Beseda pro rodiče

kybersikana.png

03. 05. 2023

Školní poradenské pracoviště ve spolupráci s vedením školy uspořádalo 2. 5. 2023  besedu pro rodiče na téma kyberšikany. V nedávné době jsme se prakticky přesvědčili o tom, že zpočátku nevinná zábava může přerůst v drsnou legraci a vygradovat až v projevy dehonestace v mediálním prostoru, tedy v kyberšikanu. Přednášku jsme svěřili do rukou Policie ČR a dozvěděli jsme se spoustu informací z praxe a také jsme byli poučeni o tom, na co si dávat konkrétně pozor, o čem se bavit s dětmi, tedy hlavně že je nutné s dětmi mluvit. Besedy se zúčastnili také všichni pedagogičtí pracovníci školy, protože všichni jsme zároveň rodiči a informací v tomto směru je stále zapotřebí zejména v souvislosti s rychlým rozvojem informačních médií. Všem rodičům děkujeme za účast.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá,

školní metodik prevence