Atletická čtyřka 23

atleticka4-23-322-uvod.jpg

20. 06. 2023

Dne 15. června 2023 se na naší škole uskutečnil 10. ročník regionálního atletického závodu ZLATÁ  ČTYŘKA. Při slavnostním zahájení žákyně Barbora Dokulilová zapálila olympijský oheň a mohla se rozběhnout úvodní disciplína.

Soutěžilo se v běhu na 200 a 400 metru, sprintu na 50 metrů, skoku do výšky a dálky a štafetovém běhu 4x50 metrů. Závodů se zúčastnilo 92 závodníků. Ve čtyřech kategoriích (1. a 2. třída chlapci, dívky a 3. a 4. třída chlapci, dívky) bylo rozděleno celkem 48 medailí. Závodů se zúčastnily školy domácí Kravsko a hosté z Jevišovic.

I letošní rok se závody povedly a měly vysokou sportovní úroveň. Za ideálního počasí byly letos vytvořeny tři nové rekordy. První rekord vytvořila žákyně druhé třídy Tereza Langová v běhu na 200 m časem36:68 s. Druhý rekord padl rovněž v běhu na 200 m. Richard Stehlík zaběhl čas 33:01 s. Poslední rekord zaběhly žákyně druhé třídy z Kravska ve štafetovém běhu na 4 x 50 m. časem 36:95 s.

Co říci na závěr?  Chtěl bych poděkovat vedení školy za podporu této akce. Chtěl bych poděkovat rovněž mým kolegům Daně Hasprové, Mirce Peškové a Tomášovi Procházkovi za pomoc s organizací průběhu závodu. Bez jejich nadšení a profesionálního přístupu by se závod v takovém rozsahu nedal uskutečnit. O zdárný průběh se zasloužili také žáci deváté třídy v roli pomocníků na stanovištích.

Atletické závody ZLATÁ  ČTYŘKA mají již své stálé místo v kalendáři, začátek června. Mají svou atmosféru a tradici a proto se všichni těší na další pokračování, tentokrát už na 11. ročník atletického závodu GOLDEN FOUR 2024.

Výsledky atletických závodů z 15.6.2023;pdf

Mgr. Rudolf Podsedník

Fotky z této akce můžete vidět zde.

Na video z této akce se můžete podívat zde.