Den pro MŠ

den-proms24uv-1.jpg

05. 06. 2024

U nás ve škole se snažíme, aby starší čas od času udělali něco pro svoje mladší kamarády. Tak tomu bylo například ve středu 29. května, kdy deváťáci uspořádali pro děti z mateřské školy u příležitosti Dne dětí zábavné dopoledne v zámeckém parku. Protože jsme něco podobného připravovali již na Den Země, chtěli jsme, aby aktivity byly jiné, ale stejně zábavné. Sáhli jsme tentokrát pro inspiraci ke starším, leč osvědčeným hrám a soutěžím. Ty nejsou nijak příliš náročné na přípravu a materiální zabezpečení, jsou však léty prověřené. A protože už bylo teplo, dostala se ke slovu i stanoviště s vodou. Malé děti si tak mohly sestřelit pet láhev vodní pistolkou, přenášet vodu pomocí polévkové lžíce a na stanovišti s opičí dráhou byly jejich drobné nešikovnosti ztrestány sprškou z vodní pumpy. Bylo opravdu teplo, a tak nešiků postupně přibývalo, protože drobná sprška byla vlastně osvěžující. Na dalších stanovištích děti rozpoznávaly pohádkové dvojice, rážely kuželky, přetahovaly se lanem, obratně manipulovaly s míčem, přesouvaly se za pomoci obručí či skákaly v pytli. Na posledním stanovišti pak všichni museli prokázat schopnost spolupráce při manipulaci s důmyslně sestrojeným jeřábem. Nakonec se kromě školkáčků aktivit v parku zúčastnil i celý první stupeň. Všem se zábava venku mezi stromy moc líbila  a náležitě si to užili i samotní deváťáci. Paní učitelky ze školky nám za odměnu poslaly sladký veliký meloun. Ten jsme naporcovali druhý den na svačinu a všichni jsme si na něm pochutnali. Děkujeme, byl moc dobrý!

Fotky můžete vidět  zde

Mgr. Drahomíra Brzobohatá

« zpět