Přednáška Právní vědomí 2026

jaro-obr26-11.jpg

25. 05. 2026

V pondělí se žáci sedmých tříd zúčastnili přednášky s názvem Právní vědomí, kterou vedla paní Holcmanová z oddělení OSPOD. Žáci se dozvěděli základní informace o právní odpovědnosti dětí a mladistvých, například od jakého věku mohou být trestně stíháni nebo jak fungují dětské domovy a výchovné ústavy. Součástí přednášky byly také konkrétní příklady z praxe, které se týkaly záškoláctví, šikany, užívání drog, týrání, zanedbávání či sexuálního zneužívání. Žáci se zároveň dozvěděli, kam se mohou obrátit v případě problémů nebo nebezpečných situací, například na Linku bezpečí. V závěru se přednáška věnovala také tématu kriminality a prevenci kriminální činnosti mezi mladistvými. Program byl pro žáky přínosný a vedl je k zamyšlení nad důležitými životními situacemi i bezpečným chováním.

Bc.Tereza Buriánová

« zpět