TONDA OBAL NA CESTÁCH

microsoftteams-image-30.png

03. 10. 2023

V pátek 29. 9. naši školu navštívila lektorka společnosti EKO-KOM se školním vzdělávacím programem Tonda Obal na cestách. EKO-KOM je autorizovaná obalová společnost, zajišťující sdružené plnění povinností zpětného odběru tříděného sběru v obcích a využití odpadu z obalů.

Tento vzdělávací program se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu a vedení dětí k odpovědnému chování. Na akci se žáci dověděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj vyrábí. Měli také možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a sami si vyzkoušet vytřídit různé druhy odpadu do barevných kontejnerů.

Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku, proto je i na naší škole v rámci environmentální výchovy tomuto problému věnována dostatečná pozornost.

Fotky z této akce můžete vidět zde

Mgr. Jana Švandová