Jevišovický braňák

img-20230530-082846.jpg

02. 06. 2023

V úterý 30. května proběhl v Jevišovicích tradiční branný závod – "Jevišovický braňák“. Zúčastnilo se ho celkem 8 týmů z několika škol. Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo z 5. třídy ve složení: Eliška Votavová, Monika Cejpková, Filip Dvořák a Milan Holcmann. V průběhu závodu museli závodníci kromě rychlosti a vytrvalosti běhu prokázat také šikovnost při střelbě ze vzduchovky, hodu na cíl nebo chození na chůdách. Plnili také úkoly zaměřené na všeobecný přehled a vědomosti, jako je odhad vzdálenosti, orientace na mapě, dopravní výchova, přírodověda, ale také třeba znalosti v českém jazyku a matematice. Během závodu ještě bylo potřeba hledat a počítat obrázky zvířat. Po vyčerpávajícím běhu a zdolání všech překážek a disciplín se naši závodníci občerstvili a odpočinuli si v příjemném prostředí kempu Veselka. Za vzornou reprezentaci naší školy jim patří velký dík.

Mgr. Lucie Hellmanová