Poslední výlet - Mikulov 2023

mikulov23-22.jpg

03. 07. 2023

Konec školního roku pro deváťáky znamená také konec základní povinné docházky a zároveň start do nové životní etapy. Někdo se těší, někdo má trošku obavy a dalším je třeba líto, že v této sestavě se už potkávat nebudou. Nebo alespoň ne na denní bázi. Tohle všechno si uvědomujeme, ale zrovna ve středu 28. června jsme nic z výše uvedeného neřešili a ani řešit nechtěli. Rozhodli jsme se, že si poslední společný školní výlet užijeme.

Ráno jsme se sešli na znojemském vlakovém nádraží, nastoupili do osobního vlaku směr Břeclav a vyrazili vstříc báječnému dni. Naším cílem byl krásný Mikulov a k tomu romantika v podobě cesty vlakem rozhodně patří.  Během krátké doby, jak se nám zdálo, jsme vystupovali na mikulovském nádraží a rovnou vyrazili do panonského háje pokochat se výhledem na historické město s krásným zámkem. Po nezbytné fotodokumentaci jsme si vyšlápli směrem k jeskyni Na Turoldu, kde jsme měli objednanou prohlídku. Padesátiminutový pobyt v podzemí se nám líbil i přes nutnost zdolat 346 schodů. Na povrchu se v mezičase naštěstí přihnala krátká bouřka, takž byl i čas na odpočinek a doplnění živin. Jakmile vysvitlo sluníčko, pokračovali jsme – opět po svých – směr centrum města. Tam jsme si vše důkladně prohlédli, utratili kapesné a ještě jsme navštívili nádhernou zámeckou zahradu s mnoha květinami, zákoutími, kašnou a vyhlídkami do okolí včetně nedalekého Svatého kopečku. No a pak už nás jen čekala cesta zpět na nádraží. Viděli jsme mnoho zajímavého, udělali něco pro svoje tělo, ale hlavně jsme si užili dostatek legrace a jeden druhého. Počasí spolupracovalo skvěle, bude na co vzpomínat.

Fotky z této akce můžete vidět zde

Mgr. Drahomíra Brzobohatá