Mimořádné ocenění pro školu

img-20230815-082230.jpg

28. 08. 2023

V červenci udělila krajská hodnotitelská komise ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zemědělství, Spolkem pro obnovu venkova ČR a Svazem měst a obcí ČR Mimořádné ocenění za činnost místní základní školy v oblasti vzdělávání a udržitelného rozvoje regionu i zapojení dětí do plánování a života obce obci Kravsko v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023.

Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Soutěž poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem “Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice”. Od roku 1996 je jedním z vyhlašovatelů Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR. Ministerstvo zemědělství se mezi vyhlašovatele připojilo v roce 2007.

Mgr.Simona Žalmánková