Bojovka Fantastická cesta lidským tělem

bojovka24-1.jpg

25. 03. 2024

Ve středu 13. 3. 2024 se čtvrťáci vydali na Fantastickou cestu lidským tělem. Na výpravu je pozval kluk Jáchym, který trávil prázdniny u babičky. Babička je vynálezkyně a sestrojila důležitý vynález Bacilobác. Chce tento stroj představit na konferenci vědců, ale ve stroji bohužel chybí jedna důležitá součástka. Tu nestačila namontovat a položila ji na talířek v kuchyni. Naneštěstí si tento talířek Jáchym vybral, když si chystal snídani. Stalo se neštěstí, Jáchym spolu s dobrou babiččinou buchtou snědl i důležitou součástku. Bez součástky, ale Bacilobác nefunguje. Proto Jáchym s babičkou hledají dobrovolníky, kteří pomohou ztracenou součástku najít. Dobrovolníků se u čtvrťáků našlo dost. Všichni spolkli zmenšovací pilulku a vydali se Jáchymovými ústy jícnem do žaludku. V žaludku na ně čekala babička a doprovodila je na pouti po 10 orgánech Jáchymova těla = deseti stanovištích bojovky. Při hledání součástky a plnění úkolů prošli čtvrťáci žaludkem, játry, slinivkou břišní, tenkým a tlustým střevem, ledvinami, slezinou, plícemi, srdcem a mozkem. Na jejich pouti jim průvodce a pomocníky dělalo 7 žáků deváté třídy. Všechny čtyři týmy čtvrťáků zvládly splnit všechny úkoly, nalezly součástku v tlustém střevě, pomohly tak dokončit Bacilobác a za odměnu získaly řád bílé krvinky a Encyklopedii orgánů lidského těla. Bojovka všechny bavila, neb se skutečně i bojovalo s bacily a odrážely se odpadní látky. Žáci si užili legraci, zasmáli se a dozvěděli se spoustu nových informací. Jak byli čtvrťáci spokojeni, můžete posoudit i na fotografiích.

Mgr. Ivana Pospíšilová