Atletické závody 22

atletika22-73.JPG

01. 07. 2022

Dne 23. června 2022 se na naší škole uskutečnily atletické závody žáků a žákyň z první až deváté třídy. Závody začaly za atletice přejícího počasí          v 7: 45 hodin.

Po slavnostním zahájení a zapálení našeho olympijského ohně Martinem Podsklanem a Anežkou Nevrklovou se rozběhly soutěže. 137 závodníků soutěžilo v běhu na 200 a 400 metrů, skoku do výšky, skoku do dálky, sprintu na 50 metrů a štafetovém běhu na 4x50 metrů. Ve třech kategoriích bylo rozděleno celkem 72 medailí.

Letošní závody měly neobyčejně výborné výsledky a zdařilý průběh soutěží. Bylo vytvořeno celkem jedenáct nových rekordů, což je více než pozoruhodné. Žák deváté třídy Tomáš Haspra zaběhl 400 metrů za 59:61 s. Tímto časem překonal magickou hranici jedné minuty. Podruhé v historii našich závodů byl překonán limit 30 sekund ve štafetovém běhu na 4x50 metrů. Družstvo ve složení žáků 9. třídy: Haspra, Soukup, Klugl, Jírovec, zaběhlo nový vynikající rekord 28: 80 s. Nové rekordy utvořili také: Barbora Dokulilová, Elen Závěrková, Matěj Štrombach a Patrik Pokorný.

Co říci závěrem? Byl to jeden z nejpovedenějších atletických závodů. Zúčastnilo se ho dvě třetiny žáků školy. Na další atletické závody se již teď těší letošní vítězové, ale i všichni další účastníci.

Fotky z akce můžete vidět zde.

Mgr. Rudolf Podsedník

Atletika 2022 - Výsledková listina  pdf