Preventivní programy 2023

393387481-705324528174631-6007888062550192381-n.jpg

18. 10. 2023

V pátek 13. října jsme pro letošní kalendářní rok uskutečnili poslední preventivní programy hrazené z peněz, které jsme získali z krajských dotací díky projektu „Zdravé klima jako základ úspěšného začlenění žáka II“.

Lektorka společnosti MP Edu nejprve strávila dvě hodiny se žáky čtvrté a páté třídy s programem „Jsi online“.  Ve škole se na tohle téma bavíme s dětmi poměrně často, ale opakování je, jak je známo, matkou moudrosti a navíc je fajn slyšet stejné věci občas od někoho jiného, jinými slovy a zapojit jiné aktivity. Žáci s paní lektorkou probrali rizika internetu a  sociálních sítí s ohledem a vlivem na jejich zdraví. Důraz byl kladen na bezpečné chování v kyberprostoru.

Další dvě hodiny si na své přišli osmáci, pro které jsme vybrali téma „Já a moje já“. Tohle téma vystihuje jejich aktuální problémy a radosti. Povídali si s lektorkou o vývoji osobnosti se zaměřením na psychické milníky dospívání – moje sebevědomí, sebeúcta, sebeovládání, očekávání a rozčarování. Nezapomněli ani na mezilidské vztahy, toleranci k okolnímu světu a schopnost řešit konfliktní situace.

Tím, že jsme vyčerpali finance z dotace, rozhodně s preventivními aktivitami nekončíme, vždyť je spousta věcí, které se dají uskutečnit s minimálními či nulovými náklady průběžně ve vyučovacích hodinách, ale klidně i o přestávkách.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá,

školní metodik prevence