Olympiáda pro radost

1uvodni.JPG

25. 05. 2023

Dne 23.5.2023 se vybraní žáci 3., 4. a 5. tříd zúčastnili Olympiády pro radost, která je každoročně pořádána pro žáky prvního stupně s poruchami učení. Akce se konala na ZŠ Pražská, kde se sjelo rekordních 120 dětí z celého okresu. Děti soutěžily v disciplínách zaměřených na zdravovědu, přírodopis, matematiku a česky jazyk. Dokázaly také poznat netradiční hudební nástroje, dopravní značky, složit tangram a v neposlední řadě si vyzkoušely pokus s bublající sopkou. Také v tělocvičně školy se konaly zajímavé sportovní soutěže. Policie ČR si pro děti připravila jízdu na koloběžkách se simulačními brýlemi, které dětem navozovaly stav způsobený únavou, alkoholem a drogami. Pořadatelé všem účastníkům zajistili občerstvení v podobě kopečkové zmrzliny, čokoládové fontány s ovocem a spoustou dalších dobrot. Na závěr jsme zhlédli vystoupení a zásah se cvičným policejním psem, ž čehož byly děti unešené. Soutěž měla velmi hezkou myšlenku a to, že všichni jsme vlastně vítězové, tudíž všichni účastníci byli oceněni medailí a malým dárkem na památku. Akce se vydařila, počasí nám přálo a všichni jsme si ji moc užili. Už teď se těšíme na příští rok.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Lucie Valová