Sportovní den 23

sportovniden23-1.JPG

08. 06. 2023

Dne 1. června 2023 se na naší škole uskutečnily atletické závody žáků a žákyň z první až deváté třídy. Závody začaly za atletice přejícího počasí v 7: 45 hodin.

Po slavnostním zahájení a zapálení našeho olympijského ohně Matějem Štrombachem a Elen Závěrkovou se rozběhly soutěže. Letos rekordních 160 závodníků soutěžilo v běhu na 200 a 400 metrů, skoku do výšky, skoku do dálky, sprintu na 50 metrů a štafetovém běhu na 4x50 metrů. Ve třech kategoriích bylo rozděleno celkem 72 medailí.

Letošní závody měly neobyčejně výborné výsledky a zdařilý průběh soutěží. Bylo vytvořeno celkem 18 nových rekordů, což je více než pozoruhodné. Žák třetí třídy Petr Dvořák zaběhl 200 metrů za 33:09 s a vylepšil rekord téměř o dvě sekundy. Kristýna Fabiánová obhájila své loňské první místo v novém rekordu: 32:70 s. Také žák Tomáš Richter obhájil své první místo v novém rekordu ve sprintu na 50 m: 7:26 s. Nové rekordy utvořili také žáci: David Slováček, Matouš Stojan, Michal Dvořák, Matěj Auer, Matěj Štrombach a hodně žáků a žákyň ve štafetách.

Co říci závěrem? Byl to jeden z nejpovedenějších atletických závodů v historii této školy. Na další atletické závody se již teď těší letošní vítězové, ale i všichni další účastníci.

Mgr.Rudolf Podsedník

Fotky z této akce můžete vidět zde a zde.