. Během měsíce dubna opě... více »

Projekty Obědy dětem a IT pro děti 2021

obedy2.jpg 08. 01. 2021
  Základní škola Kravsko ji třetím rokem spolupracuje s obecně prospěšnou společností WOMEN FOR WOMEN v projektu Obědy pro děti. Projekt Obědy pro děti pomáhá žákům, jejichž rodiče si  nemohou dovolit zaplatit obědy ve školních jídelnách. Peněžitá pomoc na obědy  je poskytována přímo žákům prostřednictvím základních škol. S nástupem distanční výuky ve školách se objevil problém s IT technikou. Na tuto situaci reagovala společnost WOMEN FOR WOMEN. Začala ve spolupráci se školou pomáhat dětem zapojeným do programu Obědy pro děti také s IT technikou pro distanční výuku. A to především proto, aby děti nebyly vyloučeny ze systému vz... více »

UHLÁRKA 2021

ashampoo-snap-patek-8-ledna-2021-10h15m07s-002.png 08. 01. 2021
Na tomto odkazu najdete prezentaci:  STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ZNOJMO https://www.youtube.com/watch?v=fth3_J0hyJY&feature=emb_logo                                                                               ... více »

Burza škol online Znojmo 19. 1. 2021

skola.jpg 08. 01. 2021
  Předávám informaci o možnosti pro žáky 9. ročníků se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line schůzek (Teams/Meets…). Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online (kde jsou i informace k termínu a času jednotlivých výstav). Znojmo 19. 1. 2021. Portál nyní zobrazuje i poměrně zásadní informace jako inspekční zprávy škol, výsledky u státních maturit apod. Pro letošní deváťáky je to poslední šance, kdy se mohou alespoň virtuálně potkat s více školami v jeden čas na jednom místě a mezi nimi si vybrat. Termíny ... více »

GPOA pozvánka na Den otevřených dveří ONLINE 2021

pozvanka-gpoa-mala.jpg 07. 01. 2021
Střední škola GPOA Znojmo pořádá 13. 1. 2021 Den otevřených dveří ONLINE. Zde budou podány informace pro žáky 5. tříd ZŠ a 9. tříd ZŠ o otevíraných studijních oborech ve školním roce 2021/2022. Odkaz na připojení na schůzku je na stránkách GPOA   https://www.gpoa.cz/ ... více »

Třídní schůzky formou individuálních konzultací přes MS Teams

20210106-110232.jpg 07. 01. 2021
Vážení rodiče, tradiční schůzky s rodiči musíme vzhledem k situaci přesunout do online prostředí v podobě individuálních konzultací. Konzultace se budou konat 12. a 13. ledna 2021. Pokud mají rodiče zájem, domluví si se svou třídní učitelkou nebo vyučujícím předmětu setkání prostřednictvím účtů dětí na MS Teams. Zde bude vytvořen nový tým s názvem Sdružení rodičů. Rodiče si z nabídky třídy svého dítěte vyberou čas a vyučujícího předmětu. Ve zvolenou dobu bude učitel rodičům žáka volat přes MS Teams. Hodnocení na vysvědčení vychází z Doporučení pro hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 vydané MŠMT a ČŠI 4.1.2021. Pravidla pro ho... více »

Hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021

20210106-110332.jpg 06. 01. 2021
Hodnocení na vysvědčení vychází z Doporučení pro hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 vydané MŠMT a ČŠI 4.1.2021: Hodnocení žáků bude na konci 1. pololetí školního roku 2020/2021 probíhat dle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou. Zároveň je však třeba při hodnocení zásadním způsobem zohlednit specifickou situaci a vysoký podíl distanční výuky v tomto pololetí. Hodnocení tohoto velmi nestandardního pololetí bude vycházet jednak ze zjištěné míry dosažení školních výstupů, ale bude přihlíženo i k dalším skutečnostem ovlivňujícím výsledky vzdělávání, kterých žák v hodnoceném období dosáhl. Takov... více »

