Burza škol 2022

burzaskol22-3.jpg

08. 11. 2022

V pátek 4. listopadu se obě deváté třídy se svými třídními učitelkami vypravily do Znojma na každoroční Burzu škol. Je to akce, kde se střední školy představují svým možným budoucím studentům. Začali jsme na SOŠ Dvořákova, kde jsme měli možnost obejít stánky několika středních škol znojemského, ale i například třebíčského okresu. Žáci se mohli na cokoli zeptat vystavujících a prezentujících, mezi kterými byli učitelé jednotlivých středních škol, ale v mnoha případech i jejich studenti. Na některých stanovištích si mohli i prakticky vyzkoušet, jaké dovednosti mohou na dané škole získat.

Naší druhou zastávkou byla Střední zdravotnická škola Znojmo. Každá třída dostala po příchodu svoji slečnu průvodkyni ve zdravotnickém obleku a vydala se po jednotlivých třídách, stanovištích. Dozvěděli jsme se, jaké konkrétní předměty se tu studují, z čeho se maturuje, kde se vykonává povinná praxe a že kdo je zdatný v němčině, může absolvovat stáž v nasmlouvaných pracovištích v Rakousku. Deváťáci si mohli nechat změřit tlak, na figuríně vyzkoušet, jak je fyzicky náročné někomu udělat masáž srdce nebo třeba zkusit hádat, k čemu slouží různé zdravotnické pomůcky.

Následně se deváťáci, někteří v doprovodu rodičů, mohli rozejít na další školy podle vlastního výběru, protože tento den na mnoha znojemských středních školách pořádali dny otevřených dveří. Prožili jsme zajímavé páteční dopoledne ve znamení výběru střední školy. Někteří se ve svém výběru utvrdili, další třeba zjistili, co dříve o té či oné škole nevěděli. Každopádně přejeme deváťákům při výběru svého budoucího působiště šťastnou ruku.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá