Podpora čtenářství

noveknihy.jpg

24. 01. 2023

Jedním z cílů vzdělávacího procesu by mělo být rozvíjení čtenářské gramotnosti. K tomu patří také samotná vnitřní potřeba číst, potěšení z četby a sdílení čtenářských zážitků.

V rámci podpory vztahu ke čtení mezi našimi žáky jsme do školní knihovny nakoupili více než čtyřicet nových knih. Zaměřili jsme se na to nejlepší, co současná literatura pro děti a mládež nabízí. Následovaly dílny čtení v hodinách českého jazyka a představení literárních novinek žákům. Za účelem propagace čtení byl v prostředí MS Teams zřízen tým „Školní knihovna“, kde se žáci budou dozvídat zajímavosti a novinky týkající se knih v naší školní knihovně.

Zájem o výpůjčku knih se v poslední době opravdu zvýšil, a proto věříme, že jsme na správné cestě.

Mgr. Jindřich Juráš