Když nejde elektrika

nejde-elektrina7.jpg

22. 02. 2024

Ve středu 31.1. bylo u nás ve škole rušno… bylo vysvědčení, blížily se prázdniny a nešel proud, takže co s tím vším?? Naplánovali jsme pár akcí, které by žáky mohly vzdělat jinou formou než frontálně, ale prožitkem – jdeme na to – představíme vám, co se během jednoho dne stihlo odehrát!

Pingpongový turnaj:

Dle rozpisu a přihlášených dvojic se po celé dopoledne odehrával turnaj ve čtyřhře. Bylo přihlášeno celkem     A vítězi se stala dvojice  Stehlík Štěpán a Filipský Patrik ze 7.třídy. Vítězům gratulujeme! A děkujeme 9.třídě za organizaci a dohled nad fair play.

Den deskových her:

Kdo zrovna nehrál ping pong, ten se ve třídě zabavil jinak – úterý 30.1. je dnem deskových her- my na tuto aktivitu využili právě středu a tak se ve třídách střídali karty, aktivity a další různé hry, které si žáci přinesli buď z domova a ukázali nám, které hry mají rádi a společně jsme si je mohli zahrát a nebo si je půjčili ve škole a zkusili si zase něco nového.  Komunikaci, spolupráci, umělecké dovednosti, byla to sranda.

KMC Znojmo:

Troška pohybu nikomu neuškodí a když je to ještě ke všemu pohyb, který nás něco naučí – paráda. Přijeli za námi manželé Zahrádečtí, kteří ve Znojmě vedou centrum sebeobrany – Krav Maga. Ukázali nám, jak se bránit, když na nás jde více útočníků naráz, jak se krýt před útokem, jak se zachovat, když nás chce násilím pachatel někam odvléct, ale taky, že šikana je pro sraby, jak se zachovat, když něco takového vidíme a hlavně, jak být na sebe opatrní a jak docílit toho, abychom se zbytečným nebezpečím stačili vyhnout dřív, než k nim dojde.

Fotky můžete vidět  zde

Mgr. Jiřina Novotná