Olympiáda pro radost 2024

olym-radost24-83.peg

04. 06. 2024

Dne 28. května 2024, se vybraní žáci, kteří navštěvují hodiny IVP, z 4. a 5.třídy, zúčastnili Olympiády pro radost, společně s dalšími jednadvaceti družstvy z okolních škol. Olympiáda se každoročně koná na Základní škole Pražská, ve Znojmě. Akce je pořádána pro žáky prvního stupně, s poruchami učení, aby i oni měli možnosti zažít, jak chutná úspěch, v našem případě VÍTĚZSTVÍ. Na olympiádu jsme letos vyslali jedno družstvo o pěti členech. Konkrétně, Nela Parůžková a Tomáš Dvořák, z 5.třídy, Anita Hakszerová, Amálie Vlková a Šimon Straka, ze třídy čtvrté, v doprovodu paní asistentky Žanety Hanzálkové.

Děti soutěžily v oborech českého jazyka, matematiky, angličtiny, zdravovědy, lesnictví, přírodovědy. Vyzkoušely si netradiční sporty, poznaly dopravní značky, předpisy a netradiční hudební nástroje. Zastřílely si z Nerfky na cíl, zhlédli exhibici, kterou si pro ně připravili celníci a jejich psi, kteří dokázali vystopovat pašované peníze, zboží a dokonce i drogy.

 Našim dětem se však nejvíce zalíbilo občerstvení v podobě zmrzliny, čokoládové fontány s ovocem a sušenkami, které bylo pod taktovkou cukrárny Jasmin. Nebylo zapomenuto ani na paní učitelky, o které bylo také skvěle postaráno.
Na závěr jsme netrpělivě vyčkávali na vyhlášení a pro velký úspěch, se naši žáci umístili na krásném 1.místě, společně s družstvem s Tasovic, díky bodové shodě. Děti měly ohromnou radost, nakonec jsme ani nezmokli a odcházeli jsme s medailemi, taškou plnou dárků, pro všechny účastníky, ale především s krásným pocitem na srdci a úsměvem na tváři, protože přeci, všichni jsme vítězové. Což je hlavní myšlenkou této povedené akce.

Fotky můžete vidět  zde

Žaneta Hanzálková

« zpět