Deváťáci v Praze

praha22-40.jpg

09. 12. 2022

V pátek 2. 12. 2022 jsme se vydali do Prahy za památkami, slavnou českou historií i horkou současností. Byla před námi dlouhá cesta a také pěkně nabitý program, a tak není divu, že se vyjíždělo brzy. V 6.15 hod. přijel ke škole autobus, do kterého se naskládali žáci obou devátých tříd doplněni do plného stavu osmáky.

V Praze si nás rozdělily paní průvodkyně na dvě skupiny a pak už to šlo v poměrně rychlém sledu. Tramvají na Úvoz, tam přestoupit na lanovku na Petřín. Před vstupem do bludiště jsme se dozvěděli nějaké informace o vrchu Petřín a pak jsme se chvíli dobře bavili v petřínském bludišti a atraktivním zrcadlovém sále. Venku bylo poměrně chladno, a tak jsme se po vlastních vydali na Pražský hrad v ostrém tempu, abychom se zahřáli. Paní průvodkyně nás cestou zásobovaly vždy dalšími zajímavými informacemi. Hrad, druhé nádvoří, Vladislavský sál, katedrála svatého Víta, kaple sv. Jiří, kopie korunovačních klenotů, Zlatá ulička a Daliborka. K tomu spousta pověstí.

Cestou do centra jsme ještě obdivovali Mánesův a Karlův most či Rudolfinum. To už ale bylo odpoledne a my jsme směřovali ke Staroměstskému náměstí. Tou horkou současností byly samozřejmě adventní trhy a vánoční výzdoba. Ještě kouknout na orloj a přesun na Václavák. Tam byl další zajímavý stromeček a dřevěné domečky s typicky vánočním občerstvením. To už byla skoro tma, a tak jsme si vánoční atmosféru užili dokonale včetně slavnostního osvětlení.

Cestu do Prahy hodnotíme jako velmi zdařilou. Budeme se snažit si poslední měsíce základní školní docházky vychutnat podobným způsobem jako tuto exkurzi.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá