Projektový den v MŠ „Rok s lesníkem v lese“

projektovyden-ms22-8.jpg

30. 10. 2022

Na čtvrtek 20. 10. 2022 jsme připravili pro děti ve spolupráci s Městskými lesy Znojmo projektový den s názvem „Rok s lesníkem v lese“. Program byl pro děti velkým přínosem, dozvěděly se spoustu nových a zajímavých věcí o životě v lese a práci lesníků. Lesníci seznámili děti s tím, proč je pro nás les důležitý a vysvětlili, jak se o něj máme starat. Poznávaly stromy a jejich plody, na připravených obrázcích si ukazovaly a pojmenovávaly lesní zvěř. Nechyběla ani ukázka mysliveckých trofejí, které děti velmi zaujaly a odvážní si je i pohladily. Pan lesník děti seznámil s těžbou dřeva, označením stromů na kácení a prací s motorovou pilou. Na závěr nechybělo pro nás všechny velké překvapení – ukázka výcviku loveckých psů. Bruno a Arny nám ukázal, co všechno umí, bylo to super. Těšíme se na další vycházku s lesníky.

Fotky můžete vidět zde.

Jindřiška Kubáková