Piškvorky 2023

piskvorkyuvodka23.jpg

15. 11. 2023

Naše škola se zapojila do celostátní hry pIšQworky. Je to největší soutěž pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska v hraní piškvorek. V týmové části soutěže soupěří studenti ve dvou kategoriích: základní školy, které skládají tříčlenné týmy a střední školy, které skládají týmy pětičlenné. Týmy soutěží na prezenčních turnajích ve 3 úrovních: oblastní turnaje, krajské turnaje a ti nejlepší se pak utkají na Grandfinále v Brně na Masarykově univerzitě.

V pátek 20. října 2023 jsme na škole uspořádali školní kolo turnaje. Zúčastnilo se ho šest tříčlenných týmů složených z žáků 5. – 9. ročníku. Do oblastního kola, které se konalo v úterý 7. listopadu 2023 na gymnáziu na Vídeňce, pak postoupilo 6 nejlepších hráčů. Tým kluků z deváté třídy Empísíčka a tým holek z šesté a sedmé třídy Bobíci. Oba týmy se hry ujali se ctí a tým holek postoupil i do playoff, kde ve své kategorii získali 4. místo.

Jak turnaj probíhal a jak děti bavil můžete vidět zde

Mgr. Ivana Pospíšilová