Provoz základní školy od 4.1.2021

20201204-080214.jpg 30. 12. 2020
Vzhledem k epidemiologické situaci se  Vláda ČR na svém zasedání dne 23.prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost žáků ve škole.  MŠMT poskytlo školám Informace k provozu škol a školských zařízení od 27.prosince 2020 do 10.ledna 2021, ze kterých vyplývá, že do školy 4.ledna nastoupí pouze žáci 1. a 2.třídy naší školy. Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem. Školní jídelna je v provozu. Žáci 1. a 2.třídy budou obědvat ve školní jídelně za dodržení všech opatření. Ostatní žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na odběr dotovaného ob... více »

Provoz mateřské školy od 4.1.2021

20201204-080151.jpg 30. 12. 2020
Provoz mateřské školy bude obnoven od 4.1.2021 pro obě oddělení. ... více »

Informace k provozu školy do konce roku 2020

20201204-080214.jpg 16. 12. 2020
Vláda České republiky dne 14. prosince 2020 usnesením č. 1335 o přijetí krizového opatření zakázala od 21. prosince 2020 do 23. prosince 2020 osobní přítomnost žáků: základních škol, školních družin, školního klubu a střediska volného času. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zároveň pro základní školy stanovilo 21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon). To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona... více »

V oddělení Berušek přerušen provoz od 11.12.2020 - aktualizace

20201006-091630.jpg 14. 12. 2020
Dle rozhodnutí Krajské hygienické stanice je oddělení Berušek mateřské školy od pátku 11.12..2020 do odvolání uzavřeno.  Pokud nedojde ke zhoršení situace během uvedeného protiepidemického opatření, oddělení Berušek bude moci být otevřeno od 4.1.2021.  ... více »

Sběr pomerančové kůry 2020

pomkura2.png 14. 12. 2020
... více »

Burza škol on-line ve Znojmě v pátek 11. 12. 2020

fotopredek.jpg 06. 12. 2020
Klasické výstavy středních škol nebylo možné letos uspořádat, proto chceme upozornit na náhradní řešení. Žáci devátých ročníků budou mít možnosti se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line videokonferencí (Microsoft Teams/Google Meet/…). Střední školy a učiliště v jednotlivých regionech se zapojily do portálu BurzaŠkol.Online, který umožňuje deváťákům v jeden čas postupně komunikovat s vybranými středními školami a učilišti obdobně, jako na klasických výstavách. Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online. 8. ... více »

Školu opět dezinfikovali hasiči z Vranovské Vsi

img-20201205-wa0000.jpg 05. 12. 2020
V sobotu 5.12. 2020 nám opět pomohli hasiči z Vranovské Vsi a vydezinfikovali školu generátorem ozonu. Moc děkujeme ... více »

Volejbal od pátku

ashampoo-snap-pondeli-25-kvetna-2020-10h38m00s-001.png 02. 12. 2020
Milí volejbalisté, milé volejbalistky. Vracíme se do tréninku! Abychom dohnali ztrátu fyzičky, tréninky budou v pondělí, středu a pátek . Bude se trénovat po skupinách po 10, stejně jako na podzim, vždy od 14-15hod. a 15-16 hod. Starší děti první hodina, mladší druhá hodina. Začínáme již tento pátek. ... více »

Neobyčejný rok v obyčejné škole

uvodskolazima.jpg 01. 12. 2020
Rok 2020 byl pro společnost i každého jednotlivce opravdu jiný než všechny předchozí, byl dosti zvláštní. Jiné, zvláštní a doslova netradiční bylo tím pádem pro všechny zúčastněné i vzdělávání na všech stupních škol. Svým jsme si prošli také v ZŠ a MŠ Kravsko. Přibližně v polovině března vláda ze známých důvodů vyhlásila nouzový stav, následoval zákaz osobní přítomnosti žáků ve školách  a pak to začalo. A bylo to v prvních dnech dosti hektické. Zejména proto, že v podobné situaci nikdo z nás ještě nikdy nebyl. Doslova přes noc se rodila výuka na dálku. Komunikaci s rodiči i žáky zajišťoval na naší šk... více »

