Čtenářský klub

cd17-1.JPG

02. 03. 2017

 Od září 2016 se někteří žáci scházejí  1x týdně ve „Čtenářském klubu“. Funguje na  1.stupni hned třikrát a to ve druhé, čtvrté a páté třídě.

 Náplní není pouze neustálé čtení, ale chceme dětem ukázat, že kniha není strašák o mnoha listech a ještě bez obrázků, ani to není zabiják času, co zdržuje od daleko větší zábavy - jako je televize, mobil, tablet…, pokud budou chtít, může to pro ně být super průvodce na cestě za dobrodružstvím, zavede je do tajů a záhad a rozvine fantazii na plné obrátky.

 Například páťáci se vydali na stopy filmů, které vznikly podle knižní předlohy. Nevěřili byste, jaká vznikla úžasná diskuse o tom, co ve filmu nebylo, co tvůrci opomenuli, a proč byli do hlavní role obsazeni tito herci, když jsme si hrdiny představovali jinak?

 Dalším neméně zajímavým tématem byla přísloví a pořekadla. Neustále nás provází a dají se použít skoro pro každou situaci, ale musíme jim porozumět a umět si je vysvětlit. O to se děti  snažily v klubu a bylo to opravdu velmi  zajímavé a úsměvné…

 Na knihy samozřejmě nezapomínáme, neustále s nimi pracujeme, žáky seznamujeme s tituly ve školní knihovně a oni naopak seznamují nás s tím, co právě přečetli. Z  knihy vyberou zajímavou kapitolu, přečtou ji ostatním a pomocí otázek zjišťují jejich pozornost.

 Práce v klubu je stanovena na 90 minut a věřte mi, že někdy je to málo…

Jsme rádi, že tato nová aktivita se ujala, je oblíbená a pro nové zájemce máme dveře otevřené. 

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

                                                                                                                                      Dana Hasprová

 

 

« zpět