„Bonjour“ aneb návštěva z Francie

img-3578.JPG

03. 05. 2023

V polovině dubna navštívila naši školu Catarina, studentka střední školy ve francouzském městě Auch, které se nachází nedaleko Toulouse v jihozápadní Francii. Po dobu dvou týdnů trávila s našimi žáky hodiny němčiny a angličtiny.

Studentka si pro žáky připravila prezentaci, ve které představila zvyky a kulturu ve Francii a povyprávěla také o své škole. Žáci měli možnost využít své znalosti angličtiny a Catarinu zasypali otázkami, na které jim ochotně odpovídala. V hodině němčiny žáci osmé třídy propojili německý a anglický jazyk a při popisu místností a nábytku v domě překládali pro Catarinu z němčiny do angličtiny. V hodinách angličtiny s její pomocí vytvořili plakát o Francii. Velký dík patří žákům 9.A třídy, kteří si pro Catarinu připravili krásnou prezentaci v angličtině o českých zvycích a kultuře. Žáci si také poslechli francouzský jazyk od rodilé mluvčí, naučili se několik francouzských slovíček a poslechli si písničku ve francouzštině.

Věřím, že tato návštěva byla pro žáky velkým obohacením a možná i motivací dále se vzdělávat v cizích jazycích.

Mgr. Jaroslava Červinková