Informace k zahájení školního roku 2021-2022 - doplnění

20200921-182215.jpg

23. 08. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

připravili jsme pro Vás informace týkající se provozu školy od září 2021, které vycházejí z manuálu „Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke covid-19 (provoz a testování) – dále Manuál…ke stažení zde Manuál MŠMT (edu.cz)

Obecné informace:

• Před prvním příchodem se od žáků nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti
  • Do školy nemohou vstoupit osoby s příznaky infekčního onemocnění
  • Zákonným zástupcům bude vstup do budovy školy umožněn pouze se svolením vedení školy
  • Každá osoba ( žák, zaměstnanec ) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty
  • Ve škole proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě:
  • První test – 1.září ( žáci 2. – 9. ročníku ve třídách nebo výjimečně u vstupu do školy, žáci 1.třídy v tělocvičně školy pod dohledem rodičů )
  • Druhý test – 6.září
  • Třetí test – 9.září
  • Po skončení screeningového testování bude další testování pokračovat pouze na lokální úrovni v návaznosti na aktuální vývoj místní epidemiologické situace
  • Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování ( 14 dnů po plně dokončeném očkování ) nebo po prodělaném onemocnění covid – 19 ( po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid – 19 ), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.
  • Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví – použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení.
  • Žáci ( příp. zaměstnanci ), kteří se nepodrobí testování a současně se na ně nevztahuje žádná z výjimek, jsou povinni při konzumaci stravy a nápojů dodržovat odstup od ostatních osob nejméně 1,5 metru
  • V případě, že žák odmítne jak testování, tak nošení ochranného prostředku, nemůže škola v souladu s mimořádným opatřením MZ umožnit žákovi osobní přítomnost na vzdělávání ( žák ale není automaticky omluven ze svého vzdělávání, musí být omluven v souladu se školním řádem ).

Informace k prvnímu školnímu dni 1.září:

Žáci prvního ročníku budou ve škole slavnostně přivítáni v 7:30 v tělocvičně školy po provedeném testování za pomoci zákonných zástupců ( pod vedením pracovníků školy ). Vstup pro žáky první třídy a jejich doprovod bude bočním vchodem od tělocvičny od 7:15 hod. Prosíme o dodržení hygienických opatření – dezinfekce rukou u vchodu, přezůvky do tělocvičny, ochrana dýchacích cest.

2. – 9.třída: Zahájení školního roku proběhne vzhledem k povinnému screeningovému testování ve třídách se svými třídními učiteli.

Noví žáci budou do tříd odvedeni asistentkami a na žáky 6.tříd budou čekat třídní učitelé.

6.A paní učitelka Mgr.Radmila Neumanová a žáci z Hlubokých Mašůvek, Plenkovic, Mramotic, Kravska

6.B pan učitel Mgr.Tomáš Procházka a žáci z Olbramkostela, Pavlic a Vranovské Vsi

Cizím osobám ( i doprovodu žáků ) nebude vstup do budovy umožněn.

Předpokládané ukončení je do 9:30 hodin.

Školní družina i školní klub jsou v provozu od 1.září pouze pro přihlášené žáky, kteří odevzdali přihlášku pro školní rok 2021/2022.

Zprávy ze školní jídelny:

• Pro žáky školy vaříme od 2.9.2021 – obědy a svačiny tak mají nahlášeni všichni strávníci dle loňského roku
  • Všichni žáci jsou na 1.9.2021 automaticky odhlášeni
  • Pokud máte zájem o stravování i 1.9.2021, je nutné stravu objednat telefonicky ve školní jídelně do 30.8.2021 – tel.: 530 512 267, 604 243 534
  • Osobně nahlášený oběd na 1.9.2021 bude vydán dítěti ve školní jídelně mezi 10:30 – 11:30 hod. – oběd nelze odebrat do jídlonosiče
  • Přihlášku ke stravování je možné stáhnout na webových stránkách školy: zde
  • Kontakt na vedoucí školní jídelny - paní Binderová, tel. 604 243 534, 530 512 267

Vyplněné přihlášky je možné odeslat elektronicky na mail zskravsko@zskravsko.cz a originál předat 1.září.

Mgr. Simona Žalmánková