Atletické závody ZLATÁ ČTYŘKA 2024

img-1832.JPG

12. 06. 2024

Dne 5. června 2024 se na naší škole uskutečnil 11. ročník regionálního atletického závodu ZLATÁ  ČTYŘKA. Při slavnostním zahájení žáci Richard Stehlík a Tereza Langová zapálili olympijský oheň a mohla se rozběhnout úvodní disciplína.

 Soutěžilo se v běhu na 200 a 400 metru, sprintu na 50 metrů, skoku do výšky a dálky a štafetovém běhu 4x50 metrů. Závodů se zúčastnilo 112 závodníků. Ve čtyřech kategoriích (1. a 2. třída chlapci, dívky a 3. a 4. třída chlapci, dívky) bylo rozděleno celkem 48 medailí. Závodů se zúčastnily školy: domácí Kravsko a hosté z Jevišovic a Mašůvek.

I letošní rok se závody povedly a měly vysokou sportovní úroveň. Za ideálního počasí byly letos vyrovnány dva rekordy ve skoku do výšky. Zvítězili R. Stehlík a E. Puklová.

 

Co na závěr?  Chtěl bych poděkovat vedení školy za podporu této akce. Chtěl bych poděkovat mým kolegům Daně Hasprové, Mirce Peškové a Tomášovi Procházkovi za pomoc s organizací průběhu závodu. Bez jejich nadšení a profesionálního přístupu by se závod v takovém rozsahu nedal uskutečnit. O zdárný průběh se zasloužili také provozní zaměstnanci školy s přípravou sportoviště a žáci osmé a deváté třídy v roli pomocníků na stanovištích.

                                                                          

 Atletické závody ZLATÁ  ČTYŘKA mají již své stálé místo v kalendáři, začátek června. Mají svou atmosféru a tradici a proto se všichni těší na další pokračování, tentokrát už na 12. ročník atletického závodu GOLDEN FOUR 2025.

Mgr. Rudolf Podsedník

« zpět