13. listopad – Den laskavosti

20. 11. 2023

Jaké to je rozdávat ostatním radost? Chtěli jsme to zjistit a tak jsme šli do listopadové výzvy Laskavý podzim. Světový den laskavosti připadá na 13. listopad a kampaň Jsem laskavec je založena na dobrých skutcích. Řekli jsme si, proč být laskaví jen jeden den, pojďme do toho každý den v listopadu. Ve třídách máme laskavý kalendář, kde na každý den je napsána jedna laskavost, která by mohla někomu jinému udělat hezčí den.

A právě 13. listopadu - na DEN LASKAVOSTI náš žák Petr Bodanský jel předat sbírku hraček, kterou ve škole zorganizoval. Obvolal si organizace, kde by mohly hračky chtít, zařídil čas jejich předání, zjistil, o co konkrétně by měli zájem. Poté oslovil své spolužáky z celé školy, zda nemají doma nějaké hračky, se kterými si nehrají a mohly by udělat radost ještě někomu jinému. A tak se mu sešla spousta věcí, které mohl předat na dětské oddělení Znojemské nemocnice, Oblastní charitu Znojmo a do Dětského domova Hakenova Znojmo.

Měla jsem tu čest být s Peťou u toho a můžu vám říct, že to byl super žážitek – vidět mladého člověka,  který má za sebou celou skupinu stejně dobrých a srdečných spolužáků, kteří si udělají čas a zorganizují  úžasnou věc – sami – bez naší pomoci … a kdo ví, třeba se nám to dostane tak pod kůži, že listopadem to neskončí – moc bych nám to všem přála.

Buďte pyšní rodiče na vaše děti, dělají skvělé věci.

Novotná Jiřina a parlament