Den bez mobilu 2022

denbezmobilu22-12.JPG

07. 11. 2022

Den před podzimními prázdninami jsme všichni na druhém stupni měli možnost si vyzkoušet, zda se dá vydržet jeden celý školní den bez mobilu. Tuto akci vyhlásil metodik prevence ve spolupráci s devátými třídami. První otázka zněla: „A co budeme bez mobilu o přestávce dělat?“ A tak jsme se rozhodli, že se tedy společně pobavíme. Padlo několik námětů, ale nakonec deváťáci vymysleli, že si kluci a holky na jeden den vymění styl oblečení. Docela dobře se bavili už při té představě. A což teprve v to úterý 25. října! Někteří chlapci se připravili opravdu pečlivě včetně decentního líčení, slušivých šatů či sukní a paruk. Vysoké podpatky jsme z bezpečnostních důvodů zamítli. Holky zase netradičně uvázaly kravaty nebo oblékly montérky a dlouhé vlasy skryly pod nejrůznější čepice. Dokonce se přidali i někteří učitelé. Velká přestávka byla opravdu zábavná. A ty malé? O ty se zase postarali ti, kteří se převlékat nechtěli. Ve třídách se na lavicích objevily nejrůznější stolní hry. Bylo pěkné vidět, jak se vlastně stále umíme mezi sebou bavit i bez neustálého sledování displejů svých mobilních telefonů.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá,