Exkurze ŠD - Rodinná farma a sýrárna Drozdovi

sd-farma23-3.jpg

02. 07. 2023

Ve čtvrtek 27. června 2023 se I. a II. oddělení školní družiny vydala hned po obědě na farmu ke Drozdům, která se nachází v Kravsku v areálu bývalé keramiky vedle známé Kocandy. Na farmě nás přivítal pan Jaroslav Drozd, který se hned s velkou ochotou pustil do výkladu.

Děti se dozvěděly, které kravičky zde mají na mléko, které na maso, jak, proč a kolik mléka je kráva schopna dát za jeden den, jak podle náušnic poznat „holky a kluky“, atd. Vidět zde děti mohly nejen krávy, které společně s panem Drozdem nakrmily, býky, telátka, slepice, kozy, prase, koťátka, ale i „kousavého“ oslíka Tondu. Během prohlídky nás provázel i syn Drozdových malý Ondrášek společně s maminkou.

Na závěr jsme se dozvěděli něco o výrobě sýrů, za které získali Drozdovi i ocenění regionálního produktu. Sýry, mléko, ale i kefír si zde děti mohly i zakoupit a donést tak malou ochutnávku i domů svým rodičům. Návštěva se nám všem velice líbila a doporučujeme ji i všem ostatním.

Eva Langová a Darina Povolná, vychovatelky ŠD