Prevence digitální propasti 2024

digitalizujemeskolu24.png

07. 03. 2024

V rámci implementace Národního plánu obnovy, komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace získala škola další finanční prostředky pro rok 2024. Jedná se o krásnou částku 256 0000,- Kč.  Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU, které Česká republika rozděluje školám z evropského Nástroje pro oživení a odolnost.

Prostředky jsou poskytnuty na pořízení mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti. Cílem je zřízení školního mobiliáře, z něhož si právě znevýhodnění žáci, kteří nedisponují vlastním mobilním digitálním zařízením, budou tato zařízení zapůjčovat krátkodobě ve výuce nebo i dlouhodobě podle potřeby.