ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU - ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2023

jarmark23-1.jpg

20. 12. 2023

Už se to blíží! Co? Přece VÁNOCE! Děti se nemohou dočkat, dospělí shánějí dárky a zdobí své příbytky, všichni se moc těší, až nastane dlouho očekávaný Štědrý večer. Abychom toto čekání co nejvíce zpříjemnili, připravili jsme tradiční ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU spojené  s oblíbeným jarmarkem, na kterém si všichni mohli zakoupit drobné vánoční dekorace vyrobené dětmi, pochutnat si na cukroví a zahřát se připraveným horkým čajem.

Vpodvečer dne 13. 12. se před budovou OÚ v Kravsku po roce opět rozsvítil vánoční stromeček. Kulturní program pro letošní zpívání se přesunul do vnitřních prostor sálu místního kulturního domu, kde probíhal i již zmíněný vánoční jarmark. V doprovodném programu opět vystoupili žáci našeho školního pěveckého sboru Sluníčko, kteří se spojili s děvčaty z kroužku hry na kytaru. Zazněly známé i méně známé melodie, mezi nimiž jsou zajisté nejoblíbenější Půlnoční a Vánoce na míru. Krom toho letošní program zpestřily tóny houslí – žákyně 5. třídy Anežka Nevrklová zahrála několik klasických vánočních koled. Jako letošní novinka byla uvedena píseň Zázrak má se stát, známá z jedné vánoční televizní reklamy. Na závěr si všechny děti společně zazpívaly píseň Jsou svátky, která se stala každoroční pomyslnou tečkou na našich vystoupeních v období adventu.

Po skončení našeho vystoupení a jarmarku vánoční program pokračoval tradičním zpíváním koled v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy.

Věříme, že se vám naše letošní ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU líbilo, a že jsme navodili tu pravou vánoční atmosféru. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2024.

Zpívání u stromečku v Kravsku 2023 - YouTube

Fotky můžete vidět zde