Mikuláš ve škole 2022

certi22-23.jpg

09. 12. 2022

Přesněji tedy dva Mikulášové a dvě andělsko čertovské party se  prohnali v pondělí naší základní školou. Proč všechno dvakrát? To proto, že se jedná o tradiční „povinnost“ těch nejstarších. No a protože deváté třídy jsou letos dvě a protože jsme ani jednu nechtěli o tuto aktivitu připravit, dohodli jsme se nakonec tímto způsobem a deváťáci si rozdělili třídy, ve kterých se realizovali. A vzali to opravdu zodpovědně! Nezapomněli jsme ani na školičku. Všechny děti byly statečné, Mikuláš štědrý a spravedlivý, andílci usměvaví a laskaví a pekelníci pochopitelně rozverní, střapatí a hluční. U malých si je Mikuláš zkrotil, ale u starších dětí se v několika případech objevil i pytel a výstražné opuštění třídy. Ještě že tam byli spolužáci a ty výtečníky zachránili písničkou! A tak nakonec čerti nikoho neodnesli a Mikuláš si do Knihy hříchů pečlivě poznamenal všechny sliby typu „Já už budu hodný“. Ale o tom se přesvědčíme zase až za rok.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá