Čtvrťáci a páťáci na dračích lodích

draci-lode-4a5-22-2.jpg

22. 09. 2022

Ve středu 21. září se vypravili žáci 4. a 5. třídy na závody dračích lodí, které se každoročně konají ve Znojmě – Sedlešovicích. Po příjezdu na místo jsme se jen krátce rozkoukali a už jsme šli na start. Vyzbrojeni vestami a pádly jsme se nalodili na krásné lodě ozdobené dračími hlavami. Po krátkém tréninku začal závod. Loď musela zdolat trasu plnou překážek a úkolů: projet brankami, zacouvat, zazvonit na zvoneček a při tom všem ještě závodníci hledali kolem sebe obrázky zvířátek a snažili se je zapamatovat. Pádlovali jsme jak draci a všechno jsme s přehledem zvládli. Za to jsme byli v cíli odměněni drobnou sladkostí a hlavně medajlí. Potom jsme se ještě vyřádili na skákacím hradu a nakonec spokojení a unavení dorazili zpět do školy.

Fotky z akce můžete vidět zde.

Lucie Hellmanová a Mirka Masarovičová