Já a moje já II.

jaamojeja22-7.peg

06. 12. 2022

Ve středu 30. 11. 2022 jsme letos naposledy přivítali ve škole lektorku MP Edu. Přijela za žáky osmé třídy, aby s nimi dokončila program Já a moje já, který společně započali v loňském školním roce. Zatímco v první části si povídali zejména o změnách, které přináší dospívání v oblasti mezilidských vztahů, vymezení svého prostoru ve společnosti a zdárné komunikace s okolím, letošní dvouhodinovka se zaměřovala především na vztah k sobě ve smyslu zdravého sebevědomí, sebeúcty a budování zdravých vztahů, které následně mají zpětný dopad na to, jak se my sami cítíme. Žáci hodnotí tento seminář jako přínosný zejména z pohledu komplexního shrnutí informací, které se k nim jinak dostávají z různých stran ať už ve škole či v běžném životě.

Jednalo se o poslední akci placenou z dotačního projektu pro rok 2022. Ne však o poslední akci zaměřenou na prevenci patologických jevů. Jedeme dál, protože příznivé školní prostředí považujeme za základ dobrých vztahů napříč třídami a spokojenosti dětí i zaměstnanců.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá,

školní metodik prevence