Floristika 23

floristikauvodka.jpg

22. 05. 2023

To je název soutěže, které se ve čtvrtek 11. května zúčastnily Tereza Klempová a Žaneta Vránová z 8. třídy na SOŠ Znojmo, Dvořákova.

Prvním úkolem soutěžících bylo uvázat tzv. vítací kytici. Nemohli si vybrat, z jakých květin vazba bude. Rostlinný materiál jim byl přidělen. Kdo měl kytici hotovou, vložil ji do připravené vázy a odešel na školní dvůr pod pergolu, kde se svačilo. O přestávce si mohli žáci pochutnat na zákuscích od místních cukrářů.

Druhým úkolem účastníků soutěže bylo naaranžovat vypichovanou misku. Tentokrát už mohli zvolit, jaké květiny si vyberou. Po skončení práce přenesli vázu s kyticí i vypichovanou misku na pracovní stůl v odborné učebně a znovu odešli na školní dvorek. Porota, složená ze zaměstnanců školy, hodnotila anonymně práce dětí. Když bylo rozhodnuto, žáci byli znovu pozváni do místnosti, postavili se ke svým výrobkům a představili se porotě.

Naše děvčata byla velice úspěšná. Tereza Klempová vybojovala krásné druhé místo a Žaneta Vránová byla první. Dostala nabídku k účasti na tvořivých dílnách v Kroměříži.

Moc blahopřejeme a budeme držet pěsti, aby v Kroměříži byla stejně úspěšná jako ve Znojmě.

Mgr. Břetislava Melušová