Nové záhony před školou dílem sedmáků

zahony23-10.jpg

09. 05. 2023

Sedmáci dokončili své projekty v rámci pracovních činností a tak se před školou objevily nové zahradní prvky - záhony ze starých cihel okolo magnolie a ze starých pneumatik ve tvaru žabáka a Mimoně. Také si natřeli odpadkový koš, aby se odpadky dostaly, kam patří. S realizací jim pomáhal pan školník Závěrka a materiál navozil pan Bloudíček z obce. Poděkování patří i firmě Bronem za poskytnutí zeminy do záhonů. Společné dílo se podařilo a také sedmáci si zaslouží poděkování za to, že se ochotně pustili do návrhů a samotné realizace a že jim nevadí přiložit ruku k dílu při zvelebování okolí, ve kterém žijí.

Každoročně si žáci sedmých tříd navrhují nové zahradní prvky do školní zahrady nebo areálu školy. Pracují ve skupinkách a nakonec hlasují, který návrh budou realizovat společně. Tak se v zahradě objevila obora pro kozy kamerunské, jezírko, bylinková spirála, domečky pro zvířátka, ptačí krmítka a budky, skalka, vyvýšené záhony, týpí, hmatová stezka, hřbitov odpadků, hmyzí hotely, truhlíky s květinami a letos již zmíněné recyklované záhony před školou. Uvidíme, čím nás překvapí budoucí sedmáci….

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Mgr.Simona Žalmánková