Volby do školské rady

20200921-182215.jpg 24. 11. 2020
Školská rada Vážení rodiče, v průběhu listopadu končí tříleté funkční období stávajících členů naší školské rady. Vzhledem k současné situaci není možné uskutečnit volby nových členů, proto MŠMT vydalo opatření, kterým se prodlužuje funkční období členů školských rad, a to tímto způsobem: Funkční období členů školské rady zřízené při základní, střední nebo vyšší odborné škole podle § 167 školského zákona, které skončí v době ode dne účinnosti tohoto opatření do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu, se prodlužuje tak, že skončí 3 měsíce ode dne skončení nou... více »

Návrat žáků do školy

20200921-182042.jpg 20. 11. 2020
Od pondělí 30.listopadu 2020 je obnovena prezenční výuka pro všechny žáky 1.stupně ( 1. – 5.třída) a pro všechny žáky 9.třídy. Žáci 6. – 8.třídy se budou v prezenční výuce střídat po týdnu. V týdnu od 30.11. – 4.12.2020 se budou prezenčně ve škole vzdělávat žáci 6. a 7.A třídy. Žáci třídy 7.B a 8. se budou vzdělávat distančně z domova. Výuka bude probíhat v obou případech podle běžného rozvrhu hodin. Během distanční výuky bude synchronní výuka ( kdy je učitel s žáky propojen ve stejném čase on-line) probíhat max 3 hodiny. Další hodiny dle rozvrhu budou formou výuky asynchronní – žáci budou pracovat sami v jimi zvoleném čase a vla... více »

Pozvánka na DOD ve Střední průmyslové škole Třebíč 2020

logo.png 16. 11. 2020
Pozvánka na DOD ve Střední průmyslové škole Třebíč, sobota 28. 11. 2020 od 8:30 do 13:30 hod.   Vážení rodiče, milí žáci, dovolujeme si Vás pozvat na den otevřených dveří, který se z důvodu covidové situace bude konat ON-LINE. Informace a možnost přihlášení na tento den otevřených dveří je na www.spst.cz a na našem facebookovém profilu Střední průmyslová škola Třebíč. V případě Vašeho zájmu je po předchozí dohodě možná také individuální prohlídka naší školy. Kontakt pro případné dotazy: Marie Cejpková, 568 832 201; mcejpkova@spst.... více »

Mateřská škola bez omezení od středy 18.11.2020

20201006-091606.jpg 12. 11. 2020
Od středy 18.11.2020 bude provoz mateřské školy bez omezení v obou odděleních. Dětem, které se neúčastnily vzdělávání v době omezení provozu od 2. – 16.listopadu, bude vrácena poměrná část úplaty za vzdělávání. Pokud se nadále nebudou děti účastnit vzdělávání v mateřské škole, platí již plnou částku. Doporučujeme rodičům, aby si hlídali odhlašování stravy, pokud dítě nebude přítomno ve školce. ... více »

Veletrh vzdělávání „Burza středních škol “ formou on-line prezentace škol 2020

fotopredek.jpg 09. 11. 2020
V listopadu vždy na střední odborné škole Dvořákova probíhá Veletrh vzdělávání „Burza středních škol “. Se žáky 9. tříd tuto akci vždy navštěvujeme. Letos je vše jinak. Představení škol a předání informací o studiu probíhá formou on-line prezentace škol. Předávám tedy informaci a odkazy. Záznamy přehlídek škol naleznete níže v tabulce, stejně tak i připojení k dalším prezentací, které probíhají v reálném čase. Nabídku dalších prezentací škol, sledujte prosím na webových stránkách  https://1url.cz/@veletrh_vzdelavani ... více »

Dezinfekce mateřské školy ozonem

dezinfekce.png 04. 11. 2020
Obě oddělení mateřské školy byly v úterý 3.11.2020 vydezinfikovány ozonem. Dezinfekci pomocí generátoru ozonu provedl sbor dobrovolných hasičů z Vranovské Vsi. Hasičům děkujeme za jejich obětavou práci ... více »

Pozvánka na představení projektu ,,Mladí ladí D-DUR

lavicka.jpg 03. 11. 2020
Pozvánka na představení projektu ,,Mladí ladí D-DUR (demokratický dialog o udržitelném rozvoji)“, podpořeném z programu ERASMUS, zastupitelstvu a občanům Kravska. Hlavním cílem projektu je umožnit skupinám mladých lidí navázání demokratického dialogu s osobami s rozhodovací pravomocí na komunální úrovni, dalšími odborníky a komunitou tak, aby spolupracovali při řešení otázek udržitelného rozvoje obce – vytvořili svou vizi obce a dosáhli uskutečnění praktického místního projektu jako prvního kroku k naplnění této vize. S dosavadní prací na projektu vás seznámí žáci ZŠ v Kravsku ve středu 4. 11. 2020 v 11.30 hodin prostřednic... více »

OBRÁZKY PRO RADOST – PODZIM 2020

uvod.jpg 03. 11. 2020
 Podzim je v plném proudu, počasí, a nejen to, nás nutí zůstat doma, pojďme si zpříjemnit toto období pěknými obrázky, které vytvořili žáci naší školy J .    Jako první jsou to obrázky žáků 4. třídy, kteří v posledních teplých dnech měsíce září malovali zátiší s dýněmi a podzimními plody. Další obrázky jsou určeny pro DpS v Plavči, kde již tradičně ozdobí vstupní prostory hlavní budovy, aby potěšily místní obyvatele z řad seniorů  a taky personál domova. Poslední obrázky jsou vítězné práce z výtvarné soutěže „Zážitky z prázdnin“, které děti ještě stihly nejen namalovat, ale spolu se zaměstnanci ... více »

Provoz mateřské školy od úterý 3.11.2020 do odvolání

p1015443.jpg 02. 11. 2020
Provoz mateřské školy bude od úterý 3.11.2020 pouze v oddělení Berušek pro obě oddělení. Školka bude otevřena od 6:15 – 16:15 hodin. Prosíme rodiče, aby zvážili, zda je pobyt dětí ve školce v době nouzového stavu nezbytně nutný. Děkujeme za pochopení ... více »

Znovuotevření mateřské školy od 2.11.2020

img-9219.jpg 30. 10. 2020
Mateřská škola ( obě oddělení ) bude se souhlasem Krajské hygienické stanice otevřena od pondělí 2.11.2020. Vzhledem k systému přihlašování stravy a tedy i možného pobytu dítěte v mateřské škole, prosíme rodiče, jejichž dítě přijde v pondělí do mš, aby stravu přihlásili do 11:00 hodin běžným způsobem on-line. Pokud budete chtít stravu přihlásit později a systém bude již uzamčen, volejte paní Binderové na telefonní číslo 604 24 35 34, nebo pošlete sms ( i během víkendu ). Od úterý 3.11. 2020 jsou již všechny děti přihlášeny k pobytu i odběru stravy jako za běžné situace. Pokud dítě nepřijde, je potřeba stravu odhlásit. Děkujeme z... více »

Oznámení o uzavření mateřské školy od 26.10.2020 do odvolání

skolka-panorama.jpg 23. 10. 2020
Dle rozhodnutí Krajské hygienické stanice bude mateřská škola od pondělí 26.10.2020 do odvolání uzavřena.  Bližší informace sdělíme na základě dalších zpráv od KHS. Během pátku Vás budu informovat, zda budeme moci školku otevřít od pondělí 2.11. 2020. Děkuji za pochopení Simona Jakešová   Dopis pro ředitele škol od Krajské hygienické stanice, který škola obdržela v pondělí 26.10.2020 odpoledne: Dobrý den, paní ředitelko, ... více »

Krizové ošetřovné - aktualizace dne 17.10.

