ESSD – Evropský školní sportovní den 2022

essd-22-2.peg

24. 10. 2022

Naše škola se letos již podruhé zapojila do projektu ESSD – Evropský školní sportovní den, který probíhá po celé Evropě. Cílem tohoto projektu je podpořit pohybovou aktivitu u dětí.

Celá akce proběhla v pátek 7. října 2022. Již od rána bylo znát, že počasí nám bude přát, proto jsme využili hlavně venkovní hřiště, kde se pro děti prvního stupně připravilo celkem 17 stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet nejen sporty, se kterými se běžně setkávají např. fotbal, florbal, basketbal…, sporty nové např. Kikbo (starověká hra rozšířená hlavně v Asii a Číně), ale i různé balanční pomůcky např. Pedalo či balanční kruhovou desku.

Pro žáky druhého stupně byl připraven turnaj v přehazované. Každá třída si vytvořila minimálně dva týmy, které si i pojmenovala. Turnaj osmé a devátých tříd se uskutečnil venku. Turnaj šesté a sedmých tříd ve školní tělocvičně.

Poděkovat bych chtěla sl. Kottové ze Znojma, která nás společně se svojí kolegyní celým dnem provedla. Velký dík patří též našim deváťákům, kteří nám pomohli vše připravit a úžasně se starali o své mladší spolužáky. Stejně tak bych také chtěla poděkovat i paní vychovatelce Darině Povolné.

Všichni byli za své výkony odměněni a doufám, že si tento den užili.

Fotky můžete vidět zde.

Eva Langová