ŠKOLNÍ AKADEMIE

akademie23-32.JPG

29. 05. 2023

Ve středu 24. 5. se po delší odmlce opět konala školní akademie. Žáci naší školy několik týdnů předem poctivě připravovali jednotlivá vystoupení, aby se mohli předvést členům svých rodin i široké veřejnosti. Se svým programem vystoupily nejen všechny třídy prvního stupně, ale zapojili se i žáci z druhého stupně, i když spíše jako jednotlivci nebo skupinky.

Po krátkém úvodu paní ředitelky dostaly slovo moderátorky letošní akademie – žákyně 8. třídy Kristýna Fabiánová a Kateřina Dvořáková. Ty jako první uvedly vystoupení žáčků 1. třídy – veselý taneček Strašidla. Po nich následovaly další třídy 1. stupně – druháčci zatančili na písničku z muzikálu Pomáda, třeťáci zdramatizovali pohádku Dědečkova rukavička. Vystoupení čtvrťáků bylo ze začátku zahaleno tajemstvím – nakonec nás překvapili letním hitem, ve kterém „se roztančili“ všichni zaměstnanci školy. Páťáci předvedli hru na tělo a bubnování spojené s dalším tanečkem.

Program pokračoval  vystoupením žákyně 7. třídy Barbory Petrové, která navštěvuje kroužek mažoretek. Adriana Kučírková z 8. třídy zahrála dvě skladby na klávesy. Dalším překvapením byla ukázka cvičení dívek na trampolínkách pod vedením Žanety Hanzálkové. Následovala dvě taneční čísla – jedno předvedla děvčata z kroužku Klubíčko a druhé dívky z 8. třídy. Celá akademie byla prokládána hrou na flétny a písničkami členů školního pěveckého sboru Sluníčko.

Věříme, že se letošní akademie všem líbila, a že se nám podařilo navázat na tradici, která byla v uplynulých letech přerušena covidem a pandemií s ním spojenou. Děkujeme všem vystupujícím i jejich pedagogům za úspěšné zvládnutí příprav i realizace a těšíme se na další ročník.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Jana Švandová