Informace k návratu žáků 1.stupně a předškoláků MŠ od 12.4.2021

uvodskolazima.jpg

08. 04. 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021

Provoz školy od 12.4.2021 vychází z Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.dubna 2021 a manuálů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy:

Informace k provozu škol od 12. dubna 2021, MŠMT ČR (msmt.cz)

Právní opora k testování a režimovým opatřením ve školách, MŠMT ČR (msmt.cz)

pro rodiče | testování.edu.cz

Video k testování: https://youtu.be/BmDnd140UH4

Provoz mateřské školy:

Vzdělávání se umožňuje dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximálně 15 dětí – rodiče těchto dětí bude kontaktovat paní učitelka Kubáková.

Všechny předškolní děti mají nahlášený pobyt v mateřské škole. Pokud v pondělí nepřijdou, je potřeba jejich nepřítomnost omluvit a běžným způsobem odhlásit stravu ve školní jídelně.

Testování před vstupem do školky bude probíhat v šatně oddělení Motýlků za přítomnosti a asistence zákonných zástupců dětí.

V mateřské škole jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu.

Provoz základní školy:

V týdnu od 12.dubna se budou ve škole vzdělávat žáci 1., 2. a 3.třídy podle běžného rozvrhu pro prezenční vzdělávání. Žáci 4. a 5.třídy se nadále vzdělávají distančně podle rozvrhu distančního vzdělávání jako doposud.

Žáci 2.stupně pokračují v distančním vzdělávání.

V týdnu od 19.dubna se budou ve škole vzdělávat žáci 4. a 5.třídy podle běžného rozvrhu pro prezenční vzdělávání. Žáci 1.,2. a 3.třídy se vzdělávají distančně podle rozvrhu distančního vzdělávání.

Žáci 2.stupně pokračují v distančním vzdělávání.

Testování bude probíhat 2x týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek před samotným vyučováním v tělocvičně školy. Vstup na testování bude bočním vchodem a bude umožněn i zákonným zástupcům žáků, pokud projeví zájem ( vstup pouze s respirátorem ). Před školou bude zaměstnanec školy a žáky bez rodičů na testování doprovodí.

Instrukce k testování ve školách a Letáky k testování pro žáky a rodiče naleznete v příloze. Instruktážní video k centrálně distribuovaným Ag testům naleznete výše v textu.

Na testování budou dohlížet pověřené osoby, které jsou zaměstnanci školy ( paní asistentky, vychovatelky ).

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také děti, které onemocnění prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem - je to nutné prokázat (např. lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

Účast na testování je podmínkou přítomnosti žáka při prezenční výuce.

V základní škole jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, žáci  jsou povinni nosit alespoň chirurgickou roušku.

Provoz školní jídelny:

Školní jídelna je v provozu – všichni žáci, kteří odebírají oběd při prezenční výuce, jsou přihlášeni. Pokud bude žák ve škole nepřítomen, rodiče musí obědy odhlásit běžným způsobem.

Žáci mají nárok na dotovaný oběd i během distanční výuky, mohou si ho odebírat jako jídlo s sebou. Výdej probíhá v čase mezi 10:30 a 11:00 hodin.

Zájemci o odběr obědů si jej musí přihlásit běžným způsobem nebo u vedoucí školní jídelny na tel.: 604 243 534.

Provoz školní družiny:

Školní družina je v provozu vždy pouze pro žáky, kteří se účastní prezenční výuky ve škole.

Mgr.Simona Žalmánková, ředitelka školy