20200921-182224.jpg 17. 10. 2020
Aktuální informace pro rodiče: Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 https://www.mpsv.cz/osetrovne  Jak na ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 - z tiskové zprávy MPSV  S ohledem na plánované uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí do 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Zákon, který by umožnil zaměstnancům čerpat ošetřovné za dny péče v jednotlivých kalendářní... více »

Výpadky elektřiny v některých obcích

20200921-182051.jpg 14. 10. 2020
Milí žáci, máme informace, že ve středu 14.10.2020 nejde elektřina a internet v mnoha obcích našeho obvodu. Všichni jsou z těchto důvodů omluveni z distanční výuky. Ze stejného důvodu nemohou dnes vysílat ani někteří učitelé.   ... více »

Krizová opatření od 14.10.2020

20200921-182055.jpg 13. 10. 2020
V pondělí 12.10.2020 vláda vyhlásila nová opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií: Od středy 14.10. 2020 přechází základní školy na distanční výuku ( včetně 1.stupně ) Mateřské školy zůstávají otevřené   Všem žákům školy byly odhlášeny obědy od středy 14.10.2020. Provoz školní jídelny nebude přerušen, školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Žáci pak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat. Při vyzvedávání obědů do jídlonosičů je jídlo m... více »

Sběr žaludů - soutěž

zaludy.jpg 12. 10. 2020
Lesy ČR vyhlašují soutěž ve sběru žaludů Soutěžíme o nejaktivnější třídu  ( kilogramy budou přepočteny na žáka ) Odměněno bude 10 nejlepších sběračů – jednotlivců   Žaludy by měly být nepoškozené - jsou určeny pro lesní školky   Sbírat můžete zvlášť i žaludy mírně poškozené a kaštany, které si Lesy ČR odeberou pro krmení zvěře.   Žaludy i kaštany odevzdávejte u pana školníka Děkujeme ... více »

Krizová opatření od 12.10.2020

20200921-182224.jpg 09. 10. 2020
V návaznosti na usnesení vlády č. 1 s účinností od 12. října 2020 do 25. října 2020 (včetně) platí na celém území České republiky následující: • Pro mateřské školy se stávající režim nemění. • U 1. stupně základních škol se stávající režim nemění (v rámci vzdělávání se zakazuje zpěv — výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu; režim pro sportovní činnosti se nemění). • U 2. stupně základních škol se zavádí střídavá výuka. • U středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností) a školních klubů... více »

Distanční výuka - způsob komunikace, omlouvání neúčasti

20200921-182215.jpg 29. 09. 2020
Informace pro případ, kdy vláda nařídí uzavření škol nebo distanční výuku - výuku na dálku:   Novela č. 349/2020Sb. školského zákona s účinností ode dne 25.8.2020 stanovuje pravidla pro vzdělávání distančním způsobem a stanovuje povinnost dětí a žáků se tímto způsobem vzdělávat.   Pro žáky vzdělávané na dálku bude prioritou zařazování českého a cizího jazyka, matematiky, přírodovědných a společensko-vědních témat. Výchovy budou řešeny formou tipů a inspirace pro volnočasové aktivity.   Způsob komunikace během distanční výuky Pomocí OFFICE... více »

Zájmové kroužky 2020/2021

th-fotopredek4.jpg 28. 09. 2020
Zájmové kroužky 2020/21 Od října měly začít na naší škole kroužky pod hlavičkou Střediska volného času Znojmo. Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje vydala opatření, které zakazuje účast dětí v zájmových kroužcích Střediska volného času na 14 dní. Jde o tyto kroužky:   Flétna – p. uč. Hasprová Sportovní hry – p. uč. Podsedník Kytara – p. uč. Valihrachová Keramika 2 – p. uč. Pešková Keramika 1 – p. uč. Hellmanová Florbal 1. stupeň - p. uč. Procházka Florbal 2. stupeň - p. uč. Procházka Mgr. Blanka Vocílk... více »

Páťáci vyráběli obrázky z přírodnin 2020

pataci20-1.jpg 28. 09. 2020
  V hodině literární výchovy jsme s dětmi narazily na článek, ve kterém byl podrobně popsán postup výroby obrazu z přírodnin.  Popis vypadal jednoduše, žádné nákladné pomůcky. A proto jsme se rozhodli, že si takové obrázky, vyrobíme také. K výrobě si každý donesl čtyři dřívka dlouhá asi 30 cm, provázek a přírodniny např. šípky, listy, žaludy…  Propojili jsme český jazyk s pracovními činnostmi a s našimi díly se nestydíme pochlubit.  Nádherné obrázky zdobí stěny na chodbě a jedničky za skvělý výkon zase žákovské knížky.  Podívejte se na fotografie a posuďte sami.   ... více »

