„MEZIGENERAČNÍ DEN“

mezigeneracni23-4.jpg

15. 06. 2023

V neděli 11. června se po několikaleté odmlce opět mohl v DpS Plaveč konat „Mezigenerační den“ zaměřený na setkávání různých generací, rodin a široké veřejnosti. Naše škola byla oslovena ohledně vystoupení školního pěveckého sboru Sluníčko, které se stalo tradiční součástí tohoto svátečního dne. Žáci pod vedením svých učitelek připravili krátký program tvořený  několika známými i novějšími písničkami a hrou na flétnu.

K tomu s sebou přivezli spoustu drobných dekoračních předmětů ve formě zápichů jako dárek pro příchozí a také obrázky s letní tématikou, které ozdobí vstupní prostory hlavní budovy domova pro seniory.

Součástí tohoto setkání byla i taneční vystoupení, vystoupení mažoretek, dechové hudby a pestrý doprovodný program. Cílem mezigeneračního dne je nabídnout veřejnosti možnost se potkat, vzájemně navázat užší kontakty se seniory, ale i umožnit klientům zařízení setkat se s místní komunitou a společně prožít pěkný a aktivní den.

Účinkujícím děkujeme za účast a pěkné vystoupení, rodičům za doprovod a podporu.

Fotky z této akce můžete vidět zde

Mgr. Jana Švandová