Dolní Lomná – lyžák 2023

hory23-13.jpg

20. 02. 2023

V pondělí 6. února kolem půl sedmé ráno se začali žáci scházet před školou, abychom mohli vyrazit na tolik očekávaný lyžařský kurz. Obavy v očích rodičů, že se jim děti nevejdou do autobusu, jsme naštěstí po skvělé organizaci uklidnili, a tak po sedmé hodině hurá na hory – všem se neskutečně ulevilo.

První den na horách byl náročný. Vyčerpáni po cca 40 minutách chůze k lanové dráze jsme vyjeli na chatu a zaslouženě si dali skvělý oběd. Naivně jsme mysleli, že se ještě ten den půjde lyžovat, ale nadšení žáků bylo tak obrovské, že jsme to raději nechali na další den a nechali jsme je těšit se o chvilku déle. Všichni jsme se šli v klidu ubytovat a zjistit, kde kdo vlastně bydlí, potom jsme se sešli venku a stavěli jsme sněhuláky.

V úterý ráno jsme vyrazili na svah, který nás trošku překvapil svým sklonem, a tak první jízdy začaly opatrně. Dvě družstva s Andrejkou a p. uč. Procházkou jezdila celou sjezdovku a pan učitel Fischer s neskutečným odhodláním vyrazil lanovkou dolů se začátečníky, aby brázdili kopec s pomou. I přes drobné komplikace (zdravíme Kubu J) se všechno vyřešilo a začátečníci se do toho mohli obout.

Po odpoledním klidu jsme opět vyrazili na svah už malinko odvážněji, ale přesto s respektem. Úterní odpoledne se nám pokazilo úrazem, kdy si jeden z našich zkušených borců – zdravíme Štěpi – bohužel zlomil nohu, a tak se projel nejen na saních za sněžným skútrem, ale i sanitkou.

Ve středu se už začátečníci natolik zlepšili, že začali sjíždět prudší část svahu a šlo jim to – já tam byla, já to viděla! J  Po lyžování skočili do bazénu, protáhli a nahřáli jsme svaly a večer už nás čekal karneval. Kdo masku neměl, ten si ji chytře vymyslel na místě, a kdo masku měl – nestačili jsme zírat na skvělé nápady, šikovnost babiček, maminek - klobouk dolů – super! Zahráli jsme pár her a šli spát.

Poslední den lyžování proběhl bez komplikací, takže jsme odpoledne mohli v klidu začít balit věci a těšit se domů.

Díky za hezké zážitky!

Fotky můžete vidět zde.

Video můžete vidět zde.

Mgr. Jiřina Novotná