Ředitelské volno v pátek 25.9.2020 pro základní školu

20200825-071333.jpg 22. 09. 2020
Na doporučení ministra zdravotnictví vyhlašuje ředitelka školy na pátek 25.9.2020 volno. Obědy budou školním dětem automaticky odhlášeny. Provoz mateřské školy je beze změny. Pokud se rodiče rozhodnou, že nechají dítě doma, oběd si musí individuálně odhlásit.   ... více »

Hurá, půjdeme na zahrádku

hura-na-zahradku-5.jpg 21. 09. 2020
  Ve středu 16. 9. 2020 to bylo super, děti se od rána těšily na překvapení. Jaké? Společně si hrát na zahrádce se spoustou nových herních prvků. Po symbolickém přestřižení pásky za účasti p. starostky vyzkoušely nové houpačky, pirátskou loď, houpací „hnízdo“ a pískové staveniště. Příjemně bylo i na novém zastíněném pískovišti. Prostě to byla paráda…. Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podíleli.         Fotky z akce můžete vidět zde.                    ... více »

Hasiči provedli dezinfekci vnitřních prostor školy

img-20200911-wa0002.jpg 12. 09. 2020
Sbor dobrovolných hasičů Vranovská Ves nabídl bezplatnou pomoc při dezinfekci vnitřních prostor školy průmyslovým generátorem ozonu. Dezinfekce školy byla provedena v pátek odpoledne a školky v sobotu. Stejní hasiči nám již v první vlně poskytli zdarma obličejové štíty. SDH Vranovská Ves děkujeme za jejich ochotu, čas a profesionální přístup. ... více »

Šipkovaná 2020

sipkovana-5.jpg 11. 09. 2020
Stalo se již tradicí, že žáci 4. a 5. třídy začátkem školního roku hrají  „šipkovanou“. Společnými silami každá třída připravila úkoly, které uložila na fáborkami označené trase. Letos nejdříve vyrazili páťáci. Na cestě ukryli 10 úkolů s opakováním znalostí za tři roky. Poslední úkol je vždy nejlepší, protože uděluje pokyn k hledání pokladu. Sladká odměna je tečkou za netradiční výukou, jelikož opakování je matka moudrosti.  Vše proběhlo hladce, sluníčko se nemračilo a děti byly opravdu spokojené. Fotky z akce můžete vidět zde. zde.   ... více »

Roušky jsou od 10.9.2020 ve škole povinné

rou.jpg 09. 09. 2020
Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci vydal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nové nařízení. Od 10.9.2020 budou roušky povinné uvnitř budov v celé České republice. Tedy pro nás platí, že roušky musí mít žáci povinně ve škole všude mimo třídy během výuky. ... více »

Výuka od středy 2.9. – do pátku 4.9.2020

20200825-071143.jpg 01. 09. 2020
První stupeň  ( 1. – 5.třída ) má výuku do 11:10 hod. se svými třídními učiteli Druhý stupeň ( 6. – 9.třída ) má výuku do 12:05 hod. se svými třídními učiteli   Od pondělí 7.9. bude probíhat výuka podle rozvrhu hodin ... více »

Microsoft TEAMS nahradil EDUBASE

teams.jpg 31. 08. 2020
Vážení rodiče a žáci, od 1.9.2020 budeme vzájemně komunikovat přes aplikaci Microsoft Teams. Žáci budou postupně seznamováni s užíváním tohoto softwaru. Každý žák buď již obdržel nebo obdrží uživatelské jméno a heslo s přístupem do TEAMS. Tato přístupová data slouží kromě vstupu do TEAMS také jako vstupní přihlašovací údaje do kancelářského balíku OFFICE 365. Každý uživatel má právo užívat naši školní licenci doma a to celkem na pěti zařízeních (např. na dvou počítačích a třech chytrých mobilech). Tato licence je platná po celou dobu docházky dítěte do školy. Návod na registraci kancelářského balíku OFFICE 365 a instalace TEAMS můžete... více »